Portugalia

85 84

Wi�cej o wydarzeniu

Eliminacje EuroBasketu. Klęska kadry Igora Griszczuka

Tak tragicznie grającej kadry koszykarzy kibice nie widzieli. W Coimbrze przegrała po dogrywce 84:85 z najsłabszą w tych eliminacjach Portugalią i znacznie zmniejszyła swoje szanse na awans na przyszłoroczny EuroBasket na Litwie. Porażka Polski z Portugalią to największa sensacja tych eliminacji.

Odśwież
40
85:84 Fatalna końcówka Polskich koszykarzy. Sekundę przed końcem Gortat po raz piąty fauluje Gomesa. Portugalczyk trafia jeden wolny, drugi specjalnie pudłuje. Polacy nie mają szans na oddanie rzutu i przegrywają z najsłabszą w grupie Portugalią.

79:75 Znów słaby początek. Portugalczycy zdobywają cztery łatwe punkty spod kosza.

75:75 Portugalczycy trafiają jeden rzut wolny. Berisha pędzi na kosz i fantastycznym wjazdem doprowadza do dogrywki. Polska jeszcze tego meczu nie przegrała.

74:73 Koszarek trafia za trzy. Pięć sekund do końca.

71:65 40 sekund do końca. Portugalia jest bardzo blisko pierwszego zwycięstwa w tych eliminacji, a Polska kompromitacji.

70:63 Niespełna dwie minuty przed końcem grająca katastrofalnie reprezentacja Polski przegrywa siedmioma punktami z najsłabszą w grupie Portugalią.

66:61 Gortat dwa razy skutecznie z linii rzutów wolnych, a Kelati wymusił faul w ataku. Do końca meczu cztery minuty.

63:57 faul techniczny dla ławki reprezentacji Polski. A po chwili fatalny błąd Gortata i Lampego pod koszem. W kolejnej akcji za trzy trafia Miranda i Portugalia znów odskakuje.

56:57 Koszarek tym razem za dwa. Rozgrywający Pepsi Caserty ma już 14 punktów, siedem zbiórek i sześć asyst.

53:53 Po dobrym początku i trójce Berishy, Polacy znów zaczęli popełniać proste błędy w obronie i grają statycznie w ataku.

47:50 Wreszcie lepsza kwarta Polaków. Na swoim normalnym poziomie zaczął grać Łukasz Koszarek, który jest w tej chwili sercem i płucami naszej kadry. Wygrana w Portugalii to obowiązek koszykarzy Griszczuka, inaczej będą musieli zapomnieć o grze na Eurobaskecie.

47:48 Koszarek przez całe boisko podaje do biegnącego do kontry Gortata, ten mimo faulu trafia. Wykorzystuje też rzut wolny i Polska po raz pierwszy od ponad 20 minut obejmuje prowadzenie.

47:45 Koszarek trzyma ten mecz dla Polaków. Trzecia już trójka w tej kwarcie, zdecydowanie najlepszy zawodnik kadry w tym meczu.

47:42 Mnóstwo niedokładności jest w grze ofensywnej kadry Griszczuka. Po kolejnej kontrze Portugalia znów odskakuje. Słabo na razie gra Marcin Gortat, który pudłuje nawet spod samego kosza.

43:42 Gortat do Kelatiego i został tylko jeden punkt do odrobienia. Portugalczycy grają bardzo prostą, ale skuteczną koszykówkę "do środka i na zewnątrz". Na Polaków na razie to wystarcza.

40:38 Znów Koszarek za trzy. Odrabiamy straty, trener Portugalii bierze czas. W trzeciej kwarcie Polacy wreszcie zaczęli lepiej bronić.

40:35 Koszarek trafił za trzy, a Lampe spod kosza i Polacy zmniejszyli straty do pięciu punktów.

38:28 Gortat zaczyna drugą połowę od trzeciego faulu.

Rozpoczyna się trzecia kwarta. Polacy po pierwszej połowie przegrywają 37:28 z najsłabszą drużyną w grupie C - Portugalią.

11 punktów dla Portugalii zdobył Santos, a Minhava rozdał już siedem asyst. Polacy bardzo słabo zastawiają deskę, tragicznie bronią na obwodzie (rywale trafili już pięć razy za trzy), nie zacieśniają pod koszem. Trener Griszczuk musi w szatni wstrząsnąć swoją rozkojarzoną drużyną.

Po 8 punktów zdobyli Kelati i Lampe, 7 ma Gortat. Gra reprezentacji Polski w pierwszych 20 minutach wygląda tragicznie. Nie ma zespołowej gry, Griszczuk na razie nie potrafi pomóc swoim koszykarzom.

37:28 Rzut równo z końcową syreną Koszarka bardzo niecelny. Polacy schodzą na przerwę z "bagażem" dziewięciu punktów. Na razie wygląda to bardzo słabo.

37:28 To najwyższe prowadzenie Portugalii w tym meczu. Polacy nadal bardzo słabo bronią, sprawiają wrażenie jakby byli gdzieś obok tego meczu. W drugiej połowie straty może być bardzo ciężko odrobić.

33:25 Igor Griszczuk bierze czas. Nie za późno?

33:25 Do gry wraca Gortat, a Portugalczycy punktują błędy obronne Polaków i odskakują znów na osiem punktów.

26:23 Polakom sprzyja szczęście. Portugalczycy nie trafiają z czystych pozycji, a nasi koszykarze trafiają sytuacyjne rzuty. Ale taka gra nawet z najsłabszą w grupie Portugalią zwycięstwa dać nie może.

24:18 Dopiero po trzech minutach drugiej kwarty Polacy zdobywają pierwsze punkty - po rzucie Macieja Lampe spod kosza.

24:16 Kolejna trójka Portugalczyków. Polacy słabo bronią na obwodzie, nadal nie potrafią przeprowadzić zespołowej, skutecznej akcji w ataku.

19:16 - koniec pierwszej kwarty Na razie Polacy grają słabo. Widać, że rywale wyciągnęli wnioski z pierwszego, wysoko przegranego meczu. Nadal dużo rzucają za trzy, ale teraz lepiej bronią pod koszem, nie pozwalają na łatwe punkty Lampego. Gortat zdobył już siedem punktów, sześć ma Kelati, a Łukasz Koszarek cztery asysty.

19:16 Kelati trafia dwa razy za trzy i zaczynamy powoli odrabiać straty.

17:13 Polacy nie radzą sobie z obroną strefową Portugalii. Na siłę grają do Gortata i Lampego, którzy nie mają miejsca na to, by zagrać jeden na jeden.

12:10 Lepszy fragment meczu Gortata - ma już siedem punktów. Portugalczycy nadal skuteczni, utrzymują się na prowadzeniu.

10:8 Polacy starają się grać pod kosz do Goratata i Lampego, ale na razie to nie funkcjonuje. Portugalczycy po raz drugi trafiają z dystansu i znów prowadzą.

5:6 Polska po raz pierwszy na prowadzeniu. Gortat zdobywa po podaniu Kelatiego dwa punkty, jest przy tym faulowany i pewnie wykonuje rzut wolny.

3:3 Na trójkę Andrade odpowiedział Lampe.

Polacy tradycyjnie rozpoczną mecz piatką: Koszarek, Berisha, Kelati, Lampe i Gortat.

Na hali jest garstka miejscowych, mecz bardziej przypomina sparing niż walkę o punkty.

Portugalia jest jedyną drużyną, która w tegorocznych eliminacjach jeszcze nie wygrała meczu. Porażka Polaków w Coimbrze byłaby ogromną sensacją.

Polacy wobec rezultatu z Tibilisi na wpadkę w Coimbrze, gdzie dziś grają z Portugalią pozwolić sobie nie mogą.

Koszykarze Belgii pokonali w Tbilisi Gruzję 86:63 w meczu 7. kolejki grupy C eliminacji mistrzostw Europy, które we wrześniu 2011 roku odbędą się na Litwie. To największa sensacja w grupie, w której rywalizują także Polacy.