Polscy koszykarze walczyli do końca z USA. Znakomita gra w drugiej połowie [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

87 : 74

• sobota, 14 września 2019
  • Polacy kończą turniej na 8. miejscu. Zdecydowanie wyższym, niż spodziewaliśmy się przed mistrzostwami. Koszykarze Mike'a Taylora pokazali, że potrafią sprawić problemy najlepszym na świecie. Na turniej takiej rangi reprezentacja Polski pojechała po raz pierwszy od 52 lat, a zdołała na nim wywalczyć miejsce w czołówce. Nawet w ostatnim spotkaniu z utytułowanymi Stanami Zjednoczonymi walczyła do końca bez strachu, jak równym z równym. Miejmy więc nadzieję, że to dopiero początek sukcesów koszykarskiej kadry.

• KONIEC. Na 14 sekund przed końcem obydwa zespoły nie kontynuowały już gry. Zawodnicy, którzy dziękowali sobie nawzajem, otrzymali owację na stojąco od kibiców zgromadzonych na hali.

• IV KWARTA

Amerykanie niestety znowu odskoczyli aż na 14 pkt., co oznacza, że Polacy straty już nie odrobią. Do końca spotkania pozostała bowiem zaledwie minuta.

• IV KWARTA

Kolejna dobra akcja Kuliga, który wywalczył dwa rzuty osobiste. Obydwa wykorzystał i zmniejszył stratę do Amerykanów do 7 pkt.

• IV KWARTA

Świetny blok Kuliga i Waczyńskiego! Ależ walczą biało-czerwoni. Wciąż tracą jednak 8 pkt.

• IV KWARTA

Rozpoczynamy czwartą kwartę. Biało-czerwoni tracą do rywali 8 punktów.

• III KWARTA

Trójka Kuliga! Polacy grając coraz lepiej!

Świetny zwód i punkty Waczyńskiego! Wracamy do 10 pkt. straty.

Amerykanie bardzo szybko wykorzystali błędy Polaków. Strata znowu wzrosła do 12 pkt.

Ależ się teraz zrobiło głośno na trybunach! Świetnie z dystansu rzucił Waczyński. Strata z niemal 20 stopniała do 7 pkt.!

Kolejne punkty Slaughtera! 54:44. Trener Amerykanów prosi o czas, bo Polacy zaczęli dominować na parkiecie!

Rozkręcają się Polacy! Waczyński trafił teraz idealnie. Strata do Amerykanów coraz mniejsza!

Ponitka popisał się teraz akcją w amerykańskim stylu! Polak przejął piłkę, popędził pod kosz rywala i wykonał efektowny wsad.

Dobra akcja Ponitki i jego czwarty udany rzut w tym spotkaniu! 51:35.

Prosiliśmy o skuteczne rzuty z dystansu, są skuteczne rzuty z dystansu! Slaughter trafia trójkę w pierwszej akcji trzeciej kwarty.

Rozpoczynamy drugą połowę! Miejmy nadzieję, że Polacy poprawią skuteczność rzutów z dystansu. Na razie udał im się bowiem jeden, a prób podejmowali aż 15.

• II KWARTA

Dwie bardzo dobre akcje Hrycaniuka na koniec drugiej kwarty! Pierwsza połowa kończy się wynikiem 47:30.

• II KWARTA

45:28. Polacy walczą, próbują, ale nie są w stanie zmniejszyć straty do Amerykanów.

• II KWARTA

Amerykanie mylą się często, ale jeszcze częściej wykorzystują bezlitośnie błędy Polaków. Biało-czerwoni grają zbyt pasywnie w obronie.

• II KWARTA

Amerykanie zaczynają się mylić. Ponitka przeprowadził teraz imponującą akcję. 38:23. 15 punktów przewagi to dużo, ale trener rywali biało-czerwonych błędami zaniepokoił się na tyle, że poprosił o czas.

• II KWARTA

Bardzo dobrze teraz Kulig! Akcja 2+1.

• II KWARTA

Bardzo dobrze pokazał się teraz na pozycji Slaughter, który zdobył kolejne punkty. Amerykanie po chwili się pomylili, ale ich przewaga nadal jest bardzo duża. 31:16.

• II KWARTA

Polacy z coraz gorszą skutecznością. Slaughter spróbował rzutu za trzy punkty, ale nie trafił. Po chwili po drugiej stronie boiska taką samą próbę podjął Lopez. On niestety się już nie pomylił.

• I KWARTA

Koniec pierwszej kwarty. Widać, że Amerykanie są zdecydowanie bardziej doświadczonym zespołem. Polacy tracą już sporo, ale i tak pokazują się z dobrej strony w niektórych aspektach gry. Na plus na razie na pewno zbiórki.

• I KWARTA

Do końca pierwszej kwarty 30 sekund. Amerykanie niestety coraz bardziej odskakują Polakom. W tej chwili prowadzą już 28:14.

• I KWARTA

Dużo rotacji w składzie Polaków. Mike Taylor już od pierwszej kwarty daje pograć niemal wszystkim zawodnikom.

• I KWARTA

KAPITALNA akcja Polaków i świetne wykończenie Balcerowskiego, który zakończył wszystko wsadem.

• I KWARTA

Bardzo dobra akcja Ponitki. Polak popisał się indywidualnym rajdem i zdobył kolejne punkty. 18:12. Polacy grają bardzo odważnie, bez strachu przed utytułowanym rywalem.

• I KWARTA

Barnes zdobywa kolejne punkty i powiększa przewagę Amerykanów.

• I KWARTA

Znakomita akcja Waczyńskiego. Kapitan Polaków oszukał dwóch rywali i zdobył kolejne punkty. Po chwili trafił Cel. 14:10.

• I KWARTA

Świetny rzut Harrisona Barnesa. Kolejna trójka daje Amerykanom trzypunktowe prowadzenie. 9:6.

• I KWARTA

Niestety kolejne dwie akcje Polaków zakończone niecelnymi rzutami. Amerykanie szybko zdobywają 6 punktów i odskakują biało-czerwonym.

• PILNE

I KWARTA

Mecz rozpoczęty! Amerykanie przejmują piłkę i niemal od razu próbują rzutu za trzy punkty, ale nie trafiają.

• Do rozpoczęcia meczu jeszcze chwila, warto więc przypomnieć i podkreślić klasę dzisiejszego rywala Polaków - USA to bowiem pierwsza drużyna rankingu FIBA. Na tegorocznych mistrzostwach świata prezentuje się jednak słabo, niezależnie od wyniku starcia z biało-czerwonymi, notując najgorszy start na mistrzostwach w historii.

• Polacy rozpoczną dzisiejsze spotkanie w takim samym składzie, jak wszystkie poprzednie mecze na turnieju. W zespole USA dwie zmiany.

• Koszykarze już na parkiecie. Za kilka minut zaczynamy!

• Początek spotkania o godz. 10:00.

• - USA to zespół indywidualnego talentu i ich odpowiedź na brak doświadczenia w rozgrywkach FIBA to właśnie indywidualna gra. Naszą odpowiedzią jest zespół i gra 5 na 5 - charakteryzuje rywala Mike Taylor, trener reprezentacji Polski.

Mike Taylor wskazał przewagę reprezentacji Polski nad drużyną USA
  • Dzień dobry! Witamy w relacji z ostatniego meczu reprezentacji Polski na tegorocznych mistrzostwach świata w koszykówce!