Pszczółka AZS UMCS nie dała rady. Porażka w Gorzowie Wlkp.

Good Angels - Pszczółka AZS UMCS 71:70. Z piłką Asia Boyd

Good Angels - Pszczółka AZS UMCS 71:70. Z piłką Asia Boyd (JAKUB ORZECHOWSKI)

Koszykarki Pszczółki AZS UMCS nie zdołały odczarować hali w Gorzowie Wielkopolskim. W tym sezonie gospodynie, czyli InvestInTheWest AZS AJP są u siebie niepokonane. Lublinianki przegrały nad Wartą różnicą 14 punktów.
Była to potyczka o dużym ciężarze gatunkowym, gdyż wynik tego spotkania może przesądzić o tym czy Pszczółka zagra w turnieju Final Six Pucharu Polski. W tej chwili pewna tego jest drużyna gorzowska, która zajmuje trzecią pozycję i o jedną lokatę wyprzedza zespół z Lublina. Zgodnie z regulaminem miejsca w finale mają zapewnione dwie drużyny grające w rozgrywkach EuroLeague Women organizowanych przez FIBA Europe, czyli Wisła Can-Pack Kraków i CCC Polkowice. Ponadto dwie lub trzy drużyny BLK najwyżej sklasyfikowane po 11. kolejce, czyli ostatniej. Dodać trzeba, że w tej sytuacji lublinianki mogą liczyć na grę tylko pod warunkiem, że któraś z tych drużyn, bądź lider I ligi, który także jest dopuszczony do finału będzie gospodarzem turnieju.

Wracając do samego meczu, to w AZS UMCS nie wystąpiła już kapitan drużyny Olivia Szumełda-Krzycka, która za porozumieniem stron rozwiązała umowę z klubem. Z kolei w ekipie gospodarzy dwie podstawowe zawodniczki - Australijka Nicole Seekamp i Paulina Misiek dopadła grypa jelitowa, choć na parkiecie się pojawiły. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i zakończyła się remisem 18:18. Potem już dominowały gospodynie, które dość dobrze broniły. Do przerwy prowadziła drużyna gorzowska 39:30.

Po trzech kwartach ta przewaga jeszcze wzrosła i przed ostatnią częścią gry Pszczółka miała do odrobienia 17 punktów. W ostatnich dziesięciu minutach osłabione z powodu chorób gorzowianki opadły z sił i lubelskim akademiczkom udało się nieco zmniejszyć straty.

Warto zauważyć, że AZS UMCS miał tylko 29,2 proc. celnych rzutów z gry, przy 46 rywalek.