Pszczółki odleciały w trzeciej kwarcie. Ostrovia bezradna

Koszykarki Pszczółki AZS UMCS przystępowały do meczu z Ostrovią Ostrów Wielkopolski w roli zdecydowanego faworyta. Do przerwy zanosiło się jednak na sensację. Ostatecznie niespodzianki nie było i lublinianki gładko wygrały.
W poprzednich spotkaniach zespół trenera Krzysztofa Szewczyka miał spore problemy kadrowe. Z powodu kontuzji wypadły ze składu trzy podstawowe zawodniczki: Dominika Owczarzak, Uju Ugoka i Aliyya Handford. Na szczęście dwie ostatnie już wróciły do gry i miały znaczny wkład w zwycięstwo.

Spotkanie zaczęło od niespodziewanego prowadzenia beniaminka z Ostrowa Wlkp. Po trafieniu Katarzyny Motyl na tablicy wyników widniał rezultat 8:3. Później jednak sprawy w swoje ręce wzięła Tess Madgen i to głównie po jej punktach lublinianki nie tylko odrobiły starty, ale wyszły na prowadzenie, które stale rosło. Po pierwszej kwarcie akademiczki wygrywały 18:10.

Na początku kolejnej części meczu ten dystans jeszcze wzrósł, ale drużyna doskonale znanego w Lublinie z racji występów w AZS-sie i Starcie trenera Wojciecha Szawarskiego nie zamierzała rezygnować. Ostrovia zaczęła ambitnie gonić i robiła to z powodzeniem. W 17. minucie, po trójce Moniki Jasnowskiej objęła prowadzenie (24:22), którego nie oddała już do końca pierwszej połowy zakończonej wynikiem 31:29.

O losach spotkania przesądziła trzecia kwarta - katastrofalna w wykonaniu Ostrovii. Zespół gości zdobył w tej części spotkania zaledwie cztery punkty, a przez ostatnie pięć minut ani razu ostrowianki nie trafiły do kosza. Oczywiście tę niemoc skrzętnie wykorzystały gospodynie i do ostatniej odsłony przystępowały z zapasem 18 punktów (53:35).

W tej sytuacji tylko jakiś kataklizm mógłby pozbawić je zwycięstwa. Nic takiego się jednak nie stało, choć Ostrovia walczyła bardzo ambitnie i mecz zakończył się rezultatem 67:51.

W następnej kolejce Pszczółka AZS UMCS spotka się 5 listopada na wyjeździe z CCC Polkowice.