Sport.pl

Pszczółka AZS UMCS nie zwalnia tempa. Wygrała w Polkowicach

Koszykarki Pszczółki AZS UMCS wygrały trzeci mecz z rzędu. Tym razem lublinianki pokonały jeden z czołowych zespołów Tauron Basket Ligi - CCC Polkowice i to na wyjeździe.
Zupełnie nieoczekiwanie dzień przed meczem w zespole gospodyń doszło do zmiany trenera. Czarę goryczy przelała kolejna porażka polkowiczanek w Eurolidze. Teraz Vadima Czeczuro zastąpił Stefan Śvitek. Jest to szkoleniowiec doskonale znany w naszym kraju, bo niegdyś pracował już w Wiśle Kraków i zdobywał z tym zespołem mistrzostwo Polski. Poza tym w CCC zadebiutowała w tym spotkaniu Isabelle Harrison. Zresztą amerykańska środkowa była najskuteczniejszą zawodniczką drużyny z Polkowic w tym spotkaniu.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Lublinianki trafiały z dystansu, a gospodynie głównie spod kosza. Po dziesięciu minutach był remis 12:12.

W kolejnej odsłonie zaczęła się zarysowywać przewaga Pszczółki. W 17. minucie, po trafieniu Aiyyah Handford, akademiczki prowadziły już 25:18. Wtedy drużyna polkowicka rozpoczęła pogoń i tuż przed przerwą, po rzucie Harrison, dystans stopniał do zaledwie dwóch punktów (26:28).

Na początku trzeciej kwarty gospodynie doprowadziły nawet do wyrównania, oczywiście za sprawą Harrison. Potem przez pewien okres gra była wyrównana, ale w końcówce znowu lublinianki zdołały odskoczyć. Skutecznie grała Tess Madgen, która trafiała z dystansu i dobrze rozgrywała. Tak więc do ostatniej części gry Pszczółka przystępowała z dziewięciopunktowym zapasem. Czwarta kwarta zakończyła się remisem i akademiczki wygrały 60:51.

Następny mecz akademiczki rozegrają już w środę 9 listopada, kiedy to podejmą łódzki Widzew.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUCCC Polkowice 51

Pszczółka AZS UMCS 60

Kwarty: 12:12, 14:16, 10:17, 15:15.

CCC: V. Musina 8 (1), Urbaniak 4, Ortiz 3, Gala 2, Rezan 2 oraz Harrison 16, Boyd 8 (1), Leciejewska 8, Idziorek, R. Musina, Światowska.

Pszczółka AZS UMCS: Madgen 20 (4), Handford 11, Ugoka 11, Jujka 5 (1), Mistygacz oraz Dorogobuzowa 8 (2), Szumełda-Krzycka 3, Dobrowolska 2, Kędzierska.