Sensacja na MŚ! Trener wściekły: To pie****y żart, nie koszykówka

Wydaje się miliony na sprzęt wideo do sędziowania i później w ogóle nie sprawdza się powtórek. (...) To piep**ony żart, a nie koszykówka - denerwuje się Dainius Adomaitis, trener koszykarskiej reprezentacji Litwy, która przegrała z Francuzami po wielu kontrowersyjnych decyzjach sędziego i sensacyjnie straciła szanse na awans do ćwierćfinału.

Francja wygrała z Litwą 78:75. Litwini, którzy są szóstą drużyną w rankingu FIBA, sensacyjnie stracili szansę na awans do ćwierćfinału. Zwycięstwo Francuzom zagwarantowała świetna pierwsza kwarta, którą wygrali 26:14. Litwinom nie udało się odrobić tej straty w dwóch kolejnych, niezwykle wyrównanych kwartach i dopiero w ostatniej wzięli się porządnie do pracy. W ostatniej kwarcie nawet wyszli na prowadzenie, ale nie potrafili go utrzymać. W ostatniej minucie Jonas Valanciunas wykonywał rzut osobisty, który mógł doprowadzić do remisu. Ale gdy Litwin rzucił piłkę, to z kosza wybił ją Rudy Gobert. Sędziowie dokładnie widzieli tę sytuację, ale nie zareagowali.

"To piep**ony żart"

Mecz był pełen kontrowersyjnych decyzji arbitra. Na konferencji prasowej wściekłości nie krył trener Litwy Dainius Adomaitis. Selekcjoner narzekał na sędziowanie.

- To piep**ony żart, nie koszykówka. Po co im ta technologia?! Ci ludzie spędzają całe lato bez swoich rodzin i nie dostają za to nawet jednego dolara, czy jednego euro. Mam do nich wielki szacunek. Ale są tacy, którzy ich nie szanują. To piep**ony żart. Nie musisz być wyjątkowo bystry, by dać trzech europejskich sędziów do tego meczu, ale o to już trzeba pytać FIBA. Wydaje się miliony na sprzęt wideo do sędziowania i później w ogóle nie sprawdza się powtórek. Przykro mi za los moich zawodników - mówił wściekły Adomaitis.

Francja trafi na którąś z drużyn z grupy K, gdzie grają USA, Czechy, Brazylia i Grecja.