Lekkoatletyczne HME. Sensacyjny medal Katarzyny Broniatowskiej!

23-letnia Katarzyna Broniatowska zdobyła brązowy medal halowych mistrzostw Europy w biegu na 1500 metrów. To drugi medal dla Polski po srebrze Anny Rogowskiej.

To olbrzymia niespodzianka! 23-letnia Broniatowska nie miała dotąd większych sukcesów w seniorskiej karierze. W rundzie eliminacyjnej Polka zajęła drugie miejsce w swoim biegu, ale uzyskała zaledwie dziesiąty czas 4:14.78.

Polka świetnie rozegrała taktycznie finałowy bieg. Od początku trzymała się z przodu stawki. Dość szybko mocne tempo narzuciła Szwedka Abeba Aregawi, która uciekła rywalkom. Broniatowska ruszyła mocno do przodu na początku ostatniego okrążenia. Na mecie finiszowała trzecia, przegrywając srebro o 11 setnych sekundy z Hiszpanką Isabel Macias.

Kim jest Broniatowska?

23-letnia biegaczka trenuje w AZS AWF Kraków pod okiem doświadczonego szkoleniowca Zbigniewa Króla. Dotychczas nie odnosiła większych sukcesów na arenie międzynarodowej. W 2011 roku była czwarta na młodzieżowych mistrzostwach Europy w Ostrawie. Na tej samej imprezie była siódma na 800 metrów.

Broniatowska była też wicemistrzynią Polski w biegu na 1500 metrów w 2011 roku. Ma też pięć medali halowych mistrzostw Polski na 1500 i 3000 metrów z lat 2011-13.

Srebro Rogowskiej

Chwilę przed Broniatowską srebro w skoku o tyczce zdobyła Anna Rogowska. Polka po dogrywce przegrała z Brytyjką Holly Bleasdale.