Sport.pl

TBL. Mecz o wszystko w Zielonej Górze! Stelmet kontra Energa Czarni w TVP Sport

Rywalizacja ćwierćfinałowa pomiędzy Stelmetem a Energą Czarnymi jest na tyle zacięta, że do wyłonienia zwycięzcy będzie potrzebny piąty mecz. Kto awansuje do półfinału i zostanie w grze o mistrzostwo Tauron Basket Ligi? Transmisja w TVP Sport i na sport.tvp.pl w środę 8 maja od godz. 17.15.
Czwarte spotkanie, rozegrane w Słupsku, pokazało, że Energa Czarni potrafi grać ze Stelmetem jak równy z równym. Zawodnicy gospodarzy wygrali 90:76, a 20 punktów rzucił Roderick Trice. Najlepszym zawodnikiem Stelmetu był Quinton Hosley, który zdobył 17 punktów. Amerykanin w tej serii radzi sobie bardzo dobrze, ale nie zawsze wystarcza to do odniesienia zwycięstwa.

- W pierwszym meczu zagraliśmy bardzo dobrą koszykówkę, otwartą, rzuciliśmy dużo punktów. W dwóch kolejnych spotkaniach troszeczkę się pogubiliśmy. Dużo zdrowia kosztowały nas powroty do gry. W czwartym meczu stanęliśmy na wysokości zadania. Zagraliśmy bardzo dobrze zespołowo w obronie i skutecznie w ataku - mówi w wywiadzie dla PLK.pl Marcin Dutkiewicz z Energi Czarnych Słupsk.

 

To może być szczególnie ważny mecz dla trenera Andreja Urlepa oraz Marcina Dutkiewicza. Obaj w zeszłym sezonie pracowali w AZS Koszalin, który w ćwierćfinale rywalizował z Asseco Prokomem. Wtedy również doszło do pięciu spotkań, ale w decydującym meczu lepsi okazali się gdynianie, późniejsi mistrzowie Polski. Teraz z pewnością nie będą chcieli dopuścić do podobnej sytuacji i wreszcie awansować ze swoją drużyną do półfinału.

- W pierwszym meczu doznałem kontuzji i w play-off praktycznie nie grałem. W tym sezonie to też jest dla mnie w pewnym sensie postęp, że mogę aktywnie uczestniczyć w play-off, mogę decydować, jako jeden z wielu, o wyniku meczu. Nie tylko oglądam go z ławki. W tym momencie liczę, że to my będziemy wracać z Zielonej Góry jako zwycięzcy - tłumaczy skrzydłowy Energi Czarnych.

Piąty mecz gwarantuje niezwykłe emocje i sporo walki. Można spodziewać się szczególnie zaciętej rywalizacji podkoszowej, ponieważ to właśnie zbiórki okazują się kluczowe w tej serii. Sporo będzie zależało od dyspozycji rozgrywających. Szczególnie ciekawie zapowiada się kolejny pojedynek Łukasza Koszarka i Todda Abernethy'ego. Ważna będzie też dyspozycja dnia.

- Będzie to mecz na bardzo trudnym terenie w Zielonej Górze. Musimy zagrać super w obronie. Nic oryginalnego tutaj nie powiem. Wszystko rozbije się o szczegóły, detale. Kto będzie miał więcej charakteru, siły i koncentracji, ten wygra to spotkanie - zapowiada Marcin Dutkiewicz.

Początek piątego spotkania ćwierćfinałowego play-off Tauron Basket Ligi Stelmet Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk w środę o godz. 17.30. Początek transmisji w TVP Sport i na sport.tvp.pl o godz. 17.15.

Więcej o: