NBA. Trójka za trójkę. Andrew Wiggins odpowiedział Carmelo Anthony'emu

Carmelo Anthony trafił rzut, który dał Oklahoma City Thunder punkt prowadzenia na niespełna pięć sekund przed końcem, ale ze zwycięstwa cieszyli się gracze Minnesoty Timberwolves. "Trójkę" z 10 metrów równo z końcową syreną trafił Andrew Wiggins.

Wydawało się, że Timberwolves znów wypuszczą zwycięstwo z rąk w ostatnich sekundach. Gracze z Minnesoty prowadzili 61:54 z Thunder po pierwszej połowie, po trzech kwartach było 88:75, ale potem do roboty zabrał się Russell Westbrook. W czwartej kwarcie rzucił aż 15 ze swoich 31 punktów. Na 30 sekund przed końcem trafił „trójkę”, która dawała remis po 110. Wolves odpowiedzieli punktami Karla-Anthony’ego Townsa spod kosza.

Thunder mieli 9 sekund na rozegranie akcji na dogrywkę lub zwycięstwo. Okazja do rzutu nadarzyła się o wiele szybciej. Westbrook ścinał pod kosz, ale oddał piłkę do będącego na obwodzie Carmelo Anthony’ego, a ten dał swojej drużynie punkt prowadzenia.

Do końca meczu pozostawało niespełna pięć sekund. Wolves nie mieli już przerw na żądanie. Szybko wznowili grę. Do piłki dobrze wyszedł Andrew Wiggins i popędził na kosz Thunder. Gdy na zegarze była już tylko sekunda, wyszedł w górę i rzucił w kierunku obręczy. Piłka odbiła się od tablicy i wpadła do kosza. 115:113 dla Timberwolves.

Wiggins rzucił w całym meczu aż 27 punktów, trafiając połowę z 20 rzutów. Miał też siedem zbiórek i cztery asysty. Tyle samo punktów rzucił Towns (11/17 z gry), który dołożył do tego 12 zbiórek, 19 punktów miał Jeff Teague, a 15 Jimmy Butler.

Westbrook z 31 punktami i 10 asystami był najlepszym graczem Thunder. Anthony miał 23 punkty, a gorszy mecz w ataku zagrał Paul George, który trafił tylko 6 z 20 rzutów i rzucił w sumie 14 punktów, ale miał też osiem asyst, sześć zbiórek i cztery przechwyty.

Dla Timberwolves do drugie zwycięstwo w sezonie. Thunder z trzech dotychczas rozegranych spotkań przegrali dwa.