Sport.pl

Mistrzostwa świata - Paryż 2003 - wyniki finałów



KOBIETY:

100 m: 1. Kelli White (USA) 10,85; 2. Torri Edwards (USA) 10,93; 3. Żanna Block (Ukraina) 10,99; 4. Chandra Sturrup (Bahamy) 11,02; 5. Ekaterini Thanou (Grecja) 11,03; 6. Christine Arron (Francja) 11,06; 7. Aleen Bailey (Jamajka) 11,07; 8. Gail Devers (USA) 11,11.



200 m: 1. Kelli White (USA) 22,05; 2. Anastazja Kapaczyńska (Rosja) 22,38; 3. Torri Edwards (USA) 22,47; 4. Muriel Hurtis (Francja) 22,59; 5. Żanna Block (Ukraina) 22,92; 6. Beverly McDonald (Jamajka) 22,95; 7. Natalia Safronnikowa (Białoruś) 22,98; 8. Andżela Krawczenko (Ukraina) 23,00.



400 m: 1. Ana Guevara (Meksyk) 48,89; 2. Lorraine Fenton (Jamajka) 49,43; 3. Amy Mbacke Thiam (Senegal) 49,95; 4. Natalia Nazarowa (Rosja) 49,98; 5. Tonique Williams (Bahamy) 50,38; 6. Olesja Żykina (Rosja) 50,59; 7. Lee McConnell (Wlk. Brytania) 51,07; 8. Swietłana Pospiełowa (Rosja) 51,30.



800 m: 1. Maria Mutola (Mozambik) 1.59,89; 2. Kelly Holmes (Wlk. Brytania) 2.00,18; 3. Natalia Chruszczeliowa (Rosja) 2.00,29; 4. Mina Ait Hammou (Maroko) 2.01,09; 5. Claudia Gesell (Niemcy) 2.01,84; 6. Diane Cummins (Kanada) 2.02,48; 7. Akosua Serwah (Ghana) 2.03,24; Stephanie Graf (Austria) nie stanęła na starcie



1500 m: 1. Tatiana Tomaszowa (Rosja) 3.58,52; 2. Sureyya Ayhan (Turcja) 3.59,04; 3. Hayley Tullett (W.Brytania) 3.59,95; 4. Jekaterina Rozenberg (Rosja) 4.00,59; 5. Jackline Maranga (Kenia) 4.01,64; 6. Naomi Mugo (Kenia) 4.02,33; 7. Daniela Yordanova (Bułgaria) 4.02,34; 8. Jelena Zadorożna (Rosja) 4.02,46.



5000 m: 1. Tirunesh Dibaba (Etiopia) 14.51,72; 2. Marta Dominguez (Hiszpania) 14.52,26; 3. Edith Masai (Kenia) 14.52,30; 4. Jelena Zadorożna (Rosja) 14.52,36; 5. Elvan Abeylegesse (Turcja) 14.53,56; 6. Isabella Ochichi (Kenia) 14.54,08; 7. Gulnara Samitowa (Rosja) 14.54,38; 8. Courtney Babcock (Kanada) 14.54,98; 9. Yingjie Sun (Chiny) 14.57,01; 10. Berhane Adere (Etiopia) 14.58,07.



10000 m: 1. Berhane Adere (Etiopia) 30.04,18; 2. Werknesh Kidane (Etiopia) 30.07,15; 3. Yingjie Sun (Chiny) 30.07,20; 4. Lornah Kiplagat (Holandia) 30.12,53; 5. Ałła Żiljajewa (Rosja) 30.23,07; 6. Galina Bogomołowa (Rosja) 30.26,20; 7. Huina Xing (Chiny) 30.31,55; 8. Benita Johnson (Australia) 30.37,68.



Maraton: 1. Catherine Ndereba (Kenia) 2:23.55; 2. Mizuki Noguchi (Japonia) 2:24.14; 3. Masako Chiba (Japonia) 2:25.09; 4. Naoko Sakamoto (Japonia) 2:25.25; 5. Bong-Sil Ham (Korea Płd.) 2:25.31; 6. Elfenesh Alemu (Etiopia) 2:26.29; 7. Joyce Chepchumba (Kenia) 2:26.33; 8. Olivera Jevtic (Serbia i Czarnogóra) 2:26.49.



100 m ppł: 1. Perdita Felicien (Kanada) 12,53; 2. Bridget Foster (Jamajka) 12,57; 3. Miesha Mckelvy (USA) 12,67; 4. Glory Alozie (Hiszpania) 12,75; 5. Aurelia Trywiańska (Polska) 12,75; 6. Jenny Adams (USA) 12,77; 7. Patricia Girard (Francja) 12,83; 8. Lacena Golding (Jamajka) 12,87; 9. Vonette Dixon (Jamajka) 12,87.



400 m ppł: 1. Jana Pittman (Australia) 53,22; 2. Sandra Glover (USA) 53,65; 3. Julia Pieczonkina (Rosja) 53,71; 4. Ionela Tirlea (Rumunia) 54,41; 5. Tatiana Tereszczuk-Antipowa (Ukraina) 54,61; 6. Andrea Blackett (Barbados) 54,79; 7. Heike Meissner (Niemcy) 55,60; 8. Surita Febbraio (RPA) 55,90.



4x100 m: 1. Francja (Patricia Girard, Muriel Hurtis, Sylviane Felix, Christine Arron) 41,78; 2. USA (Angela Williams, Chryste Gaines, Inger Miller, Torri Edwards) 41,83; 3. Rosja (Olga Fiodorowa, Julia Tabakowa, Marina Kisłowa, Larysa Krugłowa) 42,66; 4. Ukraina 43,07; 5. Niemcy 43,27; 6. Belgia 43,45; 7. Białoruś 43,47. Jamajka nie ukończyła biegu.



4x400 m: 1. USA (Me'Lisa Barber, Demetria Washington, Jearl Miles Clark, Sanya Richards) 3.22,63; 2. Rosja (Olesja Zykina, Julia Pieczonkina, Anastazja Kapaczyńska, Natalia Nazarowa) 3.22,91; 3. Jamajka (Sandie Richards, Allison Beckford, Ronetta Smith, Lorraine Fenton) 3.22,92; 4. Niemcy 3.26,25; 5. Polska (Monika Bejnar, Małgorzata Pskit, Anna Jesień, Grażyna Prokopek) 3.26,64; 6. W.Brytania 3.26,67; 7. Kamerun 3.27,08. Senegal dyskwalifikacja



Skok w dal: 1. Eunice Barber (Francja) 6,99; 2. Tatiana Kotowa (Rosja) 6,74; 3. Anju Bobby George (Indie) 6,70; 4. Jade Johnson (Wlk. Brytania) 6,63; 5. Olga Rublyova (Rosja) 6,58; 6. Tunde Vaszi (Węgry) 6,53; 7. Bronwyn Thompson (Australia) 6,48; 8. Grace Upshaw (USA) 6,47; 9. Fiona May (Włochy) 6,46l 10. Ludmiła Gałkina (Rosja) 6,45l 11. Valentina Gotovska (Łotwa) 6,43l 12. Concepcion Montaner (Hiszpania) 6,37.



Trójskok: 1. Tatiana Lebiediewa (Rosja) 15,18; 2. Francoise Mbango Etone (Kamerun) 15,05; 3. Magdelin Martinez (Włochy) 14,90; 4. Anna Piatych (Rosja) 14,72; 5. Mabel Gay (Kuba) 14,52; 6. Barbara Lah (Włochy) 14,38; 7. Olena Howorow (Ukraina) 14,38; 8. Hrysopiyi Devetzi (Grecja) 14,34; 9. Adelina Gavrila (Rumunia) 14,29; 10. Kene Ndoye (Senegal) 14,29; 11. Baya Rahouli (Algieria) 14,26; 12. Olga Vasdeki (Grecja) 14,08; 13. Qiuyan Huang (Chiny) 13,98; 14. Jelena Olejnik (Rosja) 13,92.



Skok wzwyż: 1. Hestrie Cloete (RPA) 2,06; 2. Marina Kupcowa (Rosja) 2,00; 3. Kajsa Bergqvist (Szwecja) 2,00; 4. Venelina Veneva (Bułgaria) 1,98; 5. Wita Palamar (Ukraina) 1,95; 6. Anna Cziczerowa (Rosja) 1,95; 7. Blanka Vlasic (Chorwacja) 1,95; 8. Juana Rosario Arrendel (Dominikana) 1,95; 9. Wiktoria Stiopina (Ukraina) 1,90; Amy Acuff (USA) 1,90; 11. Ruth Beitia (Hiszpania) 1,90; Olga Kaliturina (Rosja) 1,90.



Skok o tyczce: 1. Swietłana Fieofanowa (Rosja) 4,75 m; 2. Annika Becker (Niemcy) 4,70; 3. Jelena Isinbajewa (Rosja) 4,65; 4. Monika Pyrek (Polska) 4,55 i Stacy Dragila (USA) 4,55; 6. Yvonne Buschbaum (Niemcy) 4,50; 7. Anna Rogowska (SKLA Sopot) 4,45; 8. Jelena Beliakowa (Rosja) 4,45; 9. Gao Shuying (Chiny) 4,35; 10. Mary Sauer (USA) 4,35. Marie Poissonnier (Francja), Thorey Edda Elisdottir (Islandia) nie zaliczyły żadnej wysokości



Pchnięcie kulą: 1. Swietłana Kriwełowa (Rosja) 20,63; 2. Nadieżda Ostapczuk (Białoruś) 20,12; 3. Wita Pawłycz (Ukraina) 20,08; 4. Irina Korżanienko (Rosja) 19,17; 5. Valerie Adams (Nowa Zelandia) 18,65; 6. Krystyna Danilczyk-Zabawska (Polska) 18,62; 7. Nadine Kleinert-Schmitt (Niemcy) 18,48; 8. Assunta Legnante (Włochy) 18,28; 9. Elisangela Adriano (Brazylia) 18,11; 10. Lieja Koeman (Holandia) 17,99; 11. Li Meiju (Chiny) 17,92; 12. Irini Terzoglou (Grecja) 17,88.



Rzut dyskiem: 1. Irina Jaczenko (Białoruś) 67,32 m; 2. Anastasia Kelesidou (Grecja) 67,14; 3. Ekaterini Voggoli (Grecja) 66,73; 4. Olena Antonowa (Ukraina) 65,90; 5. Vera Pospisilova (Czechy) 65,55; 6. Natalia Sadowa (Rosja) 65,22; 7. Song Aimin (Chiny) 63,84; 8. Anna Soderberg (Szwecja) 61,61; 9. Suzanne Powell (USA) 59,86; 10. Teresa Machado (Portugalia) 59,46; 11. Melina Robert-Michon (Francja) 58,52; 12. Neelam Jaswant Singh (Indie) 57,92; 13. Beatrice Faumuina (Nowa Zelandia) 56.86.



Rzut oszczepem: 1. Mirela Manjani (Grecja) 66,52; 2. Tatiana Szikolenko (Rosja) 63,28; 3. Steffi Nerius (Niemcy) 62,70; 4. Mikaela Ingberg (Finlandia) 62,20; 5. Osleidys Menendez (Kuba) 62,19; 6. Sonia Bicet (Kuba) 60,17; 7. Claudia Coslovich (Włochy) 59,64; 8. Laverne Eve (Bahamy) 59,60; 9. Waleria Zabruskowa (Rosja) 59,51; 10. Taina Kolkkala (Finlandia) 57,50; 11. Ning Ma (Chiny) 57,43; 12. Nikolett Szabo (Węgry) 56,98.



Rzut młotem: 1. Yipsi Moreno (Kuba) 73,33; 2. Olga Kuzienkowa (Rosja) 71,71; 3. Manuela Montebrun (Francja) 70,92; 4. Gu Yuan (Chiny) 70,77; 5. Susanne Keil (Niemcy) 69,43; 6. Mihaela Melinte (Rumunia) 68,69; 7. Anna Norgren (USA) 68,45; 8. Kamila Skolimowska (Polska) 68,39; 9. Candice Scott (Trynidad i Tobago) 67,73; 10. Lorraine Shaw (Wlk. Brytania) 65,95; 11. Betty Heidler (Niemcy) 65,81; 12. Melissa Price (USA) 62,34.



Siedmiobój: 1. Carolina Kluft (Szwecja) 7001 pkt.; 2. Eunice Barber (Francja) 6755; 3. Natalia Sazanowicz (Białoruś) 6524; 4. Jelena Prochorowa (Rosja) 6452; 5. Denise Lewis (Wlk. Brytania) 6254; 6. Gertrud Bacher (Włochy) 6166; 7. Larysa Neczeporuk (Estonia) 6154; 8. Sonja Kesselschlager (Niemcy) 6134; 9. Aryiro Strataki (Grecja) 6077; 10. Austra Skujyte (Litwa) 6077; 11. Swietłana Kazanina (Kazachstan) 6047; 12. Irina Butor (Białoruś) 6035.



Chód na 20 km: 1. Jelena Nikołajewa (Rosja) 1:26.52; 2. Gillian O'Sullivan (Irlandia) 1:27.34; 3. Walentyna Cybulska (Białoruś) 1:28.10; 4. Tatiana Gudkowa (Rosja) 1:28.53; 5. Claudia Stef (Rumunia) 1:29.09; 6. Rossella Giordano (Włochy) 1:29.14; 7. Athanasia Tsoumeleka (Grecja) 1:29.34; 8. Melanie Seeger (Niemcy) 1:29.44.



MĘŻCZYŹNI:



100 m: 1. Kim Collins (St.Kitts-Nevis) 10,07; 2. Darrel Brown (Trynidad i Tobago) 10,08; 3. Darren Campbell (Wlk. Brytania) 10,08; 4. Dwain Chambers (Wlk. Brytania) 10,08; 5. Tim Montgomery (USA) 10,11; 6. Bernard Williams (USA) 10,13; 7. Deji Aliu (Nigeria) 10,21; 8. Uchenna Emedolu (Nigeria) 10,22.



200 m,: 1. John Capel (USA) 20,30; 2. Darvis Patton (USA) 20,31; 3. Shingo Suetsugu (Japonia) 20,38; 4. Darren Campbell (Wlk. Brytania) 20,39; 5. Stephane Buckland (Mauritius) 20,41; 6. Joshua J. Johnson (USA) 20,47; 7. Frank Fredericks (Namibia) 20,47; 8. Uchenna Emedolu (Nigeria) 20,62.



400 m: 1. Jerome Young (USA) 44,50; 2. Tyree Washington (USA) 44,77; 3. Marc Raquil (Francja) 44,79; 4. Michael Blackwood (Jamajka) 44,80; 5. Leslie Djhone (Francja) 44,83; 6. Calvin Harrison (USA) 44,96; 7. Eric Milazar (Mauritius) 45,17; 8. Alleyne Francique (Grenada) 45,48.



800 m: 1. Djabir Said-Guerni (Algeria) 1.44,81; 2. Jurij Borzakowski (Rosja) 1.44,84; 3. Mbulaeni Mulaudzi (RPA) 1.44,90; 4. Wilson Kipketer (Dania) 1.45,23; 5. Andrea Longo (Włochy) 1.45,43; 6. Justus Koech (Kenia) 1.45,63; 7. Hezekiel Sepeng (RPA) 1.45,74; 8. Osmar Barbosa dos Santos (Brazylia) 1.46,28.



1500 m: 1. Hicham El Guerrouj (Maroko) 3.31,77; 2. Medhi Baala (Francja) 3.32,31; 3. Iwan Heszko (Ukraina) 3.33,17; 4. Paul Korir (Kenia) 3.33,47; 5. Rui Silva (Portugalia) 3.33,68; 6. Reyes Estevez (Hiszpania) 3.33,84; 7. Gert-Jan Liefers (Holandia) 3.33,99; 8. Fouad Chouki (Francja) 3.34,05.



5000 m: 1. Eliud Kipchoge (Kenia) 12.52,79; 2. Hicham El Guerrouj (Maroko) 12.52,83; 3. Kenenisa Bekele (Etiopia) 12.53,12; 4. John Kibowen (Kenia) 12.54,07; 5. Abraham Chebii (Kenia) 12.57,74; 6. Gebre-Egziabher Gebremariam (Etiopia) 12.58,08; 7. Richard Limo (Kenia) 13.01,13; 8. Zersenay Tadesse (Erytrea) 13.05,57.



10 000 m: 1. Kenenisa Bekele (Etiopia) 26.49,57; 2. Haile Gebrselassie (Etiopia) 26.50,77; 3. Sileshi Sihine (Etiopia) 27.01,44; 4. Abdullah Ahmad Hassan (Katar) 27.18,28; 5. John Cheruiyot Korir (Kenia) 27.19,94; 6. Wilberforce Talel (Kenia) 27.33,60; 7. Salim Kipsang (Kenia) 27.45,05; 8. Kamiel Maase (Holandia) 27.45,46.



Maraton: 1. Jaouad Gharib (Maroko) 2:08.31; 2. Julio Rey (Hiszpania) 2:08.38; 3. Stefano Baldini (Włochy) 2:09.14; 4. Alberto Chaica (Portugalia) 2:09.25; 5. Shigeru Aburaya (Japonia) 2:09.26; 6. Daniele Caimmi (Włochy) 2:09.29; 7. Ian Syster (RPA) 2:10.17; 8. Michael Rotich (Kenia) 2:10.35.



110 m ppł: 1. Allen Johnson (USA) 13,12; 2. Terrence Trammell (USA) 13,20; 3. Xiang Liu (Chiny) 13,23; 4. Larry Wade (USA) 13,34; 5. Chris Phillips (USA) 13,36; 6. Marcio Simao de Souza (Brazylia) 13,48; 7. Dongpeng Shi (Chiny) 13,55; 8. Yoel Hernandez (Kuba) 13,57.



400 m ppł: 1. Felix Sanchez (Dominikana) 47,25; 2. Joey Woody (USA) 48,18; 3. Periklis Iakovakis (Grecja) 48,24; 4. Danny McFarlane (Jamajka) 48,30; 5. Kemel Thompson (Jamajka) 48,51; 6. Christopher Rawlinson (Wlk. Brytania) 48,90; 7. Mubarak Faraj Al-Nubi (Katar) 52,64; 8. Llewellyn Herbert (RPA) 1.12,10.



3000 m z przeszkodami: 1. Saif Saaeed Shaheen (Katar) 8.04,39; 2. Ezekiel Kemboi (Kenia) 8.05,11; 3. Eliseo Martin (Hiszpania) 8.09,09; 4. Bouabdallah Tahri (Francja) 8.10,65; 5. Abraham Cherono (Kenia) 8.13,37; 6. Luis Miguel Martin (Hiszpania) 8.13,52; 7. Simon Vroemen (Holandia) 8.13,71; 8. Jose Luis Blanco (Hiszpania) 8.17,16.



4x100 m: 1. USA (John Capel, Bernard Williams, Darvis Patton, Joshua J. Johnson) 38.06; 2. W.Brytania (Christian Malcolm, Darren Campbell, Marlon Devonish, Dwain Chambers) 38.08; 3. Brazylia (Vicente Lenilson de Lima, Edson Luciano Ribeiro, Andre Domingos da Silva, Claudio Roberto Souza) 38.26; 4. Holandia 38.87; 5. Nigeria 38.89; 6. Polska (Piotr Balcerzak, Łukasz Chyła, Marcin Nowak, Marcin Urbaś) 38.96; 7. Japonia 39.05. Jamajka nie ukończyła



4x400 m: 1. USA (Calvin Harrison, Tyree Washington, Derrick Brew, Jerome Young) 2.58,88; 2. Francja (Leslie Djhone, Naman Keita, Stephane Diagana, Marc Raquil) 2.58,96; 3. Jamajka (Brandon Simpson, Danny McFarlane, Davian Clarke, Michael Blackwood) 2.59,60; 4. Bahamy 3.00,53; 5. W.Brytania 3.01,00; 6. Hiszpania 3.02,50; 7. Grecja 3.02,56; 8. Japonia 3.03,15.



Skok wzwyż: 1. Jacques Freitag (RPA) 2,35 m; 2. Stefan Holm (Szwecja) 2,32; 3. Mark Boswell (Kanada) 2,32; 4. Michaił Cwetkow (Rosja) 2,29; 5. Jermaine Mason (Jamajka) 2,29; 6. Grzegorz Sposób (Polska) 2,29; 7. James Nieto (USA) 2,29; 8. Andrej Sokołowski (Ukraina) 2,29; 9. Jarosław Rybakow (Rosja) 2,25; 10. Aleksander Waleriańczyk (Polska) 2,25; 11. Jaroslav Baba (Czechy) 2,25; 12. Matt Hemingway (USA) 2,25.



Skok o tyczce: 1. Giuseppe Gibilisco (Włochy) 5,90; 2. Okkert Brits (RPA) 5,85; 3. Patrik Kristiansson (Szwecja) 5,85; 4. Dmitri Markov (Australia) 5,85; 5. Tim Lobinger (Niemcy) 5,80; 6. Denis Jurczenko (Ukraina) 5,70; Timothy Mack (USA) 5,70; Derek Miles (USA) 5,70; 9. Adam Kolasa (Polska) 5,70; Wadim Strogaljow (Rosja) 5,70; 11. Viktor Chistiakov (Australia) 5,60.

Daichi Sawano (Japonia) nie wystartował



Skok w dal: 1. Dwight Phillips (USA) 8,32; 2. James Beckford (Jamajka) 8,28; 3. Yago Lamela (Hiszpania) 8,22; 4. Ignisious Gaisah (Ghana) 8,13; 5. Hussein Taher Al-Sabee (Arabia Saudyjska) 8,10; 6. Władimir Zjuskow (Ukraina) 8,08; 7. Walter Davis (USA) 8,02; 8. Osbourne Moxey (Bahamy) 7,93; 9. Christopher Tomlinson (Wlk. Brytania) 7,93; 10. Bogdan Tarus (Rumunia) 7,84; 11. Luis Felipe Meliz (Kuba) 7,73; 12. Louis Tsatoumas (Grecja) 7,72.



Trójskok: 1. Christian Olsson (Szwecja) 17,72; 2. Yoandri Betanzos (Kuba) 17,28; 3. Leevan Sands (Bahamy) 17,26; 4. David Giralt (Kuba) 17,23; 5. Jadel Gregorio (Brazylia) 17,11; 6. Kenta Bell (USA) 17,08; 7. Christos Meletoglou (Grecja) 16,92; 8. Andrew Owusu (Ghana) 16,86; 9. Yoelbi Quesada (Kuba) 16,84; 10. Iwajło Rusjenow (Bułgaria) 16,66; 11. Aleksander Gławacki (Białoruś) 16,40; 12. Jonathan Edwards (Wielka Brytania) 16,31.



Pchnięcie kulą: 1. Andrej Michniewicz (Białoruś) 21,69 m; 2. Adam Nelson (USA) 21,26; 3. Jurij Biełonog (Ukraina) 21,10; 4. Kevin Toth (USA) 20,89; 5. Justin Anlezark (Australia) 20,61; 6. Ralf Bartels (Niemcy) 20,50; 7. Tepa Reinikainen (Finlandia) 20,45; 8. Ville Tiisanoja (Finlandia) 20,09; 9. John Godina (USA) 19,84; 10. Roman Wirastiuk (Ukraina) 19,61 11. Bradley Snyder (Kanada) 19,38; Joachim Broechner Olsen (Dania) wycofał się.



Rzut dyskiem: 1. Virgilijus Alekna (Litwa) 69,69; 2. Robert Fazekas (Węgry) 69,01; 3. Wasilij Kapciuch (Białoruś) 66,51; 4. Lars Riedel (Niemcy) 66,28; 5. Michael Mollenbeck (Niemcy) 66,23; 6. Frantz Kruger (RPA) 65,26; 7. Aleksander Tammert (Estonia) 64,50; 8. Mario Pestano (Hiszpania) 64,39; 9. Carl Brown (USA) 62,66; 10. Dmitrij Szewczenko (Rosja) 62,28; 11. Jason Tunks (Kanada) 62,21; 12. Leonid Szerewko (Białoruś) 61,90.



Rzut oszczepem: 1. Siergej Makarow (Rosja) 85,44; 2. Andrus Varnik (Estonia) 85,17; 3. Boris Henry (Niemcy) 84,74; 4. Jan Żelezny (Czechy) 84,09; 5. Aki Parviainen (Finlandia) 83,05; 6. Christian Nicolay (Niemcy) 81,77; 7. Miroslav Guzdek (Czechy) 81,40; 8. Peter Blank (Niemcy) 80,34.



Rzut młotem: 1. Iwan Tichon (Białoruś) 83,05 m; 2. Adrian Annus (Węgry) 80,36; 3. Koji Murofushi (Japonia) 80,12; 4. Andrij Skwaruk (Ukraina) 79,68; 5. Primoz Kozmus (Słowenia) 79,68; 6. Ilia Konowałow (Rosja) 78,55; 7. Wadim Dewiatowski (Białoruś) 78,13; 8. Alexandros Papadimitriou (Grecja) 77,79; 9. Miloslav Konopka (Słowacja) 75,86; 10. Stuart Rendell (Australia) 75,72; 11. Nicolas Figere (Francja) 74,06; Igor Astapkowicz (Białoruś) nie zaliczył żadnej próby



Dziesięciobój: 1. Tom Pappas (USA) 8750 punktów; 2. Roman Sebrle (Czechy) 8634; 3. Dmitrij Karpow (Kazachstan) 8374; 4. Tomas Dvorak (Czechy) 8242; 5. Laurent Hernu (Francja) 8218; 6. Lew Łobodin (Rosja) 8198; 7. Haifeng Qi (Chiny) 8126; 8. Andre Niklaus (Niemcy) 8020; 9. Claston Bernard (Jamajka) 8000; 10. Witalij Smirnow (Uzbekistan) 7897; 11. Chiel Warners (Holandia) 7753; 12. Paul Terek (USA) 7503.



Chód na 20 km: 1. Jefferson Perez (Ekwador) 1:17.21; 2. Francisco Javier Fernandez (Hiszpania) 1:18.00; 3. Roman Raskazow (Rosja) 1:18.07; 4. Noe Hernandez (Meksyk) 1:18.14; 5. Luke Adams (Australia) 1:19.35; 6. Iwan Trocki (Białoruś) 1:19.40; 7. David Marquez (Hiszpania) 1:19.46 8. Ilia Markow (Rosja) 1:20.14 ... 26. Benjamin Kuciński (Polska) 1:27.41



Chód na 50 km: 1. Robert Korzeniowski (Polska) 3:36.03 (rek. świata); 2. German Skurygin (Rosja) 3:36.42; 3. Andreas Erm (Niemcy) 3:37.46; 4. Aleksiej Wojewodin (Rosja) 3:38.01; 5. Denis Niszegorodow (Rosja) 3:38.23; 6. Jesus Angel Garcia (Hiszpania) 3:43.56; 7. Roman Magdziarczyk (Polska) 3:44.53; 8. Trond Nymark (Norwegia) 3:46.14.



Najczęściej czytane