Sport.pl

PLK. We wtorek liga będzie miała sponsora

- W piątek dziennikarze dostaną zaproszenia na wtorkową konferencję prasową, na której ogłosimy, że wraz z rozpoczęciem play-off PLK ma sponsora - mówi Sport.pl prezes ligi Jacek Jakubowski. Sponsorem ma być Tauron Polska Energia S.A.
Liga koszykarzy nie ma sponsora od półtora roku, od kiedy skończyła się umowa z Dominet Bankiem. Słaba kondycja finansowa spółki była jedną z przyczyn zmian w zarządzie, do których doszło na przełomie roku - prezesa Janusza Wierzbowskiego na kilka tygodni zastąpił prezes PZKosz Roman Ludwiczuk, a w styczniu szefem ligi został Jakubowski.

- Mam nadzieję, że w ciągu 1,5 miesiąca uda nam się zamknąć wszystkie szczegóły. Pieniądze od sponsora chcemy przeznaczyć na obudowę i promocję transmisji telewizyjnych - mówił nowy prezes w pierwszym dniu urzędowania. Rozmowy z Tauronem przeciągnęły się o kilka tygodni, ale Jakubowski zdąży z ogłoszeniem ich powodzenia tuż przed play-off, który rusza we wtorek.

- Nie chcę w tej chwili mówić czy to będzie już Tauron Basket Liga czy PLK z nowym sponsorem - we wtorek wszystkiego się państwo dowiecie - zapowiada prezes PLK.

W styczniu Jakubowski mówił, że nowy sponsor pozwoli spółce na kupowanie transmisji z play-off w TVP Info i być może przebicie się z finałami do TVP 2. Dotychczas w tym sezonie PLK jest pokazywana - nieregularnie - w TVP Sport.

- Umowę z TVP mamy do końca sezonu i z tego tytułu dokończymy rozgrywki na antenie TVP Sport - mówi Jakubowski. Ale dodaje: - Sprawa finałów jest otwarta - chcemy je pokazać nie tylko na TVP Sport, ale i na antenach ośrodków lokalnych. Szykuję się właśnie do rozmów z ich przedstawicielami.

- W tym sezonie transmisji na TVP Info nie będzie, ale będziemy się o to starać na kolejne rozgrywki - mówi prezes. - Wyniki oglądalności PLK na TVP Sport nie są zadowalające - chcemy to zmienić poprzez obecność w ośrodkach lokalnych - jeśli podniesiemy wyniki oglądalności, to będziemy mieli argument aby przebić się do TVP Info.

Jak będą wyglądać transmisje z ćwierćfinałów, półfinałów i finałów play-off? - Wszystkie mecze finału będą transmitowane w TVP Sport oraz w wybranych ośrodkach regionalnych. Zaplanowaliśmy także po trzy lub cztery transmisje z ćwierćfinałów i tyle samo z półfinałów. To już tylko na TVP Sport - informuje Jakubowski.

Pechowiec Diduszko, czyli nos łamany trzy razy