Draft NBA 2018. Ayton wybrany z jedynką przez Suns, Doncić z trójką trafił do Mavericks

KEVIN HAGEN/AP

Środkowy DeAndre Ayton został wybrany przez Phoenix Suns z numerem pierwszym w tegorocznym drafcie NBA. Z trzecim numerem został wybrany Słoweniec Luka Doncić - trafił do Dallas Mavericks, choć wybrali go Atlanta Hawks. Kluby dokonały wymiany tuż po drafcie.

Wybory w 1. rundzie draftu NBA 2018:

1. Suns: DeAndre Ayton (C) – Arizona
2. Kings: Marvin Bagley (F) – Duke
3. Mavs (od Hawks): Luka Doncic (G) – Real Madryt
4. Grizzlies: Jaren Jackson Jr (F/C) – Michigan State
5. Hawks (od Mavs): Trae Young (G) – Oklahoma State
6. Magic: Mo Bamba (C) – Texas
7. Bulls: Wendell Carter (C) – Duke
8. Cavs (od Nets przez Celtics): Collin Sexton (G) – Alabama
9. Knicks: Kevin Knox (F) – Kentucky
10. Suns (od Lakers przez Sixers): Mikal Bridges (G/F) – Villanova
11. Clippers (przez Hornets): Shai Gilgeous-Alexander (G) – Kentucky
12. Hornets (od Pistons przez Clippers): Miles Bridges (F) – Michigan State
13. Clippers: Jerome Robinson (G) – Boston College
14. Nuggets: Michael Porter Jr (F) – Missouri
15. Wizards: Troy Brown (G) – Oregon
16. Sixers (od Heat przez Suns): Zhaire Smith (G) – Texas Tech
17. Bucks: Donte DiVincenzo (G) – Villanova
18. Spurs: Lonnie Walker (G) – Miami
19. Hawks (od Wolves): Kevin Huerter (G) – Maryland
20. Wolves (od Thunder przez Jazz): Josh Okogie (G/F) – Georgia Tech
21. Jazz: Grayson Allen (G) – Duke
22. Bulls (od Pelicans): Chandler Hutchison (G/F) – Boise State
23. Pacers: Aaron Holiday (G) – UCLA
24. Blazers: Anfernee Simons (G) – IMG Academy
25. Lakers (od Cavs przez Blazers, Cavs): Moe Wagner (F/C) – Michigan
26. Sixers: Landry Shamet (G) – Wichita State
27. Celtics: Robert Williams (F/C) – Texas A&M
28. Warriors: Jacob Evans (G/F) – Cincinnati
29. Nets: Dzanan Musa (F) – Bośnia i Hercegowina
30. Hawks (od Rockets przez Clippers): Omari Spellman (F/C) – Villanova

Wybory w 2. rundzie draftu NBA 2018:

31. Suns: Elie Okobo (G) – Francja
32. Grizzlies: Jevon Carter (G) – West Virginia
33. Mavs: Jalen Brunson (G) – Villanova
34. Hornets (od Hawks): Devonte Graham (G) – Kansas
35. Magic: Melvin Frazier (G/F) – Tulane
36. Knicks (od Bulls przez Thunder): Mitchell Robinson (C)
37. Blazers (od Kings): Gary Trent Jr (G) – Duke
38. Pistons (od Nets przez Sixers): Khyri Thomas (G) – Creighton
39. Lakers (od Knicks przez Sixers): Isaac Bonga (F) – Germany
40. Nets (od Lakers przez Magic, Raptors): Rodions Kurucs (F) – Latvia
41. Nuggets (od Hornets przez Magic, Grizzlies, Suns): Jarred Vanderbilt (F) – Kentucky
42. Pistons: Bruce Brown Jr (G) – Miami
43. Nuggets (od Clippers przez Knicks): Justin Jackson (F) – Maryland
44. Wizards: Issuf Sanon (G) – Ukraina
45. Nets (od Bucks): Hamidou Diallo (G) – Kentucky
46. Rockets (od Heat przez Grizzlies): De’Anthony Melton (G) – USC
47. Lakers (od Nuggets przez Jazz, Bulls): Sviatoslav Mykhailiuk (G) – Kansas
48. Wolves: Keita Bates-Diop (F) – Ohio State
49. Spurs: Chimezie Metu (F/C) – USC
50. Pacers: Alize Johnson (F) – Missouri State
51. Pelicans (od Bulls przez Pelicans, Heat): Tony Carr (G) – Penn State
52. Rockets (od Jazz): Vince Edwards (F) – Purdue
53. Thunder: Devon Hall (G) – Virginia
54. Sixers (od Blazers przez Mavs, Nuggets): Shake Milton (G) – SMU
55. Hornets (od Cavs przez Nets, Sixers): Arnoldas Kulboka (F) – Lithuania
56. Mavs (od Sixers): Ray Spalding (F) – Louisville
57. Thunder (od Celtics): Kevin Hervey (F) – Texas Arlington
58. Nuggets (od Warriors): Thomas Welsh (C) – UCLA
59. Suns (od Raptors): George King (F) – Colorado
60. Mavs (od Rockets przez Sixers): Kostas Antetokounmpo (F) – Dayton

Komentatorskie bon moty. Poznasz czy są prawdziwe, czy zmyślone?
1/11Poznasz, czy to prawdziwy tekst polskiego komentatora, czy zmyślona przez nas kwestia? Na początek: "To piękny prognostyk przed kolejną klęską Polaków".
Zobacz także

Energa Basket Liga 2018/19

lp. Drużyna M Pkt Bilans Zw. Por.
1 Stelmet Zielona Góra 20 37 1803:1546 17 3
2 Arka Gdynia 19 35 1687:1556 16 3
3 Polski Cukier Toruń 19 34 1683:1494 15 4
4 BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 19 32 1626:1476 13 6
5 Anwil Włocławek 18 32 1615:1488 14 4
6 MKS Dąbrowa Górnicza 20 31 1710:1688 11 9
7 Polpharma Starogard Gd. 19 29 1796:1769 10 9
8 TBV Start Lublin 19 28 1543:1548 9 10
9 Legia Warszawa 19 28 1450:1511 9 10
10 King Szczecin 18 27 1553:1489 9 9
11 GTK Gliwice 19 26 1577:1683 7 12
12 HydroTruck Radom 19 24 1460:1645 5 14
13 Spójnia Stargard 19 24 1441:1631 5 14
14 Trefl Sopot 19 23 1590:1689 4 15
15 AZS Koszalin 19 23 1497:1641 4 15
16 Miasto Szkła Krosno 19 23 1510:1687 4 15

  • Awans do play-off