Koszykówka. Legia Warszawa po 14 latach wraca do koszykarskiej ekstraklasy

Legia Warszawa

Legia Warszawa (Jacek Prondzynski / Legia.com)

Legia Warszawa pokonała GTK Gliwice 74:65 w trzecim spotkaniu finału I ligi koszykarzy. Warszawiacy wygrali serię 3:0 i po 14 latach przerwy wracają na najwyższy szczebel rozgrywkowy w kraju.

Mecz był zacięty, w zespole gospodarzy świetnie w pierwszej połowie grał Kacper Radwański (19 ze swoich 24 punktów), do przerwy był wynik 32:32. Po przerwie GTK wyszło na prowadzenie 39:36, ale wtedy bardzo dobry moment w ataku mieli najpierw Mateusz Jarmakowicz, a potem znakomicie dyrygujący grą, ale też trafiający do kosza Łukasz Wilczek (24 punkty), Legia wybroniła kilka akcji, miała zryw 17:1, a w 30. minucie wygrywała 60:42. W ostatniej części drużyna Piotra Bakuna utrzymała przewagę, po ostatnim gwizdku rozpoczął się szał radości - czytamy w serwisie PolskiKosz.pl.

Legia wraca do ekstraklasy, z której wypadła w 2003 roku. Siedem lat później drużyna rozpoczęła odbudowę do III ligi. Była bliska rozwiązania z powodu dramatycznej sytuacji finansowej, ale ostatecznie zespół uratowało i odbudowało stowarzyszenie Zieloni Kanonierzy.

Cillian Sheridan w "Wilkowicz Sam na Sam": Czasem, gdy Michał Probierz się rozpędzi, to mówię sobie: całe szczęście, że jeszcze nie znam polskiego. I że to nie na mnie krzyczy

Quiz dla długodystansowców. 100 pytań ze sportu, zaproś rodzinę i znajomych do rozwiązywania!
1/100Ile wyścigów Formuły 1 wygrał Robert Kubica?