Pszczółka AZS UMCS osłabiona, a jednak zwycięska. Ograła Basket 90

Osłabione brakiem trzech kluczowych zawodniczek koszykarki Pszczółki AZS UMCS zdołały uporać się na wyjeździe z Basketem 90. Lublinianki wygrały różnicą sześciu punktów, choć po pierwszej kwarcie wyglądało na to, że rozgromią gospodynie.

Z powodu kontuzji i chorób w zespole akademiczek zabrakło Aliyyah Handford, Dominiki Owczarzak i Uju Ugoki. Ponadto nie w pełni sił była Olivia Szumełda-Krzycka. Tak więc trener Krzysztof Szewczyk miał do dyspozycji zaledwie siedem zawodniczek. Na szczęście szkoleniowiec gospodyń Marek Lebiedziński też liczebnie dysponował taką samą kadrą. Pszczółka zaczęła spotkanie doskonale. Grała bardzo skutecznie w ataku co sprawiło, że pierwszą kwartę wygrała 31:15, a największy w tym udział miały Kateryna Dorogobuzowa i Dorota Mistygacz. W drugiej odsłonie role się odwróciły i gospodynie zaczęły odrabiać straty. W 16. minucie po trójce Karoliny Puss przewaga drużyny lubelskiej stopniała do zaledwie trzech punktów (37:34). Taki dystans utrzymał się do przerwy i po pierwszej połowie akademiczki prowadziły 41:38.

Trzecia kwarta miała bardzo wyrównany charakter. Wprawdzie w pewnym momencie, po trafieniu Tess Madgen, AZS UMCS wygrywał 51:40, ale końcówka należała już do Basketu, który zdołał zmniejszyć przewagę do czterech punktów (51:55) i z taką zaliczką Pszczółka przystąpiła do ostatniej części meczu. Walka w niej była niezwykle zażarta. Gdynianki po trafieniu Carolyn Swords doprowadziły do wyrównania (55:55). Wynik w okolicach remisu utrzymywał się praktycznie przez całą kwartę, z tym że to gospodynie goniły. Zwycięstwo Pszczółki przypieczętowała rzutem zza linii 675 cm Madgen i ostatecznie lublinianki wygrały 71:65.

W następnej kolejce akademiczki spotkają się u siebie 30 października z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.