Zgodnie z planem. Gładka wygrana Pszczółki AZS UMCS

Trener  Pszczółki AZS UMCS Krzysztof Szewczyk

Trener Pszczółki AZS UMCS Krzysztof Szewczyk (JAKUB ORZECHOWSKI)

Koszykarki Pszczółki AZS UMCS nie miały najmniejszego problemu z odniesieniem zwycięstwa nad JAS FBG Zagłębiem Sosnowiec. Lublinianki pokonały rywalki 68:14 i było to ich siódme zwycięstwo w rozgrywkach Basket Ligi Kobiet.
Spotkanie zostało rozegrane awansem z racji tego, że w weekend Pszczółkę czeka występ w turnieju Eastern European Women's Basketball League, którego są gospodyniami.

Wracając do wydarzeń na parkiecie, to akademiczki od samego początku zaczęły budować przewagę. W zasadzie w pierwszej kwarcie drużyna sosnowiecka nie miała wiele do powiedzenia. W drugiej odsłonie zespół gości także nie mógł znaleźć sposobu na rozpędzoną ekipę trenera Krzysztofa Szewczyka. Do przerwy lublinianki prowadziły 41:23.

Po zmianie stron impet gospodyń nieco osłabł. Być może zawodniczki Pszczółki oszczędzały siły na czekający je turniej EEWBL. Skrzętnie to wykorzystało Zagłębie i gra stała się bardziej wyrównana. Trzecia kwarta zakończyła się remisem, a czwartą wygrała drużyna sosnowiecka 19:15. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem lublinianek 68:54.