Mon-Pol drugi w mocnym turnieju. "Dobry prognostyk przed ligą" [FOTO]

Koszykarki Mon-Polu zajęły drugie miejsce w zawodach w Płocku z udziałem sześciu pierwszoligowych ekip. W finale uległy zespołowi AZS Uniwersytet Gdański.

W dwudniowych zawodach każdy zespół zagrał trzy mecze. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W sobotę Mon-Pol zmierzył się z KKS Olsztyn i nie dał rywalkom najmniejszych szans. Po pierwszej kwarcie było 22:11, a po trzech kwartach - aż 57:28. Olsztyniankom udało się minimalnie zredukować stratę, ale i tak świetnie grające gospodynie wygrały różnicą 25 punktów, było 73:48. Z dobrej strony pokazały się m. in. Lucyna Kotonowicz (16 punktów) i Katarzyna Sobczyńska (15).

Wysoki poziom płocczanki utrzymały także w drugim pojedynku grupowym z AZS Uniwersytet Warszawski. Po pierwszej kwarcie było wiadomo, kto jest lepszy - Mon-Pol wygrywał aż 21:8! Później gra się nieco wyrównała, ale ostatecznie gospodynie wygrały wysoko 71:53 i awansowały do niedzielnego finału turnieju. Najskuteczniejsza była Agata Chaliburda (16 punktów).

W drugiej grupie najlepszy okazał się AZS Uniwersytet Gdański, który pokonał SMS PZKosz Łomianki 80:60 i po dogrywce MUKS Bydgoszcz 104:97.

W innych meczach KKS Olsztyn pokonał AZS Uniwersytet Warszawski 86:83, a MUKS Bydgoszcz wygrał z MS PZKosz Łomianki 66:52.

W niedzielę w pojedynku o piąte miejsce w turnieju AZS UW pokonał SMS PZKosz Łomianki 71:53. Trzecia lokata przypadła ekipie z Bydgoszczy, która pokonała KKS Olsztyn 85:76.

W finale Mon-Pol zagrał z silną ekipą z Gdańska. Do przerwy rywalki wygrywały różnicą 12 punktów. Zryw płocczanek w trzeciej kwarcie pozwolił nieco zniwelować stratę, ale w końcówce przeciwniczki znów odskoczyły i wygrały 81:63. Nie pomogły aż 23 punkty Lucyny Kotonowicz, ale trzeba przyznać, że AZS Uniwersytet Gdański pokazał tuż przed ligą bardzo wysoką formę.

- W turnieju mieliśmy okazję zobaczyć sześć zespołów z naszej grupy pierwszej ligi. Już wiadomo, że to będzie bardzo mocna, wyrównana liga - ocenił Tomasz Marzec, wiceprezes Mon-Polu. - Nasi trenerzy rotowali składem, kilka młodych koszykarek pokazało się z dobrej strony. Poprzednio ławka była bardzo krótka, teraz jest szansa na bardziej wyrównany skład. Mon-Pol pokazał, że będzie się liczyć w pierwszej lidze. To był dobry prognostyk przed ligą. A przecież dziewczyny są na razie zmęczone, ciężko trenowały do tej pory, więc trzy mecze w dwa dni to było spore wyzwanie. I trochę zabrakło mocy w finale. Ale widać, że drużyna ma potencjał, zebraliśmy sporo materiału do analizy. Trzy nowe zawodniczki wciąż uczą się naszego stylu gry, jest progres.

Najlepszą zawodniczką Mon-Polu w turnieju została Justyna Pytlarczyk, a MVP zawodów - Karolina Formella (Gdańsk).

-- Mon-Pol Płock - AZS Uniwersytet Gdański 63:81 (15:23, 18:22, 21:18, 9:18)

Płock: Eliza Miaśkiewicz (2 punkty, 1 zbiórka, 1 asysta, 1 przechwyt), Patrycja Rucińska (6 pkt, 2 zb, 2 as, 1 prz), Aleksandra Krajewska (1as), Agnieszka Misiek (8 pkt, 7 zb, 2 as), Lucyna Kotonowicz (23 pkt, 3 zb, 3 as, 1 prz), Paulina Kutycka, Agata Chaliburda (7 pkt, 3 zb, 2 as, 4 prz, 1 bl), Sylwia Bielska, Justyna Pytlarczyk (2 pkt, 2 zb, 3 as, 2 prz), Anita Krzywkowska, Katarzyna Sobczyńska (15 pkt, 4 zb, 1 as, 1 prz), Paulina Dżochowska

-- Mon-Pol - AZS Uniwersytet Warszawski 71:53 (21:8, 23:16, 9:16, 18:13)

Płock: Miaśkiewicz, Rucińska (14 pkt, 5 zb), Krajewska (7 pkt, 1 as), Misiek (3 pkt, 6 zb, 4 as, 1 bl), Kotonowicz (13 pkt, 8 zb, 3 as, 5 prz, 1 bl), Kutycka (4 zb, 2 as), Chaliburda (16 pkt, 3 zb, 1 as, 3 prz). Bielska (1 zb), Pytlarczyk (7 pkt, 5z b, 3 as, 2 prz), Krzywkowska, Sobczyńska (11 pkt, 5 zb, 2 as, 1 bl), Dżochowska, Świątek

-- Mon-Pol - KKS Olsztyn 73:48 (22:11, 16:8, 19:9, 16:20)

Płock: Miaśkiewicz (1 punkt, 1 zbiórka, 1 asysta, 2 przechwyty), Rucińska (6 pkt, 1zb, 1 prz), Krajewska (6 pkt, 2 zb, 1 as), Misiek (10 pkt, 8 zb, 1 bl), Kotonowicz (16 pkt, 4 zb, 6 as, 1 prz), Kutycka (2 pkt, 1 zb, 2 as), Chaliburda (11 pkt, 13 zb, 1 as, 3 prz), Bielska (1 pkt), Pytlarczyk (2 pkt, 2 zb, 4 as, 3 prz, 1 bl), Krzywkowska (1 pkt), Sobczyńska