Sport.pl

Orlen Cup. Stary Rynek znów opanują sportowe gwiazdy

W środowe popołudnie na płockiej starówce powitamy około 20 zawodników z całego świata, którzy będą rywalizować w skoku o tyczce i pchnięciu kulą. Przed ratuszem staną rzutnia i skocznia, kibice będą mogli oglądać zawody z trybun na 800 miejsc rozstawionych po obu stronach rynku. Mityng pokaże TVP Sport.
- Kiedy trzy lata temu zaczynałem swoją małą wojnę o wydarzenie tej rangi w naszym mieście, pukano się w głowy. Tylko nieliczni mnie wspierali. Początki były trudne, ale cel szczytny, dziś wiem, że było warto - nie kryje Jacek Koziński, dyrektor mityngu, prezes Miejskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego, organizatora Orlen Cup.

Rzeczywiście - mityng i w 2013, i w 2014 roku przyciągnął na Stary Rynek masę ludzi, wielu chwaliło niesamowitą scenerię zawodów, niespotykaną gdzie indziej. Atmosfera była kameralna, kibice mogli niemal dotknąć zawodników, a serce naszego miasta wyjątkowo pięknie prezentowało się w obiektywach telewizyjnych kamer.

Orlen Cup - promocja lekkiej atletyki wśród najmłodszych

W 2013 roku polscy i światowi lekkoatleci rywalizowali w skoku o tyczce i pchnięciu kulą. W ubiegłym roku tyczkę zastąpił skok wzwyż kobiet. Teraz na starówce ponownie zobaczymy te konkurencje, które zapoczątkowały Orlen Cup. - Dostosowujemy konkurencje do możliwości technicznych, jakie narzuca Stary Rynek, ale też do tego, co się dzieje na światowych arenach sportowych. Wracamy do tyczki, bo nasi chłopcy znów świetnie skaczą. W przyszłości może pomyślimy o skoku w dal i rzucie krótkim młotem, konkurencji bardziej promocyjnej niż rywalizacyjnej. Przyszła do nas zza oceanu, młot ląduje w okolicach 25. metra, czyli byłaby możliwość zorganizowania jej na Starym Rynku. Ale to na razie plany - zdradza pomysłodawca mityngu.

Majewski w drodze do Pekinu i Rio przez Płock

Twarzą płockiego Orlen Cup od początku jest dwukrotny mistrz olimpijski, kulomiot Tomasz Majewski. Nie zabraknie go i tym razem. Nie ma jeszcze co prawda domkniętej listy startowej, ale na pewno z Majewskim rywalizować będą Amerykanin Ryan Whiting, 18-letni Konrad Bukowiecki, który z płockim mityngiem związany jest od samego początku, czy Jakub Szyszkowski.

Nasz mistrz ma godnych siebie konkurentów [SYLWETKI]

Spośród tyczkarzy na pewno zobaczymy Pawła Wojciechowskiego, Piotra Liska czy Roberta Soberę.

Tyczkarze znów powalczą w Płocku. Emocje gwarantowane [SYLWETKI]

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwać będzie w sumie 18 sędziów, w tym 12 z Okręgowego Kolegium Sędziów z Płocka. 

Mityng poprowadzą wicemistrz olimpijski i świata, mistrz Europy w skoku wzwyż Artur Partyka oraz znany i lubiany dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz.

Zawody rozpoczną się w środę 17 czerwca o godz. 18. Bezpłatne wejściówki na trybuny można już odbierać w siedzibie Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej (Stary Rynek 8) oraz w ratuszowym wydziale promocji i informacji.

Sponsorem głównym Orlen Cup jest PKN Orlen, gospodarzem mityngu - miasto.

Więcej o:
Najczęściej czytane