Sport.pl

Lekkoatletyczne ME. #LetrunningWIN, czyli Twitter podzielony po dyskwalifikacji Mekhissiego-Benabbada

Dziennikarze lekkoatletyczni i nie tylko rozpoczęli zaciekły spór. Czy sędziowie słusznie zdyskwalifikowali Francuza Mahiedine'a Mekhissiego-Benabbada za zdjęcie koszulki na ostatniej prostej biegu na 3000 m z przeszkodami posdczas mistrzostw Europy w Zurychu?
Mekhissi-Benabbad był liderem tegorocznych list w Europie i faworytem biegu. Ku zdziwieniu wszystkich finiszując zdarł z siebie koszulkę i minął metę półnagi. - Nie skupiałem się na tym, co robi Francuz, ale nie było to odpowiednie zachowanie u takiej klasy zawodnika - skwitował Krystian Zalewski, jeszcze przed dyskwalifikacją. Polak dzięki niej przesunął się z trzeciego na drugie miejsce, czyli zamiast brązu otrzyma srebro.

Według Tomasza Wieczorka, członka Komisji Sportowo-Technicznej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, to decyzja uprawniona.Wydawać by się mogło, że to słuszny werdykt. Lekkoatletyka jest nazywana "Królową Sportu", bardzo ceni się w niej zasady i grę fair. Nie wszyscy jednak mogli się pogodzić z takim rozstrzygnięciem. Najdobitniej protest wyraziła Joanna Seliga z "Przeglądu Sportowego".

Pojawiły się też nawiązania do dyskwalifikacji Legii. Sprawę rozpalającą Polaków w ostatnich dniach przytoczył dziennikarz TOK FM Kamil Gapiński.

Są jednak i przeciwne głosy, choćby redaktora naczelnego Biathlon.pl Sebastiana Krystka.

Warto podkreślić, że wniosek o dyskwalifikację Francuza złożyli Hiszpanie, którzy zyskali dzięki temu brązowy medal dla Angela Mullery.

Więcej o:
Najczęściej czytane
Komentarze (108)
Lekkoatletyczne ME. #LetrunningWIN, czyli Twitter podzielony po dyskwalifikacji Mekhissiego-Benabbada
Zaloguj się
 • gross27

  Oceniono 260 razy 186

  No tak, niedługo spodenki zaczną ściągać :) Popularność gwarantowana. Tylko czy o to tu chodzi?

 • mer-llink

  Oceniono 262 razy 140

  Pani Joanna Seliga, dzeinnikarka chyba, pisze:
  "przez takie decyzje lekka nie jest dla kibiców atrakcyjna, kontrowersyjne,barwne postaci napędzają popularność sportu. a chyba o to chodzi?"
  Tak?
  Że jak ktoś biega szybko, kopie nogą piłkę albo jako tako rusza się na korcie to już można przymknąć oko na jego chamstwo, prostactwo i brutalną głupotę (patrz: poturbowanie dziewczynki-maskotki w Helsinkach)?

  To ja pani Selidze gratuluję.
  Poglądów.
  Kibolskich.

  P.S. Przekładam to, co napisała pani Seliga na język Jej bliższy: "Taki równiacha nasz chopak, bynajmniej cacuszko i sempatyczny niewątplywie idol".

 • 1group

  Oceniono 272 razy 126

  Słusznie go zdyskwalifikowano.Trzeba uczyć kulturalnych zachowań Takich m.in."Francuzów".
  Kolorowi migrują do Europy,niech respektują europejskie zwyczaje.

 • internauta2013

  Oceniono 130 razy 94

  a gdyby jeszcze panie zdejmowały koszulki - a ze sportu robiłby się wielki cyrk. zdejmowanie koszulek po zdobytym golu przez piłkarzy to wielka głupota karana bezwzględnie żółtą kartką a jak ktoś chce pokazywać swoją klatę to niech uprawia kulturystykę

 • zero2014

  Oceniono 106 razy 76

  Większość dziennikarzy widać po wpisach to kibole i prymitywy, dla nich można lać w mordę, łamać nogi, opluwać, deptać godła.... bo to piękno sportu... żenada, gdzie są czasy Ciszewskiego i Tomaszewskiego.... kto im dał papiery... wstyd... a Pani Szeliga to kto to jest....

 • hrabia_onejski

  Oceniono 82 razy 54

  Ten żabojad to cham i burak, wiec nie jest mi go żal. Należało mu się, bo zasady obowiązują wszystkich po równo. Zastanowiliście się, co by było, gdyby tak każdy zdejmował każdą garderobę, bo czuje się zwycięzcą? Dlaczego inni potrafią wygrywać z klasą, tylko ten jeden to czubek!

 • cheshire

  Oceniono 81 razy 53

  jeżeli piłkarz sam na sam z pustą bramką będzie celebrował wbicie do niej piłki i zacznie żonglować, wymyślać spektakularne uderzenie to zostanie ukarany przez sędziego za niesportowe zachowanie zmierzające do upokorzenia rywala. Tu było to samo. To nie była manifestacja radości tylko pokazanie pogardy dla reszty rywali: patrzcie - jeszcze mam czas się rozebrać a wy i tak mnie nie dojdziecie. Decyzja słuszna. Głosy obrońców żałosne.

 • mustangmac

  Oceniono 72 razy 50

  Zorientowali sie ,ze to nie Europejczyk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX