Hiszpania mistrzem świata w koszykówce [ZAPIS RELACJI]

75 : 95

• niedziela, 15 września 2019
  • 45:63 Scola z wolnych się nie myli, znów wykorzystuje oba. Ale w grze go nie ma.

• 43:62 Scola z rzutów wolnych 2/2.

• III kwarta

41:60 Doperio teraz - w siódmej minucie kwarty, Argenyńczycy mają pierwsze rzuty wolne. Oba wykorzystane.

• 39:57 Dwa razy z wolnych Sergio Llull.

• 39:55 Dopiero po blisko pięciu minutach trzeciej kwarty Argentyńczycy zdobywają pierwszej punkty. I idą za ciosem! Dwa razy trafiają za 3 punkty.

33:54 Bawią się Hiszpanie, a przewaga rośnie. Świetny okres ich gry.

33:50 Błyszczy w trzeciej kwarcie Marc Gasol. I z przodu, i z tyłu.

33:48 Hernangomez 1/2 z wolnych.

33:47 Scola odbija się od Hiszpanów. Zawsze jest przy nim Oriola albo Gasol. Jest sfrustrowany - dyskutuje z sędzią.

• 33:47 Rubio za dwa.

33:45 Z rzutów wolnych trafia Gasol.

33:43 Gramy! Na razie wszystkie statystyki przemawiają na korzyść Hiszpanii. Argentynie brakuje argumentów. I Scoli. Pytanie czy trener Hernandez wymyślił w przerwie jak temu zaradzić.

• II kwarta

31:43 I tak kończy się pierwsza połowa. Hiszpanie zupełnie wyłączyli Scolę i ten nie zdobył nawet punktu. Hiszpania prowadzi dwunastoma punktami. Wracamy po przerwie.

• II kwarta

31:43 Rubio sfaulował w ataku. Argentyńczycy mieli 3 sek. na rozegranie akcji i się nie wyrobili - próbował Capazzo.

• 31:43 Ruuuuuubioooooo - krzyknął spiker. Świetna akcja Hiszpana.

• II kwarta

30:39 Llull zdobywa punkty, ale skarży u sędziego, że jest notorycznie odpuchany pod koszem.

• II kwarta

29:37 Laprovittola znów bezbłędny z rzutów wolnych. Kolejne dwa punkty dla Argentyny.

• II kwarta

27:37 Nie trafił Claver, a szybką kontrę Argentyńczyków wsadem wykończył Deck.

• II kwarta

23:35 Brzydki, niesportowy faul Ribasa. Trzeci jego faul. Dwa rzuty wolne wykorzystane przez Laprovittola.

• II kwarta

23:35 Capazzo pięknie za dwa.

• II kwarta

21:35 Oba rzuty wolne wykorzystuje Hernangomez.

• II kwarta

21:31 Larovittola tym razem za dwa. Llull odpowiada.

• II kwarta

19:31 Larovittola za trzy dla Argentyny. Przełamuje niemoc.

• II kwarta

16:31 Zabawa trwa. Hernangomez pięknie oszukł rywala - obrócił się z nim na plecach i rzucił za dwa. Rudi Fernandez znów za trzy i Hiszpania znów odjeżdża.

• II kwarta

14:26 Półtorej minuty drugiej kwarty bez celnego rzutu, ale w końcu trafiają Hiszapnie. Za trzy Fernandez!

• 14:23 Koniec pierwszej kwarty. Mocny początek Hiszpanów, później lekka drzemka i przebudzenie. Prowadzą dziewięcioma punktami.

• 14:23 Lulll! Przez ponad 20 sek. trzymał piłkę, ale wymyślił tę akcję znakomicie. Minął dwóch Argentyńczyków i strafił spod kosza.

• 13:21 Hernangomez kończy piękną, dynamiczną kontrę Hiszpanii. To znów jest ich czas. Argentyna nadrobiła, ale ponownie seryjnie traci punkty.

• 13:19 Sporo zmian w składzie Hiszpanów. Z pierwszej piątki został już tylko Rudi Fernandez.

• 13:17 Ribas za trzy z boku kosza!

• 12:14 Świetnie ogląda się to spotkanie. Dobre tempo, nawet pod koszem trudno o celny rzut - tak dobrze grają w obronie obie reprezentacje.

• 10:14 Campazzo świetnie przejął i Argentyna błyskawicznie skontrowała. Robi się mecz!

• 8:14 Myli się Gasol rzucając za trzy punkty.

• 5:14 Brussino za trzy. Wreszcie.

• 2:14 No nic nie wychodzi Argentyńczykom. Prosta strata w ataku i Gasol puntuje za dwa.

• 2:11 Scola próbował za trzy punkty, ale trafił w obręcz, Rubio faulował w ataku. I piłka dla Argentyny.

• 2:12 Gomez idealnie z rzutu wolnego.

• 2:11 O czas prosi trener Argentyńczyków.

• 2:9 Rubio wykorzystuje dwa rzuty wolne. Argentyna na razie stłamszona.

• 0:7 A nie minęły nawet dwie minuty! Oriola za dwa dla Hiszpani. Chwilę później Rubio zdobywa kolejne dwa. I znów Oriola, ale za trzy! Mocny początek Hiszpanów.

• 0:0 START!

• Ceremonia za nami. Ostatnie słowa trenerów i zaczniemy.

• Za to Hiszpanie w półfinale pokonali Australię po bardzo kontrowersyjnej końcówce. - To pierd**** hańba - krzyczał po meczu Andrew Bogut. Australijczyk był wściekły na decyzje sędziów i dał upust swoim emocjom.

"To pierd**** hańba". Koszykarz oskarża po porażce w półfinale MŚ [WIDEO]

- To pierd**** hańba - krzyczał po meczu Hiszpanii z Australią w półfinale mistrzostw świata w koszykówce Andrew Bogut. Australijczyk był wściekły na decyzje sędziów i dał upust swoim emocjom.

• Faworytem tego finału jest Hiszpania, ale Argentyna to jedna z rewelacji turnieju. Jako jedyna w gronie półfinalistów nie ma ani jednego koszykarza grającego na co dzień w NBA, ale nie przeszkodziło jej to w awansie do finału - w półfinale pokonała faworyzowanych Francuzów.

Znamy finalistów koszykarskich MŚ! Rewelacja turnieju znów zachwyciła

Hiszpania zagra z Argentyną w niedzielę w wielkim finale mistrzostw świata w koszykówce! Argentyńczycy, którzy są rewelacją turnieju w Chinach, pokonali faworyzowanych Francuzów 80:66.

• Obie drużyny w drodze do finału pokonały Polskę. Argentyna w drugiej fazie grupowej zdecydowanie pokonała ekipę Mike'a Taylora 91:65. Za to w ćwierćfinale Hiszpanie wygrali 90:78.

• Obie reprezentacje jak do tej pory raz zdobyły mistrzostwo świata. Argentyna triumfowała w pierwszej edycji turnieju, w 1950 roku, za to Hiszpanie okazali się najlepsi w 2006 roku. W tabeli medalowej wyżej jest jednak Argentyna, która w 2002 roku zdobyła srebro.

• Dzień dobry! Zapraszamy na finał koszykarskich mistrzostw świata rozgrywanych w Chinach. O złoto zmierzą się reprezentacje Argentyny i Hiszpanii.