Sport.pl

Lekkoatletyka. Bubka i Coe w Galerii Sław IAAF

W poniedziałek w Monako IAAF ogłosił, że do postaci sportu, które stworzą Galerię Sław lekkoatletyki dołączą tyczkarz Siegiej Bubka i biegacz średniodystansowy Sebastian Coe. Jest wśród nich również Irena Szewińska. Oficjalnie 24 osobowy skład zostanie przedstawiony 24 listopada na gali w Barcelonie zorganizowanej z okazji stulecia istnienia IAAF.
Siergiej Bubka to złoty medalista olimpijski z Seulu, a także sześciokrotny mistrz świata w skoku o tyczce. Rekordy świata ustanowione przez Ukraińca w latach 90-tych wciąż nie zostały pobite (6,14 m i 6,15 m na hali).

Sebastian Coe to multimedalista olimpijski. W 1980 roku w Moskwie wygrał bieg na 1500 metrów i był drugi w biegu na 800. Cztery lata później w Los Angeles powtórzył ten sukces. Obecnie jest przewodniczącym komitetu organizacyjnego Igrzysk w Londynie.

Obaj lekkoatleci dołączyli do grona 17 wybitnych sportowców, do którego należy między innymi Irena Szewińska. IAAF ma ogłosić jeszcze pięć nazwisk. Pełen skład zostanie ogłoszony 24 listopada w Barcelonie na gali zorganizowanej z okazji stulecia istnienia międzynarodowej federacji.

Galeria Sław lekkoatletyki IAAF:

Jesse Owens, Carl Lewis, Jackie Joyner-Kersee, Abebe Bikila, Paavo Nurmi, Emil Zatopek, Al Oerter, Adhemar da Silva, Ed Moses, Fanny Blankers-Koen, Betty Cuthbert, Wang Junxia, Irena Szewinska, Mildred Didriksen, Michael Johnson, Dan O'Brien and Alberto Juantorena.

Więcej o: