Sport.pl

Diamentowa Liga. Poważna kontuzja Justyny Kasprzyckiej

Justyna Kasprzycka doznała częściowego zerwania ścięgna Achillesa na rozgrzewce przed konkursem skoku wzwyż podczas mityngu Diamentowej Ligi w Nowym Jorku. Szóste miejsce w rzucie oszczepem zajął Marcin Krukowski.
Kasprzycka w tym sezonie skoczyła już 1.94, co jest równe minimum kwalifikacyjnemu na mistrzostwa świata w Pekinie. W Nowym Jorku Polka miała walczyć o miejsce na podium w mocno obsadzonym konkursie z udziałem Chorwatki Blanki Vlasić i Hiszpanki Ruth Beiti. Niestety, Kasprzycka nie przystąpiła do rywalizacji z powodu kontuzji odniesionej podczas rozgrzewki.

- Kasprzycką ze stadionu przewieziono do szpitala, gdzie przechodzi badania. Uraz nogi jest dość poważny i prawdopodobnie zawodniczka w tym sezonie już nie wystartuje - poinformował Maciej Jałoszyński z PZLA. Okazało się, że doszło do częściowego zerwania ścięgna Achillesa.Konkurs wygrała Beitia, która skoczyła 1.97, podobnie jak druga Vlasić. Trzecie miejsce zajęła pochodząca z karaibskiego państwa Saint Lucia Levern Spencer - 1,91.

W zakończonym wcześniej konkursie rzutu oszczepem szóste miejsce zajął Krukowski. Polak rzucił 79.87 m. Wygrał Czech Vitezslav Vesely wynikiem 83.62.

Oto najpiękniejszetyczkarki na świecie! [ZDJĘCIA]


Więcej o: