Sport.pl

Czeboksary 2015. Mocny skład reprezentacji Polski na drużynowe ME

Mocny skład wystawi Polska na zawody Superligi 6. Drużynowych Mistrzostw Europy, które w sobotę i niedzielę odbędą się w rosyjskich Czeboksarach. Liderami ekipy powinni być liderzy tegorocznych list światowych w rzucie młotem Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek. Relacje na żywo w sobotę i niedzielę w Sport.pl.
Przed rokiem w Brunszwiku Polska wywalczyła trzecie miejsce, najlepsze w historii naszych startów w Drużynowych Mistrzostwach Europy. W tym sezonie celem biało-czerwonych jest co najmniej powtórzenie sukcesu sprzed roku.

Obok Włodarczyk i Fajdka mocnymi punktami polskiej ekipy powinni być Kamila Lićwinko w skoku wzwyż oraz Joanna Jóźwik w biegu na 800 metrów.

Reprezentacja Polski w podróż do Czeboksarów wyruszy w czwartek, lecąc przez Frankfurt. Z Niemiec bezpośrednio do Rosji biało-czerwoni polecą specjalnym samolotem czarterowym zapewnionym przez organizatorów zawodów.

Skład reprezentacji Polski na Drużynowe Mistrzostwa Europy



Imię i nazwiskoKonkurencjaKlubSBPB
1. Marika Popowiczbieg na 100 metrówCWZS Zawisza Bydgoszcz SL11.2811.28
2. Anna Kiełbasińskabieg na 200 metrów, sztafetaAZS AWF Warszawa23.0523.05
3. Małgorzata Hołubbieg na 400 metrów, sztafetaKL Bałtyk Koszalin52.4851.84
4. Joanna Jóźwikbieg na 800 metrówAZS AWF Warszawa2:00.331:59.63
5. Angelika Cichockabieg na 1500 metrówSKLA Sopot4:03.064:03.60
6. Sofia Ennaouibieg na 3000 metrówLKS Lubusz Słubice8:59.44
7. Renata Pliśbieg na 5000 metrówMKL Maraton Świnoujście15:18.75
8. Karolina Kołeczekbieg na 100 metrów przez płotkiMUKS Wisła Junior Sandomierz12.9112.91
9. Joanna Linkiewiczbieg na 400 metrów przez płotki, sztafetaKS AZS AWF Wrocław55.6255.62
10. Katarzyna Kowalskabieg na 3000 metrów z przeszkodamiLKS Vectra Włocławek9:55.129:26.93
11. Kamila Lićwinkoskok wzwyżKS Podlasie Białystok1.972.02i
12. Justyna Śmietankaskok o tyczceAZS AWF Warszawa4.204.20
13. Karolina Zawiłaskok w dalKS AZS AWF Kraków6.156.55
14. Anna ZychtrójskokKS AZS AWF Biała Podlaska13.2413.78
15. Paulina Gubapchnięcie kuląOKS Start Otwock17.7117.71
16. Żaneta Glancrzut dyskiemOŚ AZS Poznań62.1565.34
17. Marta Kąkolrzut oszczepemAZS AWFiS Gdańsk56.1456.14
18. Anita Włodarczykrzut młotemRKS Skra Warszawa77.7379.58
19. Marta Jeschkesztafeta 4 x 100 metrówSKLA Sopot
20. Ewa Swobodasztafeta 4 x 100 metrówUKS Czwórka Żory
21. Weronika Wedlersztafeta 4 x 100 metrówKS AZS AWF Wrocław
22. Małgorzata Hołubsztafeta 4 x 400 metrówKL Bałtyk Koszalin
23. Ewelina Ptaksztafeta 4 x 400 metrówWKS Śląsk Wrocław
24. Justyna Świętysztafeta 4 x 400 metrówAZS AWF Katowice
25. Patrycja Wyciszkiewicz sztafeta 4 x 400 metrówSL Olimpia Poznań
26. Przemysław Słowikowskibieg na 100 metrów, sztafetaOŚ AZS Poznań10.4610.46
27. Karol Zalewskibieg na 200 metrówKS AZS UWM Olsztyn20.4520.41
28. Kacper Kozłowskibieg na 400 metrów, sztafetaKS AZS UWM Olsztyn46.5945.24
29. Adam Kszczotbieg na 800 metrówRKS Łódź1:43.941:43.30
30. Marcin Lewandowskibieg na 1500 metrówCWZS Zawisza Bydgoszcz SL3:38.19
31. Krzysztof Żebrowskibieg na 3000 metrówSKS Feniks Siedlce7:58.767:58.76
32. Mateusz Demczyszakbieg na 5000 metrówWKS Śląsk Wrocław14:23.59
33. Damian Czykierbieg na 110 metrów przez płotkiKS Podlasie Białystok13.6813.78
34. Patryk Dobekbieg na 400 metrów przez płotki, sztafetaSKLA Sopot49.1349.38
35. Krystian Zalewskibieg na 3000 metrów z przeszkodamiUKS Barnim Goleniów8:22.448:16.20
36. Sylwester Bednarekskok wzwyżRKS Łódź2.262.32
37. Piotr Lisekskok o tyczceOSOT Szczecin5.705.90i
38. Tomasz Jaszczukskok w dalMKS Pogoń Siedlce8.058.15
39. Adrian ŚwiderskitrójskokWKS Śląsk Wrocław16.8116.81
40. Tomasz Majewskipchnięcie kuląAZS AWF Warszawa20.2321.95
41. Robert Urbanekrzut dyskiemMKS Aleksandrów Łódzki65.4266.93
42. Hubert Chmielakrzut oszczepemAZS-AWFiS Gdańsk82.2882.28
43. Paweł Fajdekrzut młotemKS Agros Zamość82.7683.43
44. Kamil Kryńskisztafeta 4 x 100 metrówKS Podlasie Białystok
45. Dariusz Kućsztafeta 4 x 100 metrówCWZS Zawisza Bydgoszcz SL
46. Adam Pawłowskisztafeta 4 x 100 metrówOŚ AZS Poznań
47. Artur Zaczeksztafeta 4 x 100 metrówOŚ AZS Poznań
48. Łukasz Krawczuksztafeta 4 x 400 metrówWKS Śląsk Wrocław
49. Rafał Omelkosztafeta 4 x 400 metrówKS AZS AWF Wrocław
50. Michał Pietrzaksztafeta 4 x 400 metrówKS AZS AWF Katowice
Więcej o: