Koszykówka. Polacy rozbili Turcję. 23 punkty Gortata

Marcin Gortat poprowadził reprezentację Polski do zwycięstwa 95:69 nad wicemistrzami świata Turkami w pierwszym meczu towarzyskiego turnieju w Bambergu. Środkowy Phoenix Suns miał 23 punkty i 11 zbiórki.

Było to drugi mecz z Turkami tego lata. Poprzedni, na turnieju w Sofii, Polacy przegrali po zaciętej końcówce, w sobotę dominowali od samego początku. Już do przerwy mieli 17 punktów zaliczki, ostatecznie wygrali aż 95:69.

Najwięcej punktów dla reprezentacji Polski zdobył Marcin Gortat, który miał 23 punkty, 11 zbiórek, trzy asysty. Po 14 punktów rzucili Michał Ignerski i Dardan Berisha, a 12 punktów i dziewięć zbiórek miał Adam Waczyński. Łukasz Koszarek miał osiem punktów, sześć asyst i trzy zbiórki. Najwięcej punktów dla Turcji rzucił Semih Erden - 15.

Z kadrą w Bambergu jest już Maciej Lampe, który przez ostatnie dni przechodził w Monachium rehabilitację kontuzjowanej kostki. W sobotę trener Ales Pipan nie zdecydował się wstawić Lampego do składu meczowego. Pod koszem grali Gortat, Ignerski i Jakub Wojciechowski (sześć punktów, pięć zbiórek). Epizody zaliczyli Przemysław Karnowski (bez punktów, zbiórka) i Damian Kulig (sześć punktów, dwie zbiórki).

Polacy w niedzielę zagrają z Niemcami lub Finlandią. Turniej w Bambergu jest ostatnim sprawdzianem biało-czerwonych przed rozpoczynającymi się 15 sierpnia eliminacjami mistrzostw Europy. W pierwszym meczu Polacy zmierzą się z Belgami w sopockiej Ergo Arenie. W grupie rywalizować będą jeszcze z Albanią, Finlandią i Szwajcarią.

Polska - Turcja 95:69. Kwarty: 26:18, 31:22, 13:14, 25:15. Polska: Gortat 23, Berisha 14 (3), Ignerski 14 (4), Waczński 12, Koszarek 8, Kulig 6, Pamuła 6 (2), Wojciechowski 6, Zamojski 6, Karnowski 0, Ponitka 0, Skibniewski 0.