Sport.pl

EuroBasket 2015. Wszystkie mecze mistrzostw na żywo w Eleven Sports?

Bardzo prawdopodobne, że wszystkie mecze wrześniowego EuroBasketu pokaże w Polsce nowy kanał Eleven Sports - dowiedział się Sport.pl. Transmisje spotkań Polaków oraz wybranych meczów z grupy A, w której grają, zaprezentuje TVP Sport.
Mistrzostwa we Francji, Niemczech, Chorwacji i Łotwie rozpoczynają się 5 września. Polska zagra we francuskiej grupie A w Montpellier - z Bośnią i Hercegowiną, Rosją, Francją, Izraelem i Finlandią. Do 1/8 finału awansują cztery drużyny.

Negocjacje FIBA z polskimi nadawcami trwały długo, w środę dowiedzieliśmy się, że z organizatorem EuroBasketu porozumiała się TVP. Mecze Polaków oraz wybranych spotkań grupy A pokazywać będzie na żywo TVP Sport.

Do negocjacji włączyła się też spółka Eleven, której polski oddział rozpoczął ostatnio ofensywę na krajowym rynku. Ma już prawa m.in. do piłkarskiej ligi hiszpańskiej, włoskiej czy francuskiej, a także tenisowych turniejów ATP 250 oraz Lig Mistrzów w piłce ręcznej. Futbol zobaczymy w kanale Eleven, pozostałe dyscypliny - w Eleven Sports.

- Wkrótce ogłosimy nabycie praw do kolejnych dwóch atrakcyjnych wydarzeń sportowych - mówił nam w środę Andre Tegner, członek zarządu grupy Eleven Sports Network. Szczegółów nie zdradził, ale z informacji Sport.pl wynika, że chodzi m.in. o pozyskanie na zasadzie sublicencji praw do EuroBasketu. - Potwierdzam, jest możliwość, że Eleven będzie transmitowała mistrzostwa - przyznaje osoba ze środowiska koszykarskiego. Eleven Sports pokazywałaby na żywo wszystkie mecze ME, łącznie ze spotkaniami Polaków.

Gdzie można oglądać kanały Eleven? Na razie kanały są w ofercie Netii oraz Player.pl. Co z innymi platformami - NC+, Cyfrowym Polsatem, UPC, Vectrą, innymi kablówkami? - Negocjacje trwają, szczegółów nie mogę zdradzić. Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi - dodał Tegner.

Kanały Eleven oraz Eleven Sports można oglądać także na stronie internetowej Elevensports.pl. W tej chwili za darmo, trwa promocja. Do kiedy? - Nie wiemy - mówi Tegner.Więcej o:
Komentarze (6)
EuroBasket 2015. Wszystkie mecze mistrzostw na żywo w Eleven Sports?
Zaloguj się
 • aa1000

  Oceniono 36 razy 26

  Kiedy Eleven zajmie się transmisją obrad sejmu i wywiadami polityków?

 • bzykk

  Oceniono 25 razy 9

  Sprawdzałem na stronie jakąś transmisję!
  Przy prędkości 20 jakość TRAGICZNA!!!!

 • dziodzioslaw

  Oceniono 6 razy 4

  Te Eleven Sports to takie coś jak yeti. Wszyscy słyszeli, ale nikt nie widział.

 • orstes

  Oceniono 20 razy 4

  czyli koniec Polsatu Sport, pokazują jakieś podrzędne turnieje towarzyskie, a nawet nie walczyli o EuroBasket..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX