EBL. Arka Gdynia bije mistrza. Falstart Anwilu Włocławek

MICHAŁ RYNIAK

Anwil Włocławek prowadził 23 punktami, ale przegrał na wyjeździe w pierwszym meczu sezonu Energa Basket Ligi z Arką Gdynia 89:98.

Mistrzowie Polski przed tygodniem ulegli Polskiemu Cukrowi Toruń w meczu o Superpuchar Polski. Teraz ligowe zmagania też zaczęli od porażki, choć wydawało się po początku spotkania, że mecz wygrają lekko, łatwo i przyjemnie. Anwil prowadził 53:30 na początku drugiej kwarty, ale wszystko roztrwonił po przerwie.

Gdynianie zaczęli gonić i trafiać z dystansu. A drużyna z Włocławka wręcz wpychała rywalom piłkę w ręce - 19 strat mówi samo za siebie. Na początku czwartej kwarty Arka wyrównała, a potem systematycznie powiększała przewagę. Ostatecznie wygrała 98:89.

Po 22 punkty rzucili dla Arki Krzysztof Szubarga i Dariusz Wyka. Ten pierwszy dołożył jeszcze 11 asyst, drugi miał osiem zbiórek. 14 punktów dorzucił Josh Bostić, a 11 punktów Robert Upshaw. Najwięcej punktów dla Anwilu rzucił Michał Michalak - 21.

Anwil w środę zadebiutuje w koszykarskiej Lidze Mistrzów. Pierwszym rywalem będzie BK Ventspils, a mecz zostanie rozegrany na wyjeździe. Arka w środę też czeka pucharowe starcie i też na wyjeździe. Gdynianie zmierzą się z Tofasem Bursa w ramach EuroCup.

Ekstraklasa. Dariusz Dźwigała nie jest już trenerem Wisły Płock

Serie A. Krzysztof Piątek wyrównał osiągnięcie Christiana Vieriego. Goni Gabriela Batistutę

Jeśli pamiętasz historię ze szkoły, nie będziesz mieć problemów z tym quizem
1/15Najpierw przypomnij sobie, co się wydarzyło w danym roku, a potem dopasuj do niego odpowiednią osobę. Z datą 966 r. jest związany:
  • W eliminacjach mistrzostw świata Polska pokonała w Ergo Arenie Chorwację 79:74 Koszykówka. Polska pokonała Chorwację i jedzie na mistrzostwa świata!
  • Zion Williamson skręcił kolano, gdy pękł jego but Nowy "LeBron James" skręcił kolano, bo... pękł jego but. Nike straciło na giełdzie 1,5 miliarda dolarów [WIDEO]