Polska lepsza od Węgier. Dominacja Karnowskiego pod koszem

Reprezentacja Polski pokonała Węgry 74:64 w ostatnim meczu i zajęła drugie miejsce w turnieju w Legionowie. 21 punktów i 13 zbiórek miał Przemysław Karnowski.

Minuta ciszy przed meczem, spotkanie bez oprawy muzycznej i cheerleaderek, a za to z oklaskami kibiców do pierwszych punktów na początek każdej kwarty ku czci zmarłego w sobotę Adama Wójcika. Byli też fani z transparentem „Adam Wójcik dziękujemy”. W takiej atmosferze rozgrywano sobotnie spotkanie kończące turniej w Legionowie, ostatni sprawdzian Biało-Czerwonych przed EuroBasketem.

-To był dla nas trudny mecz ze względu na smutne wiadomości w związku ze śmiercią Adama Wójcika. Wielu zawodników i sztab trenerski był z nim związany. Nie był to łatwy mecz pod względem emocjonalnym i tym bardziej jestem dumny z tego, jak zagraliśmy - powiedział trener Mike Taylor.

Polacy pokonali Węgrów dzięki dobrej grze pierwszej piątki, a zwłaszcza podkoszowej dominacji Przemysława Karnowskiego. Potężny środkowy nie miał pod obręczą godnego sobie rywala. W niespełna 24 minuty spędzone na parkiecie rzucił aż 21 punktów, a do tego dołożył 13 zbiórek (pięć w ataku). Tym razem mecz zakończył bez asysty.

13 punktów dorzucił Adam Waczyński, który był perfekcyjny z gry, trafiąc wszystkie trzy próby z dystansu, cztery punktu dołożył z linii rzutów wolnych. Po 9 punktów dorzucili Damian Kulig i Aaron Cel.

Po pierwszej połowie Polacy remisowali z Węgrami 33:33, bo cieniowali zawodnicy rezerwowi. Po przerwie pierwsza piątka szybko wypracowała wysoką przewagę, a zmiennicy w końcowych fragmentach spotkania nie dali się rywalom dogonić.

Polska dzięki wygranej zajęła drugie miejsce w turnieju w Legionowie. Triumfowali Brytyjczycy, trzecie miejsce zajęła reprezentacja Izraela, a ostatnie miejsce zajęli Węgrzy.

-Zakończyliśmy przygotowania i najważniejsze jest to, że przed EuroBasketem wszyscy są zdrowi - dodał trener Taylor.

Turniej w Legionowie był ostatnim sprawdzianem Biało-Czerwonych przed EuroBasketem. Od czwartku 31 sierpnia Polacy będą rywalizować w fazie grupowej w Helsinkach z gospodarzami turnieju oraz Francją, Grecją, Islandią i Słowenią. Awans do kolejnej fazy wywalczą cztery najlepsze ekipy.

Polska - Węgry 74:64 (19:18, 14:15, 26:11, 15:20). Polska: Karnowski 21, Waczyński 13 (3), Kulig 9 (1), Ponitka 8, Koszarek 0 oraz Cel 9 (3), Slaughter 5 (1), Hrycaniuk 4, Zamojski 3 (1), Gielo 2, Gruszecki 0, Sokołowski 0.