Hornets wygrali po raz szósty

New Orleans Hornets pokonali na wyjeździe New Jersey Nets 84:82. W dwóch innych poniedziałkowych meczach wygrywali Denver Nuggets i Utah Jazz.

W New Jersey najskuteczniejszym zawodnikiem Hornets był Chris Paul, który zdobył 27 punktów, miał sześć zbiórek i siedem asyst. 14 punktów i 12 zbiórek dołożył Tyson Chandler. Najwięcej punktów dla Nets rzucił Richard Jefferson - 32. Jasonowi Kiddowi zabrakło do triple-double jednej zbiórki - miał 14 punktów, dziewięć zbiórek i 10 asyst. Nets grali bez Vince Cartera, który w meczu z Boston Celtics doznał kontuzji kostki.

Pięć minut przed końcem Nets mieli 11 punktów przewagi, ale trójka Paula zaczęła zryw, który skończył się wynikiem 10:1 dla Hornets. Gospodarze zdobyli kosza i prowadzili 82:78. Ale w ostatniej minucie Paul najpierw wyrwał piłkę rywalom po własnym niecelnym rzucie i podał do Morrisa Pettersona. Ten trafił za trzy z faulem i wykorzystał rzut wolny. 2,6 sekundy przed końcem Paul zdobył zwycięskie punkty z wejścia pod kosz.

Nuggets pewnie pokonali Cavaliers 122:100. 37 punktów i osiem asyst zdobył dla Denver Allen Iverson. LeBron James rzucił 27 punktów dla Cavs.

32 punkty i 10 zbiórek Carlosa Boozera to najlepszy indywidualny wynik meczu Jazz - Kings. Utah wygrało 117:93.