Sport.pl

Drużynowe ME. Co zapamiętamy z Czeboksarów? Niesamowite finisze Polek [WIDEO]

Sofia Ennaoui wygrała bieg na 3000 metrów, a Renata Pliś na 5000 m podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w rosyjskich Czeboksarach. Obie popisały się efektownymi finiszami, podobnie jak Joanna Jóźwik, druga na 800 m.
Polska zajęła czwarte miejsce w gronie 12 reprezentacji , przegrywając brązowy medal z Francją o 2,5 punktu. W kilku konkurencjach reprezentanci Polski odnieśli jednak efektowne zwycięstwa.

"Wyścigówka" Ennaoui

W biegu na 3000 m Polskę reprezentowała 19-letnia Sofia Ennaoui. W tym sezonie notowała dobre występy na 1500 i 800 m, ale na trzy kilometry nie biegła przed sobotą ani razu. W grupie 12 startujących zawodniczek jej rekord życiowy (8.59,44) był siódmym wynikiem. Najmocniejsze wydawały się być Białorusinka Swiatłana Kudzelicz i Niemka Maren Kock.

Tempo biegu było bardzo wolne i Ennaoui wykorzystała to, zachowując najwięcej sił na finisz. Na ostatniej prostej minęła rywalki, jakby dopiero w tym momencie wyszła na bieżnię.

Super-Sofia!Komplet punktów dla Polski w biegu na 3000 metrów!

Posted by Eurosport on 20 czerwca 2015


- To mój debiut na tej imprezie i od razu wygrana. Czułam się dobrze na ostatnich 200 metrach, ale czekałam i zaatakowałam na ostatnich 100 metrach. Byłam zaskoczona, że mam aż tyle mocy w nogach - mówiła na mecie.Pliś wygrała ze sporym zapasem

Ennaoui pobiegła na 3000 m, bo polską specjalistkę od tego dystansu, Renatę Pliś, trenerzy wystawili na 5000 m. Podopieczna Zbigniewa Króla nie zawiodła. Długo trzymała się z tyłu, ale na ostatnim okrążeniu ruszyła do przodu, zostawiając rywalki za plecami. Żadna nie utrzymała jej tempa, choć Clemence Calvin z Francji i Silvia Weissteiner z Włoch miały znacznie lepsze rekordy życiowe.

Renata Pliś najszybsza na 5000 m!Transmisja z Drużynowych ME trwa w Eurosporcie

Posted by Eurosport on 21 czerwca 2015


- Jestem bardzo zmęczona, ale i zadowolona - powiedziała na mecie Pliś. - Było gorąco, a dla mnie to nie jest dobra pogoda do biegania. Moją taktyką było biegnięcie w środku stawki. Zaczęłam finiszować na ostatnim okrążeniu i poszło mi bardzo dobrze - dodała.

Jóźwik w swoim stylu

Efektownym finiszem popisała się też w sobotę Joanna Jóźwik na 800 metrów. Brązowa medalistka zeszłorocznych mistrzostw Europy jeszcze przed ostatnim wirażem była siódma, ale w końcówce połykała kolejne rywalki. Na metę wpadła tylko 12 setnych sekundy za Francuzką Renelle Lamote, gdyby biegaczki miały pokonać jeszcze 10 metrów więcej, to zapewne wygrałaby Polka.- To był trudny bieg, zaczęłam z przodu, ale po 500 metrach byłam ostatnia i musiałam szybko ruszyć do przodu - mówiła Polka, zapowiadając, że w tym sezonie chce zejść poniżej minuty i 58 sekund.A jak trenuje Joanna Jóźwik?Zdjęcie BROOKS Buty lekkoatletyczne damskie PR SPRINT 11.38 1201861B015 Zdjęcie Nike Buty biegowe ZOOM MAWLER kolce sprinterskie 343406 171 Zdjęcie PUMA BUTY COMPLETE TFX STAR 184734 03
BROOKS Buty lekkoatletyczne... Nike Buty biegowe ZOOM MAWL... PUMA BUTY COMPLETE TFX STAR...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Czy jesteś zadowolony z występu Polaków w Czeboksarach?
Więcej o:
Komentarze (14)
Drużynowe ME. Co zapamiętamy z Czeboksarów? Niesamowite finisze Polek [WIDEO]
Zaloguj się
 • k_rol

  Oceniono 19 razy 17

  Ale dziewczyny pobiegly!!!!!!!!!!!!!!!!!! Niesamowite, piekne i radosne chwile!. Dzieki laseczki:-)

 • Oceniono 27 razy 15

  "Jej rekord ... był siódmym najlepszym w ... stawce" - Panie Kądziela, lekkoatletyka to taki piękny sport, czy nie mógłby Pan zająć się kaleczeniem języka polskiego gdzie indziej? Jest Pan młody, może opanuje Pan jakieś łatwiejsze zajęcie - serwowanie fast foodu w KFC, BK czy MD na przykład.

 • mer-llink

  Oceniono 3 razy 1

  Fajne dziewczyny!!!

  O ileż to bardziej ładne niż krwawa jatka w wykonaniu pani Joanny J. z Olsztyna (nazwiska chyba nie nalezy podawać, bo nie wiemy, czy prokuratura się nie zgłosi do oceny takiego "sportu" jak jatka w Berlinie.)

 • natenczas_wojski

  Oceniono 20 razy -14

  Super rekreacja. Walka z Francją...?
  Ja się nie znam ale Francja chyba wysłała jakieś głębokie zaplecze skoro ich sprinterka przebiegła 100 m w czasie 12,13s. To jak nasze juniorki.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 67 razy -47

  Co to za Enaoui? Polka? A może tylko kupiona zawodniczka z tzw. trzeciego świata? Tego typu praktyki nie podobają mi się. Owszem do zawodniczki nic nie mam, ale proszę nie pierniczyć o NARODOWOŚCIACH, o państwach też. Niech to będą zawody federacji sportowych i bez hymnów narodowych. Proszę tylko o UCZCIWOŚĆ. Sport bez nacjonalizmów, nic więcej. Żadne MY tylko ONI. To znaczy tylko ci, którzy startują. Reprezentują tylko SIEBIE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX