Sport.pl

EuroBasket kobiet. Wygrane faworytek, klęska Polek (wyniki dnia)

Polskie koszykarki przegrały na inaugurację ME z debiutującymi na takiej imprezie Czarnogórkami 53 do 70. Sobotnie rywalki objęły tym samy prowadzenie w Grupie C. Brązowe medalistki MŚ z 2010 roku Hiszpanki grupie Polek wygrały z Niemkami.
Grupa A

Litwa - Turcja 64:58 (19:12, 18:10, 14:16, 13:20)

Litwa - Gintare Petronyte 15, Sandra Linkeviciene 11, Ausra Bimbaite 10, Agne Abromaite 9, Rima Valentiene 6, Egle Sulciute 6, Marina Solopova 5, Giedre Paugaite 2, Milda Sauliute 0.

Turcja - Nevriye Yilmaz 17, Saziye Ivegin 15, Birsel Vardarli 6, Isil Alben 6, Emine Tugba Palazoglu 4, Nevin Kristen Nevlin 4, Yasemin Horasan 4, Bahar Caglar 2, Seda Erdogan 0, Gulsah Akkaya 0.

Rosja - Słowacja 68:66 (12:15, 17:19. 23:17, 16:15)

Rosja - Marina Kuzina 13, Ludmiła Sapowa 11, Jelena Daniłoczkina 8, Marija Stiepanowa 8, Irina Osipowa 8, Tatiana Popowa 5, Swietłana Abrosimowa 5, Olga Arszetina 4, Ilona Korstin 4, Tatiana Widmer 2, Jewgienia Beielakowa 0, Natalia Miasojedowa 0.

Słowacja - Erin Lawless 15, Anna Jurcenkova 10, Darina Misurova 9, Lucia Kupcikova 7, Klaudia Lukacovicova 7, Katarina Tetemindova 6, Romana Vynuchalova 5, Luisa Michulkova 4, Michaela Abelowa 3, Gabriela Kubatova 0.



miejscezespółMZPpkt
1.Litwa11064-58
2.Rosja11068-66
3.Słowacja10166-68
4.Turcja10158-64
Grupa B

Białoruś - Wielka Brytania 55:40 (14:11, 17:9, 14:8, 10:12)

Białoruś - Katsiaryna Snycyna 10, Anastazja Wieramienka 10, Tatiana Lichtarowicz 9, Natalia Anufrienka 8, Natalia Marczanka 7, Jelena Leuczanka 6, Natalia Trafimawa 4, Marina Kress 1, Swietłana Wałko 0, Julia Durejka 0, Tatiana Troina 0.

Wielka Brytania - Kimberly Butler 8, Azania Stewart 7, Chantelle Handy 6, Rachel Vanderwal 4, Julie Page 4, Johannah Leedham 4, Natalie Stafford 2, Rosalee Mason 2, Sefanie Collins 2, Lauren Thomas-Johnson 1, Kate Butters 0, Rose Anderson 0.

Czechy - Izrael 72:56 (19:12, 13:10, 20:17, 20:17)

Czechy: Eva Viteckova 14, Alena Hanusova 10, Jana Vesela 8, Ilona Burgrova 7, Katerina Elhotova 7, Petra Kulichova 7, Katerina Bartonova 5, Veronika Botrelova 5, Zora Skrabalova 6, Michala Hartigova 3, Romana Hejdova 0, Michaela Zrustova 0.

Izrael: Shay Doron 16, Katia Levitsky 10, Liad Suez Karni 8, Liron Cohen 8, Laine Selwyn 4, Shiran Zairy 3, Naama Shafir 3, Michal Epstein 2, Ekaterina Abramzon 2, Meirav Dori 0, Noa Ganor 0, Jennfifer Fleischer 0.



miejscezespółMZPpkt
1.Czechy11072-56
2.Białoruś11055-40
3.W.Brytania10140-55
4.Izrael10156-72


Grupa C

Polska - Czarnogóra 53:70 (15:18, 11:19, 12:17, 15:16)

Polska: Agnieszka Szott 11, Justyna Żurowska 8, Agnieszka Skobel 6, Ewelina Kobryn 6, Małgorzata Babicka 5, Paulina Pawlak 5, Patrycja Gulak-Lipka 4, Katarzyna Dźwigalska 4, Agnieszka Kaczmarczyk 2, Elżbieta Mowlik 2, Aleksandra Chomać 0;

Czarnogóra: Anna de Forge 18, Iva Perovanovic 17, Jelena Dubljevic 13, Jelena Skerovic 11, Ana Baletic 5, Milka Bjelica 4, Ana Turcinovic 2;

Hiszpania - Niemcy 79:69 (21:12, 18:15, 19:22,21:20)

Hiszpania: Alba Torrens 18, Elisa Aguilar 17, Amaya Valdemoro 16, Anna Montanana 13, Sancho Lyttle 8, Silvia Domiguez 4, Laura Nicholls 2, Cindy Lima 1, Lucila Pascua 0, Laia Palau 0, Marta Xargay 0, Anna Cruz 0.

Niemcy: Romy Bar 14, Sarah Austmann 13, Lea Mersch 8, Katharina Kuhn 8, Petra Glaser 8, Dorothea Richter 7, Anne Breitreiner 6, Svenja Greunke 3, Lisa Koop 2 Tina Menz 0, Birte Thimm 0, Stephanie Wagner 0.



miejscezespółMZPpkt
1.Czarnogóra11070-53
2.Hiszpania11079-69
3.Niemcy10169-79
4.Polska10153-70


Grupa D

Grecja - Łotwa 67:57 (16:14, 19:22, 13:10, 19:11)

Grecja: Dimitra Kalentzou 20, Evanthia Maltsi 17, Styliani Kaltsidou 10, Olga Chatzinikolau 8, Pelagia Papamichail 4, Zoi Dimitrakou 4, Anna Spyridopoulou 2, Artemis Spanou 2, Aikaterina Sotiriou 0;

Łotwa: Gunta Basko 12, Zane Tamane 12, Elina Babkina 12, Ieva Kublina 7, Kristine Karklina 5, Liene Jansone 4, Sabine Niedola 3, Zane Eglite 2, Aija Putnina 0.

Francja - Chorwacja 86 :40 (26:16, 22:9, 23:10, 15:5)

Francja: Edwige Lawson 13, Emilie Gomis 13, Sandrine Gruda 12,Isabelle Yacoubou - Dehoui 11, Florence Lepron 7, Emmeline Ndongue 7, Marion Laborde 6, Jennifer Digbeu 5, Endene Miyem 4, Clemence Beikes 4, Celine Dumerc 3, Aurelie Bonnan 1

Chorwacja: Sandra Mandir 9, Iva Ciglar 8, Iva Sliskovic 7, Sena Pavetic 5, Ana Lelas 3, Antonija Misura 2, Jelena Ivezic 2, Marta Cakic 2, Mirna Mazic 1, Luca Ivankovic 1, Neda Lokas 0, Lisa Karcic 0.



miejscezespółMZPpkt
1.Francja11086-40
2.Grecja11067-57
3.Łotwa10157-67
4.Chorwacja10140-86


Bez adminów. Najmocniejsze poglądy na Facebook.com/Sportpl »


Więcej o: