Euroliga. Maccabi wyrównuje stan rywalizacji

Maccabi Tel Awiw wygrało 83:81 z Caja Laboral Vitoria w drugim meczu ćwierćfinału Euroligi i wyrównało stan play-off na 1:1. Losy rywalizacji odwróciło także Montepaschi Siena, które po przegraniu pierwszego meczu aż 48-oma punktami odrodziło się i wygrało drugi wyjazdowy mecz z Olympiakosem Pireus 82:65.

Jeszcze na minutę przed końcem meczu w Vitorii gospodarze prowadzili czterema punktami i wydawało się, że odniosą drugie zwycięstwo we własnej hali. Wtedy jednak Lior Eliyahu przeprowadził akcję 2+1, a zwycięstwo dał gościom rzutem w ostatnich sekundach Jeremy Pargo.

W ekipie gospodarzy zagrał posiadający polskie obywatelstwo David Logan, który zanotował na swoim koncie 12 punktów (wszystkie rzutami za 3). Najlepiej w jego drużynie punktowali Fernando Sam Emeterio oraz Esteban Batisa (po 17). Ekipę gości do zwycięstwa poprowadził Grek Sofoklis Schortsanitis, który po bardzo słabym występie w pierwszym meczu (4 pkt.), tym razem zdobył aż 22 "oczka".

W innych spotkaniach także wygrywali goście - Montepaschi Siena po nokaucie w pierwszym meczu (41:89), tym razem zwyciężyło w Pireusie 82:65. Przy ogłuszającym dopingu 13-tysięcznej greckiej widowni zmobilizowani goście odskoczyli już w pierwszej kwarcie i stopniowo powiększali przewagę do końca meczu. Zwycięstwa odniosły również Valencia nad Realem Madryt oraz Panathinaikos Ateny nad FC Barceloną.

Komplet wyników 1/4 finału Euroligi:

Caja Laboral Vitoria - Maccabi Electra Tel Awiw 81:83 (pierwszy mecz: 76:70, stan rywalizacji: 1:1)

Regal FC Barcelona - Panathinaikos Ateny 71:75 (pierwszy mecz: 83:82, stan rywalizacji 1:1)

Real Madryt - Power E. Valencia 75:81 (pierwszy mecz: 71:65, stan rywalizacji 1:1)

Olympiakos Pireus - Montepaschi Siena 65:82 (pierwszy mecz: 89:41, stan rywalizacji 1:1)

Rewanże 29 marca. Awansuje zespół, który jako pierwszy wygra trzy mecze.

Lampe lepszy od Koszarka w ćwierćfinale Pucharu Europy ?