Sport.pl

HME 2015. Lewandowski ze złotem w biegu na 800 metrów

Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz) zdobył złoty medal w biegu na 800 metrów podczas halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy rozgrywanych w Pradze.
Polak wygrał z czasem 1:46.67. Od początku wyścigu ruszył do przodu i znacznie wyprzedził drugiego Irlandczyka Marka Englisha (1:47.20). Trzecie miejsce zajął Holender Thijmen Kupers (1:47.25).

Zobacz zwycięski bieg Polaka

Lewandowski podchodził do tego wyścigu jako jeden z faworytów. Legitymuje się drugim najlepszym wynikiem na 800 metrów w tym roku na świecie. To jego drugi medal na HME; wcześniej zdobył srebro w Paryżu w 2011 roku. Oprócz tego zdobył złoto na mistrzostwach Europy w 2010 roku rozgrywanych w Barcelonie. Rok temu w ME zajął 5. miejsce. Na ostatnich igrzyskach olimpijskich - w 2012 roku w Londynie - odpadł w półfinale.

To czwarty medal dla Polski podczas kończących się w niedzielę mistrzostw Europy i pierwsze złoto. Wcześniej Polacy zdobyli trzy brązowe medale - Piotr Lisek (skok o tyczce), Kamila Lićwinko (skok wzwyż) oraz Rafał Omelko (bieg na 400 metrów).

Polskie lekkoatletki na HME w Pradze: szybkie, zwinne i śliczne [ZDJĘCIA]


Więcej o:
Komentarze (15)
HME 2015. Lewandowski ze złotem w biegu na 800 metrów
Zaloguj się
 • czoper62

  Oceniono 28 razy 16

  Gra, biega. No, no.

 • bluuetomek

  Oceniono 16 razy 2

  A Robben który?

 • greyhawk500

  Oceniono 5 razy 1

  brawo !

  justthesport.blogspot.com/2015/02/przeobrazenie-olympique-lyon.html

 • semeon

  0

  A halę sportową wybudowano w Toruniu, a nie w Bydgoszczy bo wojewódzką i unijną kasę dzieli toruński marszałek, a głównie z tych pieniędzy ją wybudowano. Paranoja.

  dziwnabydgoszcz.blogspot.com/2015/02/kilka-refleksji-natury-ogolnej-25.html

 • zlosliwyskrzat

  0

  Szkoda, że nie było Kszczota, bo byśmy mieli medale dwa - czyli złoto i srebro - oraz kolejny wielki pojedynek Polaków, do których należy w Europie 800 m, ale trzeba się cieszyć ze złota a nie wybrzydzać.

 • k0mancz

  0

  Dzięki kilkunastominutowej transmisji pomiędzy blokami reklamowymi mogliśmy przeżywać niezwykłe sportowe emocje. Dziękujemy ci TVP1, że pozwalasz sobie płacić abonament

 • badziewiak66

  Oceniono 9 razy -7

  Halowe Mistrzostwa Europy w roku kiedy odbędą się Mistrzostwa Świata na otwartym stadionie ( W Chinach w sierpniu , znowu Beijing ) są dla maluczkich którzy nie mają żadnych szans nawet na to by awansować do finału Mistrzostw Świata. Polecam sobie sprawdzić jak poradzili sobie medaliści tych mistrzostw, dla maluczkich, w MŚ w Beijing. Stało się już tradycją , że poważne reprezentacje wystawiają dorastających juniorów na te zawody. Polska ma na MŚ trzy medalowe szanse. To młot i rzut kulą mężczyzn. Dlatego propaganda podnosi te juniorskie zawody do rangi wydarzenia roku.

 • anty_globalista

  Oceniono 20 razy -16

  Brawo, jest Pan przyzwoitym patriotą i pokornym Polakiem-katolikiem - Bóg Panu nagrodził wysiłki. Polska może być dumna z takich obywateli, żadnego lewaka-internacjonała nigdy nie będzie stać na coś podobnego. Krzyżyk na piersi pomógł. Bóg z tobą Robercie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX