EBL. Arka Gdynia bije mistrza. Falstart Anwilu Włocławek

Anwil Włocławek prowadził 23 punktami, ale przegrał na wyjeździe w pierwszym meczu sezonu Energa Basket Ligi z Arką Gdynia 89:98.

Mistrzowie Polski przed tygodniem ulegli Polskiemu Cukrowi Toruń w meczu o Superpuchar Polski. Teraz ligowe zmagania też zaczęli od porażki, choć wydawało się po początku spotkania, że mecz wygrają lekko, łatwo i przyjemnie. Anwil prowadził 53:30 na początku drugiej kwarty, ale wszystko roztrwonił po przerwie.

Gdynianie zaczęli gonić i trafiać z dystansu. A drużyna z Włocławka wręcz wpychała rywalom piłkę w ręce - 19 strat mówi samo za siebie. Na początku czwartej kwarty Arka wyrównała, a potem systematycznie powiększała przewagę. Ostatecznie wygrała 98:89.

Po 22 punkty rzucili dla Arki Krzysztof Szubarga i Dariusz Wyka. Ten pierwszy dołożył jeszcze 11 asyst, drugi miał osiem zbiórek. 14 punktów dorzucił Josh Bostić, a 11 punktów Robert Upshaw. Najwięcej punktów dla Anwilu rzucił Michał Michalak - 21.

Anwil w środę zadebiutuje w koszykarskiej Lidze Mistrzów. Pierwszym rywalem będzie BK Ventspils, a mecz zostanie rozegrany na wyjeździe. Arka w środę też czeka pucharowe starcie i też na wyjeździe. Gdynianie zmierzą się z Tofasem Bursa w ramach EuroCup.

Ekstraklasa. Dariusz Dźwigała nie jest już trenerem Wisły Płock

Serie A. Krzysztof Piątek wyrównał osiągnięcie Christiana Vieriego. Goni Gabriela Batistutę