Komentarze
Terminarz
Od?wie?
67
Polki grają w bardzo silnej grupie C. Pierwsze spotkanie w katowickim Spodku podopieczne Dariusza Maciejewskiego przegrały z Czarnogórkami 53:70 i przed meczem z Niemkami miały nóż na gardle. Presje zniosły jednak doskonale i w ładnym stylu pokonały mocną reprezentację Niemiec 75:60. Dzięki temu zwycięstwu zapewniły sobie awans do drugiej fazy turnieju.

Od początku mecz był niezwykle wyrównany - prowadziła raz jedna, raz druga drużyna. Po stronie Niemiec w pierwszej połowie wyróżniały się szczególnie Austmann i Bär, grę Polek prowadziły Babicka i Skobel. 30:30 po pierwszych dwóch kwartach to wynik jak najbardziej sprawiedliwy.

Kluczowa okazała się trzecia kwarta, wygrana przez Polki 24:15. Ciężar gry na swoje barki wzięła Kobryn i raz za razem nękała rywalki skutecznymi rzutami spod kosza. Dawała się też faulować i wykorzystywała rzuty osobiste. Do tego dołożyła dobrą grę w obronie. W całym meczu zdobyła 16 punktów i miała 9 zbiórek.

W czwartej kwarcie Polki kontrolowały grę, na nic zdały się zrywy Niemek i skuteczne rzuty za trzy. Pawlak świetnie drygowała zespołem, zwalniała grę, wybijała rywalki z uderzenia, notowała kapitalne asysty i wykorzystywała rzuty osobiste - a faulowana w końcówce była bardzo często. Uzbierała w całym meczu 10 punktów i pięć asyst, częściej od niej trafiały jeszcze Babicka i Skobel - po 11 punktów.

Na wyróżnienie, szczególnie za drugą połowę, zasługuje jednak cały zespół, który zasłużenie zagra w kolejnej fazie mistrzostw.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

IV kwarta:

60:75 Pawlak kapitalnym rzutem pieczętuje nasze zwycięstwo!

58:73 Kaczmarczyk trafia spod kosza po doskonałej asyście Pawlak.

57:71 Dwa celne osobiste Pawlak. Do końca minuta.

57:69 Richter trafiła za trzy z blisko 9 metrów.

54:69 Dwa celne osobiste Skobel.

54:67 Menz trafiła za trzy - trzeba jeszcze się skupić na te dwie minuty.

51:67 Pawlak trafia dwa osobiste - mamy 16 punktów przewagi na trzy minuty przed końcem!

51:65 Wspaniała obrona Polek.

51:64 Szott w indywidualnej akcji - skutecznie! Ma 9 punktów na koncie.

51:62 Szott trafiła za dwa! Czas dla Niemek. Do końca meczu pięć minut.

50:60 Osobisty trafiony przez Pawlak i 10 punktów przewagi!

50:59 Breitreiner odpowiada rzutem za trzy.

47:59 Kaczmarczyk trafiła za trzy!

47:56 Od czego jest Kobryn!

47:54 Mersch trafia.

45:54 Po jednym pudle na początek czwartej kwarty.

III kwarta:

45:54 Szott trafiła rzut osobisty, Niemki nie dały rady nas zaskoczyć i trzecia kwarta zdecydowanie dla Polski!

45:53 Kapitalna akcja Polek, obrona wyprowadzona w pole i z czystej pozycji za trzy trafia Pawlak!

45:50 Czas dla Niemiec.

45:50 Mersch trafiła za dwa - dobijała rzut koleżanki.

43:50 Skobel trafia dwa osobiste!

43:48 Dość niespodziewanie Skobel znalazła się na czystej pozycji i wykorzystała niezdecydowanie Niemek.

43:46 Kobryn znów na linii rzutów wolnych - trafia dwa razy!

43:44 Jeden celny osobisty Kobryn.

41:41 Kapitalny kontratak Niemek, który kończy Breitreiner.

39:41 Niemki nie odpuszczają ani na chwilę - Bär trafia, ma już 13 punktów.

37:41 Kobryn po raz kolejny! To jej kwarta - ogólnie ma już 10 punktów, siedem zbiórek i asystę.

37:39 Mowlik za trzy, po chwili Bär za trzy. Robi się bardzo szybki mecz.

34:36 Kobryn ładnie odpowiada na kosza rywalek.

32:34 Kolejna ładna akcja - znów niekryta Polka, tym razem Żurowska, trafia.

32:32 Bardzo ładna akcja, rozprowadzona obrona rywalek i Kobryn trafia spod kosza. Asysta Mowlik.

32:30 Nasz trener nie wytrzymał, po kilku błędach już na początku kwarty poprosił o czas.

32:30 Breitreiner trafia po kontrze. Cóż za głupia strata Polek...

30:30 Trzecią kwartę zaczynamy od zbiórki w obronie i straty Pietrzak w ataku.

II kwarta:

30:30 Niemki nie zdołały już rzucić nam kosza - ale i tak wygrały kwartę 11:7. Do przerwy remis.

30:30 W ostatniej chwili trafia Babicka - ma na koncie 9 punktów. Na 15 sekund przed końcem kwarty czas dla Niemek.

30:28 Punkty Bär.

28:28 Dwa celne osobiste Skobel.

28:26 Skobel nie trafia spod kosza, pudłuje też Kobryn - nasza skuteczność spadła do 40%.

26:26 Wreszcie! Dobra pozycja i rzut za trzy Babickiej.

26:23 Przez sześć minut tej kwarty nie potrafimy trafić ani razu...

26:23 Kolejna strata Polek w ataku, kontra i punkty Richter.

24:23 Polki mają ogromne problemy w ataku, a Austmann robi, co chce.

22:23 Na 7 i pół minut przed końcem drugiej kwarty czas dala Polek.

22:23 Strata za stratą, pudłowane rzuty, gorszy fragment gry za nami. Wreszcie niemoc przełamała Austmann i Niemki tracą już tylko 1 punkt.

20:23 Breitreiner trafia jednego z dwóch wolnych.

19:23 Zaczynamy drugą kwartę.

I kwarta:

19:23 Rozkręca się Austmann - trafiła za trzy równo z końcową syreną, ma już na koncie 7 punktów. Polki prowadza po I kwarcie czterema punktami, a mogło być jeszcze lepiej.

16:23 Na razie dobra skuteczność Polek z gry - blisko 60%.

16:23 Na kosza Austmann odpowiada Babicka.

14:21 Faulowana Skobel - trafiła jeden rzut wolny.

14:20 Najskuteczniejsze wśród Polek Szott, Mowlik i Kobryn - po 4 pkt.

14:20 Na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty czas dla Niemiec.

14:20 Kontratak Polek, Skobel trafia spod kosza i prowadzimy sześcioma punktami.

14:16 Bardzo wyrównany początek meczu - Babicka trafia za dwa.

10:12 Celnie Szot i Mowlik i teraz my na prowadzeniu.

10:8 Polki przestrzeliły trzy rzuty z rzędu - Niemki wychodzą na prowadzenie.

6:6 Rywalki trafiają za trzy i mamy remis.

0:2 Pierwsze punkty dla Polski.

Przed meczem:

Polki grają w bardzo silnej grupie C z niezwykle wymagającymi reprezentacjami Hiszpanii i Niemiec. Pierwsze spotkanie w katowickim Spodku podopieczne Dariusza Maciejewskiego przegrały jednak z Czarnogórkami 53:70, dla których udział w mistrzostwach jest debiutem w tego typu imprezie. Polski zajmują więc ostatnie miejsce w grupie i jeśli marzą o awansie do kolejnej rundy, muszą wygrać z Niemkami.