Sport.pl

Memoriał Kamili Skolimowskiej. Rekord Polski Pawła Fajdka

Paweł Fajdek w drugiej próbie uzyskał 83,48 m i na Stadionie Narodowym poprawił 13-letni rekord Polski w rzucie młotem Szymona Ziółkowskiego.
Atak na rekord świata zapowiedziała w Warszawie Anita Włodarczyk, ale od początku łączonego konkursu kobiet i mężczyzn świetnie radził sobie Fajdek. Już w pierwszym rzucie uzyskał 80,19 m, a w drugim młot poleciał jeszcze dalej. Polak wiedział, że próba wyjątkowo mu się udała, stał w kole i krzyczał z rękoma w górze. Sędziowie zmierzyli 83,48 m, a więc nie tylko nowy rekord życiowy, ale i rekord Polski!

Poprzedni rekord należał do 38-letniego już Szymona Ziółkowskiego, który w 2001 r., wygrywając mistrzostwo świata w Edmonton, uzyskał 83,38 m. Dotychczasowy rekord życiowy Fajdka to 82,37 m - tyle rzucił 1 lipca tego roku w Velenje.

Fajdek od trzech lat należy do ścisłej światowej czołówki w rzucie młotem, a od dwóch sezonów rywalizuje o złoto kolejnych imprez z Węgrem Krisztianem Parsem. W 2013 r. na MŚ w Moskwie górą był Polak z wynikiem 81,97 m, ostatnio Pars zrewanżował się w Zurychu, wygrywając z wynikiem 82,69 m.

Więcej o:
Komentarze (9)
Memoriał Kamili Skolimowskiej. Rekord Polski Pawła Fajdka
Zaloguj się
 • boul81

  Oceniono 2 razy 2

  Atleci to, w przeciwieństwie do kopaczy, równi goście.

 • cezar85

  Oceniono 2 razy 2

  i to się nazywa właściwy czas i miejsce

 • thepanone

  Oceniono 8 razy 2

  ale łyda.

 • lynx4

  0

  Jak po tym rzucie czuje się Richard Henry Czarnecki?

 • wacek_jacek

  Oceniono 1 raz -1

  Dlaczego umniejszcie osiągnięcie Fajdka? Przecież on pobił rekord świat, halowy rekord świata w rzucie młotem. Podobnie jak Włodarczyk.

 • gazetaklamst

  Oceniono 7 razy -1

  ewidentnie facet lubi błyskotki: 2 kolczyki z kamieniem w lewy uchu, jeden w jezyku (!), kilka łańcuchów na szyi i jeszcze te damskie okulary .
  niech tylko wygrywa,
  ps.patrzec jakos nie moge na te bizuteryje ;)

 • habib78

  Oceniono 20 razy -20

  oby tylko nie okazało się, że dopingowicz, źle mu z oczu patrzy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX