NBA. Koszmarna kontuzja Nurkica. Gracz Blazers doznał otwartego złamania nogi [DRASTYCZNE WIDEO]

NBA. Po wygranej w niezwykle zaciętym meczu z Brooklyn Nets, Portland Trail Blazers zapewnili sobie udział w playoffach. Sukces drużyny przysłoniła jednak kontuzja jej czołowego zawodnika - Jusufa Nurkicia - który doznał złamania nogi.

W Portland nikt nie cieszył się po zwycięstwie. Jusuf Nurkić doznał fatalnej kontuzji

Do wyłonienia zwycięzcy w poniedziałkowym meczu między Portland Trail Blazers i Brooklyn Nets potrzebne były aż dwie dogrywki. Ostatecznie w spotkaniu triumfowali gospodarze, a pojedynek zakończył się wynikiem 148:144.

Po zakończeniu meczu kibice zgromadzeni w hali Moda Center mogli cieszyć się nie tylko z rezultatu, ale i z awansu ich drużyny do fazy playoff. Jednak nikomu nie przyszło do głowy świętowanie, bowiem w drugiej części dogrywki koszmarnej kontuzji doznał gracz Portland – Jusuf Nurkić. Bośniak podczas podkoszowej walki o piłkę nieszczęśliwe spadł na lewą nogę i w rezultacie doszło do jej otwartego złamania. Po chwili przy zawodniku pojawiły się służby medyczne i długo opatrywały go na parkiecie. 24-latka przeniesiono później na noszach do karetki.

Fatalne zdarzenie można zobaczyć na poniższym filmie:

Nurkić, który notował świetne liczby w meczu z Nets (32 punkty, 16 zbiórek i pięć asyst), to jeden z kluczowych zawodników kadry Terry'ego Stottsa w obecnych rozgrywkach NBA. W sezonie 2018/2019 bośniacki koszykarz zdobywał średnio ponad 15 punktów i dokładał do tego po 10 zbiórek i 3 asysty.