Francuzi zdobyli brązowe medale MŚ koszykarzy! Zwycięstwo po wyrównanym meczu

Francuzi zdobyli brązowe medale mistrzostw świata w koszykówce. W meczu o trzecie miejsce pokonali Australię 67:59.

Spotkanie dużo lepiej rozpoczęli Australijczycy, którzy do przerwy prowadzili 30:21. W trzeciej kwarcie Francuzi odrobili pięć punktów straty, a w ostatniej kwarcie okazali się zdecydowanie lepsi od rywali. Już po minucie czwartej kwarty prowadzili i ostatecznie wygrali ją 24:13, w całym spotkaniu triumfując 67:59.

Bohaterami Francuzów byli Evan Fournier (rzucił 16 punktów) oraz Nando de Colo, który zdobył 19 punktów i miał trzy asysty. Dla Francji jest to drugi medal mistrzostw świata w historii i drugi brązowy - poprzednie zdobyli go w 2014 roku na MŚ w Hiszpanii. Za to Australijczycy stracili szanse na swój pierwszy medal w historii mundialowych występów. Zwycięstwo Francji oznacza również, że po raz 15. z rzędu Europa zdobędzie dwa medale MŚ.

Argentyna kontra Hiszpania w finale. Kto zdobędzie drugie mistrzostwo świata?

Finał mistrzostw świata rozpocznie się o godzinie 14. Argentyna zmierzy się w nim z Hiszpanią. Co ciekawe, obie drużyny w drodze do finału pokonały reprezentację Polski - Argentyna w drugiej fazie grupowej, natomiast Hiszpania w ćwierćfinale. Faworytami tego starcia są Hiszpanie, którzy mają na swoim koncie jedno mistrzostwo świata (2006). Argentyna znajduje się wyżej w tabeli medalowej, bo do mistrzostwa (zdobytego w 1950 roku) dołożyła również srebrny medal zdobyty w 2002 roku.

Reprezentacja Polski na 8. miejscu

Reprezentacja Polski swój pierwszy występ na MŚ po 52 latach przerwy ukończyła na znakomitym 8. miejscu. Oprócz medalistów i Australii przed Polską znaleźli się Serbowie, Czesi i Amerykanie (którzy zajęli miejsca od 5. do 7.). Za plecami Polaków uplasowali się Litwini (9.), Włosi (10.), Grecy (11.), Rosjanie (12.), Brazylijczycy (13.) czy Wenezuelczycy (14.). Chiny, czyli gospodarze, zakończyli turniej dopiero na 24. miejscu.