Wielki sukces Polaków na koszykarskich MŚ! Sędziowie pomagali gospodarzom?!

Polscy koszykarze grają na mistrzostwach świata po raz pierwszy po 52 latach. W swoim drugim spotkaniu wygrali po dogrywce z Chinami 79:76! O szansach Polaków na turnieju w Chinach mówią Michał Gąsiorowski i Michał Pacuda. Oglądaj transmisję live!

Michał Gąsiorowski i Michał Pacuda na żywo komentują wydarzenia po meczu Polski z Chinami:

Pierwszy raz w historii mistrzostw świata w koszykówce występują 32 reprezentacje (wcześniej 24). Turniej odbywa się w formacie z dwiema fazami grupowymi, po których nastąpią ćwierćfinały, półfinały, mecz o trzecie miejsce oraz finał. Łącznie rozegranych zostanie 96 meczów. W pierwszej fazie zespoły są podzielone na osiem grup (A-H) po cztery zespoły, z której awans wywalczą po dwie najlepsze reprezentacje.

W drugiej fazie nowe grupy (I-L) stworzą ekipy z sąsiadujących ze sobą grup w fazie pierwszej. A więc dwie drużyny z grupy A zagrają z dwiema drużynami z grupy B itd. Czyli nasza grupa pomiesza się z grupą, gdzie mierzą się ze sobą Korea Południowa, Nigeria, Rosjai Argentyna.