Znamy finalistów koszykarskich MŚ! Rewelacja turnieju znów zachwyciła

Hiszpania zagra z Argentyną w niedzielę w wielkim finale mistrzostw świata w koszykówce! Argentyńczycy, którzy są rewelacją turnieju w Chinach, pokonali faworyzowanych Francuzów 80:66.

W pierwszym półfinale faworyzowana Hiszpania pokonała Australię (95:88) po bardzo emocjonującym starciu - do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były aż dwie dogrywki. Bohaterem Hiszpanów został Marc Gasol, który zdobył aż 33 punkty.

Argentyna niespodziewanie pokonała Francję i zagra w finale mistrzostw świata!

W drugim półfinale Argentyna - która w drugiej fazie grupowej wyraźnie pokonała reprezentację Polski - zmierzyła się z Francją, czyli pogromcą USA w ćwierćfinale. Argentyna nie była faworytem, choćby dlatego, że jako jedyna drużyna w gronie półfinalistów nie ma w składzie ani jednego zawodnika z NBA. Jednak ekipa z Ameryki Południowej zdołała sprawić niespodziankę. Drużyna Sergio Hernandeza prowadziła od początku spotkania, wygrywając każdą z czterech kwart (21:18, 18:14, 21:16, 15:12). W końcówce spotkania Francuzi zmniejszyli w pewnym momencie swoją stratę do siedmiu punktów, ale rywale szybko im odskoczyli, wygrywając ostatecznie aż 14 punktami (80:66).

Argentyna zagra z Hiszpanią w finale mistrzostw świata w niedzielę o 14. Wcześniej, bo o 10, Hiszpanie zagrają z Australią o brązowe medale. W sobotę odbędą się za to mecze o 7. miejsce (USA - Polska o 10) oraz o 5. pozycję (Serbia - Czechy o 14).