Lekkoatletyczne MŚ. Sensacyjna dyskwalifikacja Bolta

Usain Bolt nie wygrał biegu na 100 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w południowokoreańskim Daegu. Jamajski sprinter popełnił falstart, wobec czego został zdyskwalifikowany. Bieg, już bez udziału rekordzisty globu, wygrał jego rodak, Yohan Blake.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Bolt od razu zdał sobie sprawę z tego, jaki błąd popełnił. Po przebiegnięciu kilku metrów Jamajczyk naciągnął na głowę koszulkę, po czym zdjął ją i pobiegł do szatni.

Dyskwalifikacja Bolta na ZCzuba.tv

Przepis mówiąc, że dyskwalifikacją karany jest już pierwszy falstart obowiązuje od 1 stycznia 2010 roku. Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) stwierdziło, że w ten sposób uderzy w oszustów, którzy celowo popełniali falstart (pierwszy nie był karany), by zdenerwować swoich rywali.

Swego starszego i o wiele bardziej utytułowanego kolegę z reprezentacji Jamajki godnie zastąpił niespełna 22-letni Blake. Zawodnik, którego największym sukcesem był dotąd brązowy medal juniorskich mistrzostw świata, wygrał z czasem 9,92 s. Drugie miejsce zajął Amerykanin Walter Dix (10,08), a trzeci był Kim Collins z Saint Kitts i Nevis (10,09).

Zawiedziony Bolt nie chciał z nikim rozmawiać po zawodach. Szybko spakował swoje rzeczy i uciekł do autobusu, który zawiózł go do wioski zawodników.

Lekkoatletyczne MŚ. Klęska i wściekłość Bolta, szalona radość Blake'a (ZDJĘCIA)  ?

Nasze faworytki nie zawiodły. Do finału konkursu skoku o tyczce awansowały Anna Rogowska i Monika Pyrek ?