Komentarze
Terminarz
Od?wie?
54
Polacy pierwszy mecz z Gruzinami przegrali 19 punktami. 20 oczek przewagi pozwalało na wyprzedzenie rywali w tabeli grupy C. Podopieczni Griszczuka zdobyli jednak tylko 9 punktów więcej, przez co aby awansować do Eurobasketu z pierwszego miejsca muszą wygrać wszystkie mecze i liczyć na potknięcie Gruzinów.

Obie drużyny miały tego wieczora duże problemy ze skutecznością. Polacy jednak zdecydowanie lepiej bronilil, co pozwoliło na wypracowanie i utrzymanie w miarę pewnej przewagi. Gospodarze próbowali ją w czwartej kwarcie podwyższyć, jednak Gortat i Lampe nie byli tak skuteczni jak w sobotnim meczu z Belgami.

Gracz Orlando Magic rzucił 17 punktów. Lampe dołożył od siebie 14 oczek.

Kolejny mecz w eliminacjach do Eurobasketu Polacy rozegrają 20 sierpnia na wyjeździe z Portugalią. Jeśli myślą o awansie nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Koniec meczu. Polacy wygrali 9 punktami. Gortat i spółka zrównali się tym samym punktami z Gruzją. Nie udało się wygrać 20 punktami, tak jak zapowiadali polscy koszykarze. Jeśli Gruzini wygrają wszystkie pozostałe mecze (przy założeniu, że to samo zrobią Polacy) będziemy musieli zadowolić się drugim miejscem w grupie.

67:58: Dwa punkty Greena.

67:54: Dwa punkty dla Gruzji. Koszarek odpowiada piękną akcją i rzutem nad Pachulią. Równie pięknei rzuca Koszarek za 3 punkty.

62:50: Wspaniałe podanie Berishy do Gortata. 2 punkty dla gospodarzy.

60:50: Bardzo ważne 2 punkty Lampego.

58:48: Piękna trójka Gruzinów z 7 metrów, później 2 rzuty osobiste i przewaga zmalała do 8 punktów.

57:45: Berisha nie trafia za 3, kontra Gruzinów i dwa punkty dokłada Iszwili.

52:42: Tym razem za 3 Tskitishvili ... Przewaga zmalała do 10 punktów.

52:39: Wiktor Sanikidze za trzy. To pierwsze punkty Gruzinów w tej części meczu.

52:36: Najwyższe prowadzenie Polaków. 16 punktów, a dodatkowo na boisko wraca Maciej Lampe.

Przez 32 minuty meczu pozwoliliśmy Gruzin zdobyć tylko 36 punktów. Polska obrona spisuje się bardzo dobrze.

51:36: Piękna akcja w kontrze Berishy. 15 punktów przewagi 9 minut przed końcem meczu.

49:36: Dwa oczka od siebie z linii rzutów wolnych dorzuca Dylewicz.

Koniec trzeciej kwarty. Polacy nadal są nieskuteczni, choć Gruzini w tym aspekcie nam nie ustępują. Mamy 11 punktów przewagi i 10 minut do końca meczu. Czekamy na powrót na boisko Macieja Lampe

47:36: Dobry okres gry Polaków w obronie. W ostatnim czasie Gruzini dwukrotnie popełnili błąd 24 sekund.

47:34: Dylewicz pewnie wchodzi pod kosz i daje Polakom kolejne dwa punkty.

45:34: Kelati ładnie rozprowadził akcję, podał na obwód do Majewskiego, który w końcu przełamał się i trafił za trzy.

42:34: Za zdobywanie punktów wziął się Marcin Gortat. Akcja 2+1 centra Orlando.

39:34: Słaby okres gry Polaków. Mamy problem z atakiem pozycyjnym. Paczulia w końcu trafia z półdystansu. Przewaga zmalała do 5 puntów. Griszczuk bierze czas.

39:32: Markoishvili był faulowany, co wykorzystał dwukrotnie z linii rzutów wolnych. Gruzin ma na koncie już 12 punktów.

39:30: Prowadzenie Polaków zmalało przed chwilą do siedmiu punktów. Berisha jednak trafia za 2.

37:28: Tskitishvili za trzy. Koszarek popełnia błąd kroków. Piłkę mają Gruzini

37:25: Przez półtorej minuty trzeciej kwarty punkty nie padły. Pierwsze 2 oczka zdobył Marcin Gortat.

Polacy są znacznie mniej skuteczni niż w sobotnim spotkaniu z Belgią, Gruzini jednak grają zdecydowanie twardziej w obronie niż nasi poprzedni przeciwnicy. Goście są tego wieczoru w Łodzi wyjątkowo nieskuteczni i przez 20 minut pierwszej połowy zdobyli tylko 25 punktów. Wracamy po przerwie

35:25 Gruzini odpowiedzieli czterema punktami. Koszarek jednak trafia równo z syreną za 3 i Polacy na przerwę schodzą z 10-punktową przewagą.

32:21 5 puntów z rzędu Polaków i znowu wracamy do dość pewnego prowadzenia.

27:21 Po dłuższym okresie bez trafień punkt z linii rzutów osobistych zdobył Paczulia. Gruziński gwiazdor na razie zawodzi - to jego pierwszy punkt w meczu

Maciej Lampe ma na koncie do tej pory 9 punktów. Gortat o trzy mniej.

27:20: Hrycaniuk trafił z półdystansu, a Gruzini za trzy. Siedem punktów przewagi podopiecznych Griszczuka.

23:17: Berisha miał szanse na dwa oczka z linii rzutów wolnych, ale trafił tylko raz. Markoishvili tymczasem nie pudłuje z półdystansu

22:13 Tym razem sam pod kosz wchodzi Berisha i trafia. Za chwilę 2 punkty dokłada Gortat. Bardzo dobry początek drugiej kwarty!

18:13: Indywidualna akcja i ładne wejście pod kosz Kelatiego.

14:11: Drugą kwartę zaczęliśmy od punktów Gortata po ładnej asyście Kelatiego.Gruzini odpowiadają jednak 2 punktami.

Pierwsza kwarta meczu:

Koniec pierwszej kwarty. Polacy prowadzą czterema punktami, ponieważ są minimalnie skuteczniejsi. Na razie trafiliśmy tylko 1/7 rzutów za 3 punkty.

12:8: Tskitishvili zdobywa ósmy punkt dla przyjezdnych.

Obie drużyny w pierwszej kwarcie są bardzo nieskuteczne. Na minutę przed końcem zdobyły łącznie tylko 18 punktów.

12:6: Ładne wejście po kosz Gortata, niecelny rzut centra Magic dobija Lampe. Ma już 7 punktów na koncie.

10:6: Gruzini zdobywają kolejne dwa punkty, a Polakom sędzia odgwizduje faul w ataku.

Śledź Sport.pl na Facebooku - Bądź na bieżąco! »

10:4: Piękny rzut za 3 z odchylenia Koszarka. Prowadzimy już 6 punktami!

7:4: Lampe 2+1! Po kontrze ładny wsad z faulem polskiego koszykarze, zwieńczony punktem z linii rzutów wolnych.

4:4: Niska skuteczność i dużo strat obu drużyn na początku meczu.

4:4: Piękna asysta Berishy i 2 punkty Lampego. Odpowiedź Sanikidze jednak błyskawiczna. Na początku meczu na boisku widzimy przede wszystkim dużo chaosu. Polacy nie trafili już 3 trójek.

2:2: Polacy dwa razy niecelnie za 3 punkty. Gruzini jednak też się mylą - błąd kroków.

2:2: Pierwsze punkty dla Polaków zdobywa z półdystansu Gortat! Gruzini jednak szybko odpowiadają.

Gruzini: Green, Tskitishvili, Sanikidze, Shengelia, Pachulia

Pierwsza piątka Polaków: Koszarek, Berisha, Kelati, Lampe, Gortat

Kibice licznie zgromadzeni w łódzkiej Atlas Arenie głośno odśpiewali hymn Polski. Ostatnie rzuty rozgrzewkowe i rozpoczynamy relację z meczu Polska - Gruzja.

W przedmeczowym wywiadzie dla TVP, Marcin Gortat przyznaje, że kluczowym elementem gry będzie walka na tablicach i skuteczność. To prawda, jeśli tylko gwiazdor Orlando zagra jak z Belgią (29 punktów), o wynik możemy być raczej spokojni.

W pierwszym dzisiejszym meczu naszej grupy Bułgaria pokonała Portugalię 103:64

Przed meczem: Polacy w tabeli grupy C zajmują trzecie miejsce z dwoma zwycięstwami i dwiema porażkami. Gruzini są liderami, mają jedno zwycięstwo więcej. - Teraz dla nas każdy mecz, będzie meczem walki - mówi trener Igor Griszczuk. Jeśli nasi koszykarze chcą bezpośrednio awansować na EuroBasket, więcej meczów w eliminacjach przegrać nie mogą. Zwycięstwo przynajmniej 20 punktami z Gruzją pozwoli im wyprzedzić lidera. Nie będzie to jednak łatwe. Ale jest możliwe.