Sport.pl

Adam Waczyński debiutantem roku w Hiszpanii

Hiszpański magazyn ?Gigantes del Basket? wybrał Adama Waczyńskiego najlepszym debiutantem 2015 roku. Polak jest jednym z liderów drużyny Rio Natura Monbus Obradoiro z Santiago de Compostella.
Polak w klubie z Santiago de Compostella gra od sezonu 2014/15. Aklimatyzacja nie trwała długo. Już w swoim pierwszym sezonie błyszczał zwłaszcza w meczach z czołówką hiszpańskiej ekstraklasy - Realem Madryt i FC Barceloną, w tym sezonie wszedł jeszcze poziom wyżej.

Waczyński, najlepszy polski koszykarz z wrześniowych mistrzostw Europy, w formie jest od wielu miesięcy. Ze średnią 17,6 punktu na mecz jest też najlepszym strzelcem ligi ACB - najlepszej w Europie. Dwa razy rzucał już po 30 punktów w meczu - to jego rekord w Hiszpanii. Imponuje zwłaszcza w rzutach z dystansu - do tej pory trafił 43 z 84 prób, co daje rewelacyjne 51 procent skuteczności.

Nagroda od magazynu "Gigantes del Basket" to potwierdzenie i docenienie osiągnięć Polaka. Pokazuje też, że Waczyński w Hiszpanii nie jest postacią anonimową. W czerwcu kończy mu się kontrakt z klubie z Santiago de Compostella, awans do lepszej drużyny wydaje się nieunikniony.

Waczyński swoją nagrodą pochwalił się na Facebooku.

Gigante Mejor Debutante 2015 󾟛󾟖 Gigantes del Basket

Posted by Adam Waczyński on Monday, January 18, 2016


Prestiżowego wyróżnienia pogratulował Waczyńskiemu na Twitterze Marcin Gortat.

Miliard odtworzeń vine'ów z NBA! Oto najpopularniejsze [WIDEO]


Więcej o: