ME U-18 koszykarzy. Polska wygrywa grupę

82 : 65
Komentarze
Od?wie?
43
Bardzo dobry mecz reprezentacji Polski z najsłabszym rywalem w drugiej rundzie. Świetne wejście z ławki miał Jakub Koelner, który trafił pięć rzutów z dystansu, w sumie zdobył 17 punktów. Tyle samo miał kapitan reprezentacji Polski Michał Michalak.

Niemcy próbowali zastosować obronę strefową, która sprawiała Polakom we wcześniejszych meczach problemy. Nie udało się, bo koszykarze trenera Jerzego Szambelana grali dużo z kontry i fantastycznie trafiali za trzy punkty. Wyeliminowali także najgroźniejszego gracza środkowego Radosavljevica, który przez faule więcej siedział niż grał.

W ćwierćfinale Polacy zagrają z Włochami. Mecz w piątek o godz. 18. Transmisja w Sportklubie i na PLK.tv. Relacja na żywo w Sport.pl.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

40. min. Polacy zwyciężają z Niemcami 82:65 i wygrywają grupę E. W ćwierćfinale zmierzą się najprawdopodobniej z Włochami

39. min. 79:53 Na boisko dziś nie wyszedł tylko Jan Grzeliński. Czy trener Szambelan wpuści go na ostatnie sekundy? Na razie na rozegraniu Grochowski.

37. min. 77:61 Do gry po raz pierwszy na turnieju wchodzi Kacper Borowski z Czarnych Słupsk, a chwilę później zdobywa punkty po zbiórce w ataku.

36. min. 77:57 Koelner po raz piąty za trzy.

36. min. 74:57 Radosavljevic, który gra z czterema faulami, sprawia teraz trochę problemów i Karnowskiemu i Gielo.

34. min. 73:54 Na parkiecie nie ma już najlepszego strzelca w tym meczu Michała Michalaka (17 pkt), Mateusz Ponitka (10 pkt.) też odpoczywa. Trener Szambelan cały czas nerwowo przy linii stara się kontrolować poczynania swoich koszykarzy.

32. min. 72:54 Ależ blok wracającego do obrony Przemysława Karnowskiego. Polacy kontroluj mecz.

Po trzech kwartach Polacy prowadzą z Niemcami 69:48.

30. min. 69:48 Koelner trafia za trzy. To jego czwarta trójka w turnieju.

28. min. 64:41 Pierwsze punkty Łukasza Bonarka na turnieju we Wrocławiu, który trafia spod kosza po zespołowej akcji.

27. min. 59:39. Trener Szambelan zaczyna grać szerszą rotacją. Z pierwszej piątki zostali tylko Karnowski i Michalak. Kolejne dobre wejście ma waleczny Koelner.

24. min. 55:35 Niemcy wrócili do obrony strefowej, ale Poalcy mają na rywali sposób - świetne podanie Grochowskiego do Michalaka, który wbiegał wzdłuż linii. Rywale faulują, a rzucający Polonii 2011 wykorzystał oba rzuty wolne.

23. min. 53:30 Trener reprezentacji Niemiec bierze czas po punktach Ponitki. Polska zaczęła trzecią kwartę od runu 9:0, rywale są bezradni.

22. min. 51:30 Grochowski trafia za trzy!

21. min. 48:30 Karnowski z Niedźwiedzkim opanowali strefę podkoszową na początku trzeciej kwarty. Wymusili czwarty faul Radosavljevica, a po rzutach wolnych powiększyli przewagę do 18 punktów.

21. min. Rozpoczęła się druga połowa

Przerwa: Najskuteczniejszym Polakiem jest Jakub Koelner. Rezerwowy zdobył do tej pory 9 punktów, wszystkie rzutami za trzy. 8 punktów ma Mateusz Ponitka, 7 Tomasz Gielo. Najwięcej punktów dla reprezentacji Niemiec zdobył środkowy Radosavljevic - 9.

Polska prowadzi z Niemcami 44:30 po pierwszej połowie.

20. min. 44:30 Rewelacyjne wejście Michalaka, który zwodem minął rywala, przełożył piłkę do lewej ręki i po dynamicznym wejściu pod kosz zdobył punkty.

19. min. 42:30 Dużo podań do Karnowskiego. Polski środkowy jest raz za razem faulowany, ale nie myli się z linii rzutów wolnych. Trafił wszystkie cztery próby.

18. min. 38:30 Świetne dogranie Michalaka do Gielo, który trafia spod kosza.

17. min. 35:30 Słabszy moment Polaków. Gielo podaje rywalom w ręce, Bleck trafia spod kosza, a Niemcy tracą już tylko pięć punktów straty.

16. min. 34:26 Radosavljevic pakuje piłkę po asyście Marina.

16. min. 34:24 Polacy nieco rozluźnieni stracili cztery punkty z rzędu. Trener Szambelan reaguje momentalnie i bierze czas.

15. min. 34:22 Świetna akcja Grochowskiego z Gielo zakończona wsadem tego drugiego.

15. min. 32:19 Niemcy wrócili do krycia każdy swego. Musieli, bo Polacy dziś rewelacynie trafiają z dystansu. Do tej pory udało im się to sześciokrotnie.

13. min. 32:19 Ależ wejście Koelnera! Zawodnik WKK Wrocław trafia po raz trzeci za trzy.

12. min. 27:17 Koelner znów za trzy! A pod bronionym koszem Karnowski blokuje Unterluggauera.

11. min. 24:17 Dobry początek Niemców, ale niemal od razu trójką odpowiada Daniel Szymkiewicz. Polacy wykorzystują pasywnie grającą strefę rywali.

Polacy wygrali pierwszą kwartę 21:13.

10. min. 21:13 Dwie trójki na koniec pierwszej kwarty, najpierw trafił Koelner, a tuż przed końcową syreną Gielo.

9. min. 15:11 Radosavljevic trafia spod kosza, Niemcy dochodzą na cztery punkty.

7. min. 15:6 Shroeder sprawia Polakom wiele problemów, gdy jest bliżej kosza. Na razie Niemiec pudłuje. Na boisku Daniel Szymkiewicz w miejsce Grochowskiego i zaczął od asysty do Ponitki, który trafił trójkę.

5. min. 12:4 Kontra zakończona wsadem Ponitki!

5. min. 10:4 Grochowski do wbiegającego wzdłuż linii końcowej Michalaka i są punkty. Niemcy dwa razy rzucają za trzy, dwa razy pudłują.

4. min. 8:4 Polacy grają krótkie, akcje próbują szybko odskoczyć rywalom, ale na razie zbyt często pudłują. Bardzo dobra akcja Karnowskiego, szybki manewr tyłem do kosza i punkty z lewej strony.

3. min. 4:4 Schroeder 'wjechał' pod kosz i zdobył pierwsze punkty dla Niemców. Karnowski nie faulował. W kolejnej akcji Zipser zebrał pod polskim koszem i zapakował z impetem

2. min. 4:0 Znakomita akcja Niedźwiedzkiego pod koszem. Przepchnął rywala i mimo faulu, trafił. Szkoda, że nie wykorzystał rzutu wolnego.

1. min. 2:0 Pierwsze punkty dla Polski zdobywa Mateusz Ponitka po rzucie z półdystansu.

1. min. Zaczynamy!

Przed meczem:

Polacy w drugiej rundzie wygrali po mękach z Grekami, a wczoraj pewnie pokonali Serbów. Jeśli dziś zwyciężą z Niemcami zagwarantują sobie pierwsze miejsce po drugiej rundzie, co będzie oznaczać teoretycznie słabszego rywala w ćwierćfinale.