NBA. Najlepszy mecz Marcina Gortata w sezonie

Marcin Gortat zagrał najlepszy mecz w tym sezonie NBA, a jego Los Angeles Clippers pokonali były klub Polaka - Phoenix Suns 121:111. Gortat zdobył 18 punktów i zaliczył 13 zbiórek.

Marcin Gortat wreszcie zagrał bardzo dobry mecz w NBA. Polski koszykarz niezwykle dobrze wypadł przeciwko swojemu byłemu klubowi, Phoenix Suns. 31-latek zaliczył tzw. double double, na które złożyło się 18 punktów i 13 zbiórek. Polak trafił osiem z dziesięciu oddanych rzutów z gry oraz wykorzystał dwa rzuty wolne

25 minut spędzonych na parkiecie, a także 18 punktów i 13 zbiórek to najlepsze liczby wykorzystane przez Gortata w tym sezonie. Gortat był jednym z liderów swojego zespołu, bo więcej punktów w drużynie z Los Angeles mieli Danilo Gallinari i Lou Williams (po 21).

Dla łodzianina było to 229. w karierze double-double, ale dopiero pierwsze w trwających rozgrywkach, a Clippers łatwo odnieśli 22. zwycięstwo w sezonie.

Komentarze (11)
  • kolega.zenka

0

Nie bez znaczenia było, że grał przeciwko byłej drużynie. Chciał się pokazać z najlepszej strony i to dało mu motywację.

• cxubmsqq1

Oceniono 20 razy -2

Po dlugiej przerwie, kiedy to Gortat gral na swym zwyklym, czyli (bardzo) slabym poziomie (wiec panowala mass-medialna cisza), oczywiste dla mnie bylo, iz bedzie artykul n/t Polaka… Po raz pierwszy mial on dzisiejszej nocy double-double w tym sezonie, a przeciez polowa sezonu tuz, tuz (Clippers brakuje do niej raptem 3 meczy).

Nic, Gortat zagral rzeczywiscie dobre spotkanie, podobnie do reszty zespolu. Problem w tym, iz gral z Suns, czyli nie tylko zdecydowanie najgorsza druzyna na Zachodzie, ale jedna z dwoch najslabszych w calym NBA. Wygrali oni dotad niecale 25% swych spotkan, raptem 9 meczy. Jest takie powiedzenie – ‘gra sie tak jak przeciwnik pozwala’. A ten pozwalal Gortatowi & Co na wszystko! Mogli wiec Clippers dac odpoczac Harrell’owi, a Gortat dostal 2.5 raza wiecej minut niz grajac przeciwko lepszym zespolom. O tym oczywiscie w artykule ani slowa….

Nie czarujmy sie – rzeczywista wartosc polskiego centra pokazuja mecze z lepszymi zespolami niz z miernymi Suns. Ciekawe, czy Gortat rownie dobrze zagra np. w dwoch nastepnych meczach, z Magic/Hornets, czy chocby otrze sie o d-d? Zycze mu by odnalazl forme sprzed chocby dwoch lat bo jedna jaskolka w sezonie 18/19 wiosny nie czyni…. By rzecz ustawic w perspektywnie: kiedys (sezon 2011/12), w Phoenix, mial Gortat double-double jako … srednia z calego sezonu, obecnie (polowa sezonu) osiagnal to po raz … pierwszy….