Sport.pl

Lekkoatletyczne MŚ. Dlaczego TVP transmitowała na żywo nie wszystkie rzuty Fajdka?

Po konkursie rzutu młotem, w którym Paweł Fajdek wywalczył złoty medal mistrzostw świata, nasi czytelnicy wyrazili swoje oburzenie transmisją w Telewizji Polskiej. Chodziło o to, że nie wszystkie rzuty były pokazane w czasie rzeczywistym, bo w wykupionej przez TVP transmisji międzynarodowej realizatorzy skupiali się głównie na konkurencjach biegowych. - Nie otrzymaliśmy od organizatorów propozycji transmisji unilateralnej, a na posłanie do Moskwy własnego wozu transmisyjnego nie mogliśmy sobie pozwolić - tłumaczy w rozmowie ze Sport.pl rzecznik stacji.
:
-
Po złotym medalu Fajdka w komentarzach pod naszymi tekstami rozgorzała dyskusja dlaczego w transmisji TVP złoty konkurs rzutu młotem został potraktowany po macoszemu. Czytelnicy zastanawiali się, czemu stacja nie wykupiła transmisji unilateralnej, czyli z wybranej konkurencji, tak by Polacy mogli śledzić zmagania swojego zawodnika, a inne konkurencje z odtworzenia. Nie na odwrót.

"Przecież niejednokrotnie już tak bywało choćby podczas igrzysk olimpijskich, MŚ i ME, kiedy to konkursy z udziałem naszych faworytów (tyczkarki Pyrek i Rogowska, Majewski, Małachowski czy Ziółkowski) były pokazywane na żywo, gdyż TVP wykupiła te transmisje. Być może nie spodziewano się medalu w rzucie młotem mężczyzn i dlatego nie było transmisji unilateralnej, której wykup sporo przecież kosztuje, ale może będą podczas konkursów dyskoboli i kulomiotów, oraz ewentualnie Anity Włodarczyk" - pisał czytelnik spectator_zm.

Zadzwoniliśmy w tej sprawie do TVP, która wyjaśnia, że o transmisji unilateralnej nie było mowy. "Właściciel praw nie zaproponował nam takiej opcji. Możliwe było wykupienie jedynie sygnału międzynarodowego" - brzmi oficjalny, przesłany Sport.pl komunikat Centrum Informacji TVP. Rzecznik stacji Jacek Rakowiecki dodaje, że to, jak będą pokazywane konkurencje z Piotrem Małachowskim czy Anitą Włodarczyk, również będzie zależeć od realizatora ogólnej transmisji międzynarodowej.

W komentarzach czytelników pojawiła się jednak informacja, że włoska stacja Rai Sport w przeciwieństwie do transmisji TVP czy Eurosportu (w obu stacjach przekaz był ten sam) pokazała na żywo cały konkurs rzutu młotem, bo o medal walczył Włoch Nicola Vizzoni. - Niewykluczone, że tak było, bo stacja mogła wysłać do Moskwy swój własny wóz transmisyjny. TVP nie mogła pozwolić sobie na takie koszty, bo byłyby one naprawdę ogromne. Rosja pod tym względem jest bardzo droga - tłumaczy rzecznik.

Podczas poniedziałkowego konkursu 24-letni Fajdek już w pierwszej próbie znokautował rywali rzutem na 81,97 m. Polak został najmłodszym zwycięzcą tej konkurencji w historii MŚ. Przebił Szymona Ziółkowskiego, który tym razem był dziewiąty.Więcej o:
Komentarze (114)
Lekkoatletyczne MŚ. Dlaczego TVP transmitowała na żywo nie wszystkie rzuty Fajdka?
Zaloguj się
 • 5agnihotra

  Oceniono 528 razy 484

  to ja poproszę o takie info - ile kosztuje wysłanie tego cholernego wozu a ile utrzymanie tego pajacyka Kraśko.

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 308 razy 280

  Ale na produkcję bzdetów związanych z "waszą misją" to macie miliony i jeszcze qwa chcecie ode mnie abonament?!?!?!?!?

  Za co mam płacić??

 • kocurxtr

  Oceniono 244 razy 210

  za to stać TVP na ciulate seriale z księżmi, przyj.ebane programy dla bezmózgowców w stylu 'jak oni się stukają' i na gaże dla pie.rdolniętych celebrytów
  o kasie dla ćwoków w zarządzie nie wspomnę...

  i oni żądają, żeby widzowie płacili abonament...

 • syngefco

  Oceniono 157 razy 139

  Większe odprawy dla członków zarządu, na celebrytów, większe pensje dla moderatorów, a nie będzie za chwilę na paliwo do służbowych samochodów, dobrze Wam idzie ;)

 • ewa4343

  Oceniono 128 razy 112

  Może niech pracodawca czyli TVP obetnie kilka pensji tzw " redaktorom prowadzącym " to będzie ich stać na wóz i nawet na paliwo do wozu .

 • gauecki

  Oceniono 121 razy 87

  Ważniejsze pytanie brzmi - dlaczego MŚ nie pokazano w ogóle na otwartym kanale ?? To chyba pierwszy raz w historii. Że nie ma pieniędzy z abonamentu ? A kto chce płacić na telewizję polityczną, fundować nowe auta Dodom i innym celebrytom ? Recepta jest prosta - wypieprzyć połowę pracowników (i tak zostanie ich 2 razy więcej niż w TVN i Polsacie, które za mniejszą kasę robią to samo tylko lepiej) i będzie kasa na filmy, sport i publicystykę.

 • burn74

  Oceniono 147 razy 71

  spokojnie,Rodacy ! Już zapewne powstaje plan wysłania wszystkick wozów,wszystkich dziennikarzy i 20 godzin relacji na dobę na wszystkich kanałach TVP ze zlotu katolickiej młodzieży świata w Krakowie 2016 roku,którą to decyzję podjął przywódca innego państwa niejaki Franciszek.....

 • mcozio

  Oceniono 70 razy 62

  za duzo gwiazd w tym tv, a za malo misji..dlateog nie ma kasy na woz.. - po co tyle serialli, teleternijow i innych voiow za grube miliony.. sami sobie winni i sa tego efekty..ze nie placa abo bo za shit nie ma chetnych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX