Sport.pl

Bohater największego transferu w NBA rozwiewa nadzieje fanów! Na pewno nie zagra w przyszłym sezonie

Kevin Durant nie zagra w przyszłym sezonie NBA. Gwiazda Brooklyn Nets rozwiała wszelkie wątpliwości. - Rehabilitacja jest długa i ciężka - przyznał Amerykanin.

Kevin Durant był bohaterem jednego z najgłośniejszych transferów ostatnich lat. MVP finałów z 2017 i 2018 roku odszedł z Golden State Warriors, by podpisać 4-letni kontrakt z Brooklyn Nets. Skrzydłowy doznał jednak w czerwcu ciężkiej kontuzji Achillesa. - Wiele osób jest za to odpowiedzialnych. Kevin nie był wówczas gotowy do gry - przyznał rozgrywający ekipy, Kyrie Irving.

Reprezentacja Polski straciła na nieobecności Lampego? "Zawodnicy znają odpowiedź"

Kevin Durant nie wróci na parkiet w nadchodzącym sezonie NBA

Od początku wszystko wskazywało na fakt, że Durant cały nadchodzący sezon poświęci rehabilitacji. "New York Times" przekonywał fanów NBA, że cały proces przebiega znacznie szybciej niż planowano i Amerykanin powróci na parkiet jeszcze w nadchodzących rozgrywkach. 31-latek jednak oficjalnie przekazał, że nie zdoła powrócić w sezonie 2019/2020 na parkiety NBA.

- Jestem tylko człowiekiem. Proces rehabilitacji jest długi i pracochłonny. Codziennie odbywam kilka godzin treningów, by wszystko powróciły do normy. Niestety, przechodzę przez to jak każdy człowiek i niczego nie zdołam przyspieszyć - wyjaśnił Durant w rozmowie z "New York's Hot 97".

Więcej o:
Komentarze (8)
Bohater największego transferu w NBA rozwiewa nadzieje fanów! Na pewno nie zagra w przyszłym sezonie
Zaloguj się
 • lassaros

  Oceniono 3 razy 3

  I bardzo dobrze. W przypadku kontuzji ścięgna achillesa badania u sportowców wykazują, że lepiej jest wziąć dłużą przerwę niż wracać od razu po zaleczeniu.
  Durant jest ponadto typem zawodnika, który jest w stanie - w przeciwieństwie do np. Rose'a (tak, wiem, inna kontuzja) zmienić swój styl gry. On spokojnie może zrezygnować z wymagających atletyzmu wjazdów na kosz, a bardziej skupić się na rzucaniu z dystansu i półdystansu. Po powrocie to wciąż będzie jeden z najlepszych koszykarzy w lidze, nie mam co do tego większych wątpliwości. Zdrowia!

 • plosiak

  0

  Sezon zasadniczy ma pewnie stracony. Ale ścięgno zerwał na początku czerwca, wielu sportowców wraca po 9 miesiącach. Jego ciało i sztab medyczny pozwalają na twierdzenie, że będzie to nieco szybciej. Pożyjemy-zobaczymy.

 • jakubjag

  Oceniono 5 razy -3

  Polecam autorowi tego newsa sprawdzenie w słowniku znaczenie słowa transfer.
  Durant mógł być co najwyżej bohaterem najważniejszego pozyskania wolnego zawodnika, a i to wątpliwe bo jako wolny zawodnik klub zmieniał też obecny mistrz NBA (i nie obciążony kontuzją) Kawhi Leonard.
  Bohaterem największego transferu w NBA w obecnym okresie przedsezonowym był Anthony Davies, względnie Russel Westbrook.

 • berkses

  Oceniono 4 razy -4

  Tak się kończy weganizm u zawodowego sportowca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX