Niesamowity rzut hiszpańskiego koszykarza. Wideo robi furorę w internecie

Niesamowitym rzutem na ostatnim treningu przed finałem koszykarskich mistrzostw świata popisał się Victor Claver. Hiszpan trafił do kosza z połowy, rzucając piłkę zza pleców, jedną ręką.

W niedzielę reprezentacja Hiszpanii wywalczyła mistrzostwo świata w koszykówce. W finale Hiszpanie, czyli zespół, który w ćwierćfinale pokonał Polskę, ograli Argentyńczyków 95:75. Jaki był klucz do zwycięstwa? Wyłączenie z gry Luisa Scoli. Zawsze któryś z Hiszpanów był przy nim – najczęściej Oriola albo Gasol. I blokowali, i odpychali, i utrudniali jak tylko mogli. A Scola się frustrował, wielokrotnie dyskutował z sędzią, tracił energię na nic. Z gry nie trafiał, wykorzystywał tylko rzuty wolne. Imponowali za to Hiszpanie: Ricky Rubio, który zdobył w finale 20 punktów i Sergio Llull autor 15.

Niesamowity rzut Clavera

Rubio i Llull byli bohaterami finału, a przed meczem na ustach kibiców był Victor Claver, czyli zawodnik FC Barcelony. To on na ostatnim treningu przed finałem przeciwko Argentynie popisał się kapitalnym rzutem. Claver trafił do kosza rzucając piłkę zza pleców jedną ręką. Nie byłoby w tym nic specjalnie dziwnego, gdyby nie to, że zawodnik rzucił piłkę... z połowy boiska.

Wspaniały występ Polaków

Reprezentacja Polski swój pierwszy występ na MŚ po 52 latach przerwy ukończyła na znakomitym 8. miejscu. Oprócz medalistów i Australii przed Polską znaleźli się Serbowie, Czesi i Amerykanie (którzy zajęli miejsca od 5. do 7.). Za plecami Polaków uplasowali się Litwini (9.), Włosi (10.), Grecy (11.), Rosjanie (12.), Brazylijczycy (13.) czy Wenezuelczycy (14.). Chiny, czyli gospodarze, zakończyli turniej dopiero na 24. miejscu.