Sport.pl

Koszykówka. Łukasz Koszarek: Musimy budować mentalność zwycięzców

72 : 73
Informacje
Sparing reprezentacji Polski - Sezon 2012
Sobota 21.07.2012 godzina 17:00
Wyniki szczegółowe
1 Kw
2 Kw
3 Kw
4 Kw
Wynik
Polska
27
15
14
16
72
Chiny
14
19
23
17
73
Składy i szczegóły
Polska
Berisha (10pkt), Gortat (10), Koszarek (12), Ignierski (21), Zamojski (3), Skibniewski (3), Kulig (4), Śnieg, Laczyński, Pamuła, Wiśniewski (2), Waczyński (7)
Chiny
Jinhu (4), Wei (5), Shipeng, Jianlian, Jianghua, Li, Fangyu (1), Yue (8), Zhaoxu (5), Zhizhi (10), Peng (2), Ai Lun (2)
- Widać energię na początku meczu spotkania. Potem trochę brakło nam sił, ale to efekt ciężkich treningów. Szkoda, że przegraliśmy, bo musimy budować w sobie mentalność zwycięzców- mówił Łukasz Koszarek po przegranym sparingu z Chinami (72:73).
Ales Pipan: To nasz pierwszy sparing i jestem zadowolony z tego jak zagraliśmy. W końcówce spudłowaliśmy za dużo rzutów z gry, nie wszystko jeszcze nam wychodzi. To dopiero początek naszych przygotowań do eliminacji ME, wiemy, że czeka nas więcej pracy. Ale na razie dobrze to wygląda. W ostatniej akcji Berisha miał faulować, bo chcieliśmy zagrać o zwycięstwo.

Łukasz Koszarek: Dla nas najważniejsze było to, że zagraliśmy w Polsce i dlatego było widać energię na początku meczu spotkania. Potem trochę brakło nam sił, ale to efekt ciężkich treningów. Szkoda, że przegraliśmy, bo musimy budować w sobie mentalność zwycięzców, ale mam nadzieję, że w kolejnych meczach będzie lepiej.

Bob Donewald Jr.: Dla nas było to świetne przetarcie przed igrzyskami. Wiemy, że wy teraz budujecie drużynę z myślą o przyszłości. Ten mecz był dla nas dobry, bo wywarliście na nas sporo presji i musieliśmy walczyć o powrót do gry. Zacięty mecz, to dla nas korzystne przed igrzyskami. Polacy mają strzelców, ten zespół fajnie się ogląda. Na początku meczu zagrali dobrze przeciwko nam, musieliśmy dostosować się do nich. Później dokonałem zmian, rezerwowi dali nam więcej energii.