Sport.pl

Moskwa 2013. Kelly-Ann Baptiste przyłapana na dopingu

Kelly-Ann Baptiste, sprinterka z Trynidadu i Tobago, została przyłapana na stosowaniu zakazanych substancji podczas mistrzostw świata w Moskwie. Baptiste to brązowa medalistka w biegu na 100 metrów ostatnich mistrzostw w Daegu.
- Dobrowolnie wycofała się z turnieju i wraca do domu - stwierdził kapitan reprezentacji Trynidadu i Tobago Dexter Voisin w rozmowie z dziennikiem "Trynidad Express". Nie potwierdził, że zawodniczka została przyłapana na dopingu, ale informację tę dziennikarze potwierdzili u wiarygodnego źródła. To pierwszy przypadek pozytywnego wyniku kontroli podczas mistrzostw w Moskwie.

Prezydent lekkoatletycznej federacji Trynidadu i Tobago Ephraim Serrette zapowiedział wydanie oświadczenia w tej sprawie w ciągu 48 godzin.

Jedna z faworytek setki

Baptiste to jedna z czołowych sprinterek świata. W tym roku, w wieku 26 lat osiągnęła życiową formę. W czerwcu w ojczyźnie pobiła dzień po dniu rekordy kraju na 100 (10,83) i 200 metrów (22,36). Dawało jej to odpowiednio trzecie i siódme miejsce na tegorocznych listach światowych na tych dystansach.

W Moskwie pierwszy start miała zaplanowany w niedzielę rano, kiedy sprinterki miały rozegrać eliminacje na 100 metrów. To koronny dystans Baptiste. To w tej konkurencji osiągnęła swój największy dotychczasowy sukces, którym było wywalczenie brązowego medalu na poprzednich mistrzostwach świata w Daegu w 2011 roku.Więcej o:
Komentarze (16)
Moskwa 2013. Kelly-Ann Baptiste przyłapana na dopingu
Zaloguj się
 • robee73

  Oceniono 38 razy 26

  Prawda jest taka, że wszyscy biorą, tylko większości udaje się ukryć, lub mają nowe preparaty.

 • his_dudeness

  Oceniono 22 razy 20

  "Carmelita Jeter, Kelly-Ann Baptiste (z lewej) i Shelly-Ann Fraser-Pryce"

  Nie ma to jak komplikować sobie życie :)

 • amron53

  Oceniono 15 razy 13

  A tam ktoś w ogóle jest czysty? przecież to są biegające, rzucające, skaczące etc. brojlery....

 • olekgw

  Oceniono 13 razy 7

  Amerykanie oczyszczają sobie pudło z rywali

 • misiu9091909

  Oceniono 3 razy 3

  Dlatego też nie interesuję się między innymi lekkoatletyką. W bieganiu liczy się właściwie tylko jakaś wydolność, nie ma tutaj żadnych wrażeń artystycznych przy oglądaniu tego. Jak się szprycują piłkarze czy tenisiści, to przynajmniej i tak jest na co popatrzeć, bo muszą pomyśleć czy też wykazać się doskonałą techniką, a nie jedynie sztucznie podniesionym poziomem wytrzymałości.

 • waldek20

  Oceniono 1 raz 1

  Zastanawia mnie ile przed takim biegiem trzeba czasu aby wziąć taki doping - czy to się bierze bezpośrednio przed, czy jedzie się na tym miesiąc dwa a potem odstawia na tydzień przed? Tak na logikę jakby zjeżdżali się na mistrzostwa miesiąc wcześniej siedzieli w obozie treningowym i mieli zakaz wychodzenia poza strefę dla sportowców - coś ala taka izolacja przed zawodami( ktoś by ich dodatkowo pilnował) czy nadal tak samo by to wyglądało.Potem jeszcze badanie przed wyjazdem na mistrzostwa plus klauzula o zakończeniu kariery w razie dopingu? Tyle lat o tym słychać i jeszcze sobie z tym nie poradzili.

 • zona_stefana

  Oceniono 11 razy 1

  "Brązowa medalistka"?
  Nie wiem, czy to nie brzmi zbyt rasistowsko :/
  Wypadałoby coś wymyślić w miejsce takich zwrotów ;)

 • bigosmiszcz2

  Oceniono 3 razy -1

  Kelly-Ann Baptiste się skończyła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX