Niesamowity mecz w NBA! Kapitalny występ Hardena nie dał zwycięstwa Rockets

Koszykarze Houston Rockets ponieśli siódmą porażkę w tym sezonie NBA. W nocy z wtorku na środę polskiego czasu zawodnicy Mike'a D'Antoniego okazali się gorsi od San Antonio Spurs. Przegrali z nimi jednak dopiero po dwóch dogrywkach. Rakietom nie pomogła nawet fenomenalna dyspozycja Jamesa Hardena, który zdobył 50 punktów.

Indywidualne popisy, zwroty akcji, kapitalne rzuty z dystansu i wielkie emocje - w meczu Houston Rockets z San Antonio Spurs nie zabrakło niemal niczego. Niemal, bo koszykarzom Mike'a D'Antoniego zabrakło końcowego zwycięstwa, choć do niego było bardzo blisko. W pewnym momencie, kilka minut przed zakończeniem czwartej kwarty prowadzili już bowiem 16 punktami. Dużą przewagę dość szybko jednak roztrwonili, a podstawowy czas gry zakończył się wynikiem 115:115.

Cezary Trybański w "Wilkowicz Sam na Sam": Abdul-Jabbar robił na boisku niesamowite rzeczy, ale potem w szatni miał problemy ze zmianą stroju. Zapaliła mi się lampka: muszę wiedzieć, kiedy powiedzieć dość

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Tę świetnie rozpoczęli Spurs, którzy w pewnym momencie prowadzili 124:119. Skuteczne rzuty Russella Westbrooka i Jamesa Hardena doprowadziły jednak do wyrównania. Ten drugi w całym meczu imponował celnością, łącznie zdobywając 50 punktów. Gra lidera Rockets sprawiła, że potrzebna była druga dogrywka. W niej zawodnicy z Houston prowadzili 133:131, ale w ostatnich 30 sekundach DeMar DeRozan wykorzystał trzy rzuty wolne i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 134:133.

Rockets próbowali odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Trzy sekundy przed końcową syreną Harden próbował przebić defensywę rywali i wbiec pod kosz, ale został zatrzymany. Po chwili Spurs otrzymali kolejny rzut wolny, który wykorzystał Lonnie Walker, pieczętując tym samym zwycięstwo drużyny Gregga Popovicha.

Kolejne zwycięstwa drużyn z Los Angeles

Po porażce z San Antonio Spurs, Houston Rockets zajmują 5. miejsce w Konferencji Zachodniej, czyli tej, gdzie królują drużyny z Los Angeles. Na pierwszej pozycji wciąż znajdują się Los Angeles Lakers, na drugiej pozostają LA Clippers. Obydwa zespoły, stawiane w roli faworytów do końcowego zwycięstwa w tym sezonie, w nocy wygrały swoje mecze. Lakers okazali się lepsi od Denver Nuggets (105:96), a Clippers pokonali Portland Trail Blazers (117:97).