Polska

93 73

Odśwież
48
20-punktowe prowadzenie doskonale odzwierciedla dobrą grę Polaków. Na boisku rządził Marcin Gortat, który zdobył aż 29 punktów. O 5 mniej dołożył Maciej Lampe. Podopieczni Griszczuka pokonali liderów grupy i wracają do gry o EuroBasket!

Czwarta kwarta meczu

93:73: Lampe dwa razy celnie zza linii rzutów wolnych. Belgowie nie wykorzystują ostatniej akcji, a dodatkowo Oveneke ponoszą nerwy. Niesportowy faul i kolejne 2 rzuty wolne Majewskiego, oba trafione. 20 punktów różnicy POLACY WYGRYWAJĄ Z BELGIĄ i nadal są w grze o finały mistrzostw Europy!

89:70: 2+1 Koszarka

86:70: Ładne wejście Oweneke, ale 18 punktów Belgowie już nie odrobią. 1:30 do końca meczu

86:68 Gortat spod kosza, w swoim stylu. 29 punkt koszykarza Orlando. Czas dla Belgów, którzy nie mają już żadnych szans na dogonienie Polaków.

81:62: Belgowie za trzy, ale szybka odpowiedź Lampego.

78:59: Polakom spada skuteczność w ataku. Moment słabszej gry, ale przy tak wysokim prowadzeniu podopieczni Griszczuka mogą pozwolić sobie na dekoncentrację. Ten jednak szybko reaguje - czas dla Polaków.

78:55: Belgowie zdobyli 3 punkty, Dylewicz dorzucił od siebie dwa. 6 minut do końca spotkania.

76:52: Koszarek przez ręce, równo z syreną za 3! Naszym wychodzi wszystko.

73:52: Piękna asysta Berishy i Hrycaniuk łatwo zdobywa 73 punkt. Belgowie się gubią, wydaje się, że już się poddali.

Trzecia kwarta meczu:

71:52: Hrycaniuk za dwa, Belgowie nie zdołali odpowiedzieć. Koniec trzeciej kwarty, przy 19-punktowym prowadzeniu Polaków. Czy jesteśmy jeszcze w stanie przegrać ten mecz?

69:50: Najpierw blok Gortata, potem Dylewicza. Nasi grają nie tylko skutecznie w ataku, ale także dobrze radzą sobie w obronie.

67:48: Po okresie nieskutecznej gry obu zespołów w końcu trafia Gortat, zdecydowanie najlepszy koszykarz na boisku

63:46: Belgowie po czasie nie trafiają, co wykorzystuje Lampe. Bardzo dobry okres gry podopiecznych Griszczuka

61:46 Berisha za trzy i najwyższe prowadzenie Polaków w tym meczu!

55:44: Znowu Gortat! To był 9 celny rzut za 2 punkty!

53:44: Dwa punkty z faulem Gortata, ale Polak nie wykorzystuje szansy. 9 punktów przewagi

Zaczynamy trzecią kwartę

Marcin Gortat zdobył w pierwszej połowie aż 19 punktów. Maciej Lampe o 5 mniej. Jeśli obaj liderzy utrzymają formę, chyba możemy być spokojni o wynik.

Druga kwarta meczu:

51:44: Gortat trafia w ostatniej sekundzie za 2 i Polacy schodzą na przerwę z 7 punktami przewagi! Wracamy po przerwie.

49:44 Oveneke za trzy, ale Kelati błyskawicznie odpowiada tym samym!

43:38 2+1 Gortata! 5 punktów przewagi. Gwiazda polskiej reprezentacji masz już 17 punktów na swoim koncie.

40:38: Gortat opowiada. Koszykarz Orlando Magic gra dzisiaj całkiem niezłe zawody.

38:38: Belgowie dwukrotnie za trzy.. już jest remis.

38:32 Dylewicz za trzy! Odskakujemy Belgom

35:30: Kontra Polaków, którą kończy Koszarek!

33:30: Trafia Gortat! 3 punkty przewagi

31:30: Kolejny błąd w ataku. Tym razem podwójne kozłowanie Koszarka. Van der Spiegel na szczęście również nie trafia

31:30 Gra Polaków w ataku w ostatnich dwóch minutach lekko kuleje. Piłkę mają Belgowie.

31:30 Beghin za trzy, ale Majewski odpowiada tym samym. Robi się nam coraz szybszy mecz.

Rozpoczynamy drugą kwartę meczu

Pierwsza kwarta meczu:

26:24: Dwie sekundy przed końcem pierwszej kwarty Lampe trafia z półdystansu i po pierwszej części meczu mamy 2 punkty przewagi. To na pewno nie będzie łatwy mecz dla gospodarzy.

24:22: Tym razem Lampe rzucał z linii rzutów osobistych. Trafił 1/2 i znowu mamy dwa punkty przewagi.

23:22: Gortat trafia dwa osobiste

18:19 Cztery punkty pod rząd Belgów i już przegrywamy. Dobra informacja - Alex Hervelle popełnia już drugi faul, a to jeden z najgroźniejszych koszykarzy naszych przeciwników.

16:15: Beghin dobija i już tylko jeden punkt przewagi gospodarzy.

15:13: Belgowie odpowiadają po przerwie. Kelati jednak szybko podaje do Gortata i znów dwa oczka przewagi.

13:11: Dwa punkty Lampe, potem dobra zasłona i kolejne 2 oczka Polaka! Dwa punkty przewagi Polaków i czas dla Belgów.

11:7: Zły początek meczu w wykonaniu Polaków. Za trzy trafia Van Brosunkg, na szczęście szybko odpowiadamy dwoma punktami.

2:5 Akcja 2+1 Belgów i szybka odpowiedź Marcina Gortata. Pierwsze punkty dla Polaków, nagrodzone przez kibiców owacją

0:2 Belgowie zaczynają od dwóch punktów. Lampe nie trafia z dystansu i piłkę znów mają nasi przeciwnicy.

20:13 Kibice wraz z koszykarzami odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Ostatnie rzuty rozgrzewkowe i rozpoczynamy relację z meczu.

Owczarek na twitterze
Kadra już na parkiecie. Dla przypomnienia nie zagrają Chyliński, Szubarga, Łapeta

20:05 Koszykarze powoli pojawiają się na parkiecie. W Łodzi jest specjalny wysłannik Sport.pl Michał Owczarek, który mecz będzie komentował na swoim twitterze.

Przed meczem:

Na EuroBasket awansują zwycięzcy trzech grup eliminacyjnych i dwa zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem. Po trzech meczach Polacy mają na koncie zwycięstwo i dwie porażki. Zajmują czwarte miejsce w grupie C, liderzy - Belgowie - nie przegrali jeszcze ani razu.